Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:04
 
Afyonspor Değer Kaybetti!
Toplam kadro değeri 700 Bin Euro olan Afyonspor, birçok kulübün gerisinde kalırken, bazı takımların ise önüne geçmeyi başardı.
Spor Haberi
Afyonspor Değer Kaybetti!

Son yıllarda yaşanan sportif başarısızlıklar, bir de küme düşme eklenince, Afyonspor’un elindeki kadronun toplam piyasa değeri 700 Bin Euro’ya kadar geriledi. Afyonspor’un kadro değeri her geçen sezon biraz daha eriyerek adeta dip yapıyor… Geride bıraktığımız sezonda küme düşme eklenince Afyonspor’un elindeki kadronun toplam piyasa değeri de önemli bir şekilde geriledi.

1 Lig’de mücadele ettiği 2018-2019 ve sonrasındaki sezonlarda 2-4 Milyon Euro civarlarında kadro değerine sahip olan Mor-Beyazlılar, her geçen yıl kan kaybederek önemli bir düşüş yaşadılar. Dünya genelindeki profesyonel tüm kulüplerin kadrolarını detaylı bir şekilde analiz eden Transfermarkt verilerine göre, Afyonspor’un kadro değeri yeni sezon öncesinde 700 Bin Euro’ya geriledi. Transfermarkt araştırmasına göre Afyonspor’un mevcut kadrosu içerisinde piyasa değeri en yüksek oyuncusu 125 Bin Euro ile Nazmi Candoğan, Onur Ramazan ve  Mehmet Tosun 75 Euro ile diğer oyuncuların başında geliyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonspor, Değer, Kaybetti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı