Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 15:11
 
Ak parti’de bayram sevinci
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı nedeniyle her bayram olduğu gibi Taş Medrese’de bir bayramlaşma programı düzenledi. Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen “Güçlü Türkiye’nin teminatı olan AK Parti 18 yaşındadır, 18 yaşında kalacaktır” dedi.
Gündem Haberi
Ak parti’de bayram sevinci

Programın ilk konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen yaptı. Sezen, “Kurban, yakınlaşmadır, paylaşmaktır. İnşallah bu bayram da Allah'a yakınlaşmanın, teşkilatlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin devamına vesile olur. Kurban Bayramımız ile birlikte çifte bayram yapıyoruz. Biliyorsunuz 14 Ağustos AK Parti'nin kuruluşunun seneyi devriyesidir. AK Parti 18 yaşındadır ve her daim inşallah 18 yaşında kalacaktır. Güçlü kadro ve güçlü Türkiye'nin teminatı olan AK Parti’miz ile birlikte, liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yolunda 2023 - 2053 - 2071 hedefleri ile gece gündüz, Sayın Bakanımızla, vekillerimiz ile tüm dostlarla, belediye başkanlarımızla inşallah gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem kuruluşumuz, hem de Kurban Bayramı olması vesilesiyle ben kuruluşundan bugüne kadar partimize hizmet etmiş, kurucu başkanlarımıza, Gençlik - Kadın Kolları başkanlarımıza, Merkez İlçe Başkanlarımıza, İl Yönetimine, hasılı teşkilatımızın her kademesinde görev yapmış olan AK gönüllere teşekkürlerimi şükranlarımı arz ediyorum. Ebediyete irtihal etmiş teşkilat mensuplarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Onların ailelerinin de bayramlarını kutluyorum. Arkadaşlar bu bayram vesilesiyle ilçelerimizde görevde olan teşkilat mensuplarımıza talimatlarımızı verdik. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’mize hizmet etmiş olan tüm dostlarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. Gönüllerini alıyoruz. İnşallah 2023'e hedefleri ve halkımıza hizmet etmek adına neler yapabiliriz onun çalışmalarını yapıyoruz. Şimdiden 2023 seçimleri için yapmış olduğumuz, yapacağımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm arkadaşlarımızın, teşkilat mensuplarımızın, Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizin mübarek Kurban bayramlarını tebrik ediyorum. Ailelerine selamlarımı iletiyorum” dedi.

Allah  bize zaferler yaşatsın

Daha sonra sözü İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban aldı. Çoban konuşmasında, “İl Başkanımızın da ifade ettiği gibi Ağustos ayı hem partimiz açısından hem de ülkemiz açısından önemli bir ay. Artık 19 yaşından gün almış bir delikanlıyız. İnşallah hep böyle delikanlı kalalım, zinde kalalım, başarılı olalım. Hedefimize kilitlenelim ve yine Cumhurbaşkanımızın bayram mesajında ifade ettiği gibi; 26 Ağustos gecesi kahraman Türk askerimiz 1922 yılında bu topraklardan düşmanı püskürterek ağır yenilgiye uğratmış ve büyük bir zafer kazanmıştır. Dolayısıyla şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Allah'ım inşallah tekrar bize zaferler yaşatsın. Muhtemeldir ki bu ay yine operasyonumuz var. Bu operasyonda da geçmişte Afrin'de, El Bab'da olduğu gibi kahraman ordumuza Cenabı Hak’tan başarı diliyoruz, zafer diliyoruz ve yine deprem vesilesiyle zarar gören hem Denizli'deki hem Afyonkarahisar’daki tüm kardeşlerimize geçmiş olsun diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

“Zor günlerden geçiyoruz”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de ülkenin zor günlerden geçtiğini ifade ederek şöyle dedi; “Zor günlerden geçiyoruz. Her ortamda Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bize düşen teşkilat olarak, bir olmak beraber olmak hep birlikte Türkiye olmak diliyorum. Bu vesileyle Kurban Bayramı'nın gerçek manada kutlayacağımız güzel günlerin uzak olmadığını ifade ediyorum. Kurban Bayramı'nın hepimize hayırlı, uğurlu, bereket getirmesini diliyor hepinize saygılar sunuyorum.”

Bu Milleti, bu Devleti Dünya’da yenecek hiçbir güç yok

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca da bir konuşma yaptı. Koca konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bayramlar teşkilatlarımızın ve milletimizin AK Parti ile birlikte hemhâl olduğu günlerdir. Bu günler önemlidir. Bu önemi ve ehemmiyeti kavrayan siz kıymetli yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sonsuz minnettarlığımı sunuyorum. Kıymetli dostlar bu vatan kolay elde edilmedi. Afyonkarahisar’ımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın bir meşalesidir. Bu nedenle mübarek bir Kurban Bayramı ve Zafer Haftasını birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm kardeşlerimi kutluyorum, tebrik ediyorum. Aynı zamanda bu vatanı bize emanet eden şehitlerimize de buradan Fatihalar gönderiyoruz. Gazilerimize ise yaşayanlara Allah'tan sağlık bir ömür diliyoruz. Az önce iki şehit ailesini ziyaret ettim. Oradaki eşlerin anne-babaların o inancına o azmine şehitlik mertebesine bakış tarzını gördükten sonra elhamdülillah bu milleti, bu devleti dünyada yenecek hiçbir güç yoktur. Bu inanç vesilesiyle, bu iman vesilesiyle Türk milleti nasıl ki geçmişte bu dirayeti gösterdiyse inşallah bu ülke üzerinde gözü olanların kötü emellerine ulaşamayacağını haykırıyorum.”

Kurban, İbrahimce adanış İsmailce bir teslimiyettir

Koca’nın ardından AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de bir konuşma yaptı. Yurdunuseven konuşmasında kurban bayramının önemine değinerek, “Kurban herkesin de söylediği gibi İbrahimce adanış İsmailce bir teslimiyettir, kardeşliktir, paylaşmaktır. Bir araya gelmektir, küskünleri barıştırmaktır. İnşallah bu bayramda da bunları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Biz de Sayın Bakanımızın önderliğinde tüm teşkilatımıza birlikte tüm ilçelerimizde bir ve beraber olmaya, kardeşliğimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Başta Denizli'de olmak üzere Dazkırı ve Dinar tarafında, Kızılören Köyündeki depremde zarar gören kardeşlerimize geçmiş olsun diliyorum. Bayramını tebrik ediyorum. Bu dönemde 1071'den bugüne kadar bu bayrak, bu vatan, bu millet için, bu ezan için şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifa dilerim. AK Partimizin Kuruluşu 14 Ağustos. İnşallah 18 yaşımızı bitiriyoruz, genç delikanlı olarak nice 19 yıllara, 19 yaşındaki dinçlik ile koşmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Huzur içinde Kurban’ızı kesin ve paylaşın

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da bayramların ender dönemlerden biri olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu; “Uzak şehirlerde yaşayan dostların aileleriyle ve akrabaları ile bir araya geldiği ender dönemlerden birisi bayramlardır. Kurban, Ramazan, düğün dernek, cenaze en mühim konulardan biridir. Bu toplumun kültürü ve geleneklerine özel bir önem veriyoruz. Bilhassa kurbanları kendimizin kesmesi, ailelerimizle birlikte keserek bunu hep beraber paylaşmak, ikram etmek, kesemeyenlerle paylaşmak için özel önem veriyoruz. Bugünlerde birileri çıkıyor ‘kurban kesersek hayvanları katletmiş oluyoruz’ diyorlar. Kurban kesince, dini inançları yapınca katliam, İspanya'da boğaları en ağır şekilde canlı canlı kılıçlarla öldürünce katliam değil, fok balıklarını vura vura öldürürken spor yapıyorsunuz, Yahudiler tavukları duvara çarpa çarpa güya içindeki cinleri çıkıyor, o zaman bir şey olmuyor. Çinliler köpekleri canlı canlı kızartınca bir şey olmuyor. Müslümanın kurbanına laf söylüyorsunuz. ‘Dinime tan eden bari müselman olsa’ demiş atalarımız. Karışmayın kardeşim bizim dinimize. Müslüman’ın kurbanına karışmayın. Müslüman huzur içinde kurbanını kessin yesin ve paylaşsın. Toplumumuzun güçlenmesine, ailemizin birliğine beraberliğine ve vesile olsun. Sosyal yönü çok yüksek olan bu ibadetimize laf söylemeyin. Ağustos AK Parti'nin kuruluş yıldönümü gerçekten her birimiz onur ve şeref duymalıyız. AK Partili olduğumuz için şu memlekette çakılan çivilerin çok büyük bir kısmı da hepimizin emeği var. Büyüklerimizin, Sayın Bakanımızın çok daha fazla emeği var ama bu partiyi güçlü kılan siz teşkilatların verdiği oylar, seçtiğiniz vekiller, belediye başkanları, il genel meclisleridir. Bu sayede bütün Türkiye abad oluyor. Hepimiz çok daha büyük bir refaha ulaşmış oluyoruz.”

AK Parti hizmet Partisidir

Son konuşmayı AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. “AK Parti özellikle şehitler diyarı Zafer'in diyarı Afyonkarahisar'da kuruldu” diyen Bakan Eroğlu sözlerini, “14 Ağustos 2001 de  kuruluşunun 18 yılı tamamlayacak. 19 yaşından gün alacak ama inşallah AK Parti anlayışı ilelebet devam edecek. Çünkü bizim partimiz kurumsal bir partidir. Hizmet partisidir, vatandaşı kucaklayan hizmet eden bir partidir. İnşallah bu parti bu memlekete hizmet etmeye devam edecek. Sevgili kardeşlerim AK Parti o kadar güzel işler yaptı ki sayenizde bakın neler yapıldı. AK Parti'den önce özellikle paramız pul idi. IMF'ye borcumuzdan dolayı her Başbakan gittiği zaman el pençe divan duruyordu ama şu anda IMF'ye borcumuz yok. Ekonomik kriz ortaya konulmak istenmesine rağmen Allah'a şükür dimdik ayaktayız. Sizlerin verdiği destekle bütün zorlukları aştık. O kadar güzel işler yapıldı ki saymakla bitiremeyiz. Bakın buradan geçmişte İstanbul'a 10 - 12 saatte giderdik. Bilecik rampalarında sıkışır kalırdık. Yani kazaların her bayramda haddi hesabı yoktu. Bugün yaşanan kazalar geçmişte kıyaslandığında çok düşük seviyelere geriledi. Eskiden bütün şehirler susuzdu. Afyon'dan başlayın Çorum'a İzmir'e Aydın'a İstanbul'a Ankara'ya kadar ama şu anda nüfus artmış olmasına rağmen sürekli su akıyor. Düşünün eskiden İstanbul’un 6 milyon nüfusu vardı. Haftada bir gün su verilirdi. Şimdi 16 milyon nüfusu var her gün veriliyor. Eskiden Rumlar soydaşlarımızın katlediyordu ve çıkarma gemimiz bile yoktu. Çıkarma yapamadık. Şimdi bütün dünyanın en büyük harp gemilerini biz yapıyoruz. Ayrıca Atak helikopterleri dünyaya satılıyor. İnsansız silahlı ve silahsız uçak ve araçları biz yapıyoruz. Bunlar olmasaydı Fırat Kalkanı operasyonunu yapabilir miydik? Yapamazdık. Zeytindalı operasyonunu yapabilir miyiz? Asla yapamazdık. Allah'a şükürler olsun bunları yapacak gücümüz var. Eskiden emir alan bir hükümet vardı. Şimdi başı dik bir Türkiye Cumhuriyeti var. Nereden nereye” ifadeleri ile noktaladı.

Konuşmaların ardından İl Başkanı Sezen ve partililer vatandaşlarla bayramlaştı.

Selçuk taşkın

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, parti’de, bayram, sevinci, ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Çobanlar’da tekstil fabrikasınınkadın ustaları sertifikalarına aldı
Çobanlar’da tekstil fabrikasınınkadın ustaları sertifikalarına aldı
450 şef Afyon’u keşfetti
450 şef Afyon’u keşfetti
Afyonkarahisar da Domuz etide yedirdiler
Afyonkarahisar da Domuz etide yedirdiler
“Fabrikadan yaklaşık 1500 kişi istifade edecek”
“Fabrikadan yaklaşık 1500 kişi istifade edecek”
Zafer’in 2019 yılı afyonkarahisar faaliyetleri ve 2020 planları
Zafer’in 2019 yılı afyonkarahisar faaliyetleri ve 2020 planları
Kızılay gıda yardımlarına devam ediyor
Kızılay gıda yardımlarına devam ediyor
Akdağ Göleti buz tuttu, ördekler göl üzerinde kameralara poz verdi
Akdağ Göleti buz tuttu, ördekler göl üzerinde kameralara poz verdi
   İhsaniye turizm meslek lisesi ile özgül termal arasında işbirliği
İhsaniye turizm meslek lisesi ile özgül termal arasında işbirliği
Emirdağ’da karla mücadele çalışması başladı
Emirdağ’da karla mücadele çalışması başladı
“Yeni yıl sağlık, huzur ve barışla yazılsın”
“Yeni yıl sağlık, huzur ve barışla yazılsın”
AK Parti Döğer, Erkmen ve Işıklar’da kongreye gitti
AK Parti Döğer, Erkmen ve Işıklar’da kongreye gitti
“Ellerimizi yıkamayı ihmal etmeyelim”
“Ellerimizi yıkamayı ihmal etmeyelim”
Başkan Nergiz’den duyarlı davranış
Başkan Nergiz’den duyarlı davranış
Rusya
Rusya'dan Türkiye'ye kritik çağrı: Savaş uçakları için...
Başkan Koyuncu Ankara’dan heybesi dolu döndü
Başkan Koyuncu Ankara’dan heybesi dolu döndü
Sevgi bohçası izler bırakıyor
Sevgi bohçası izler bırakıyor
AKÜ, gastronomi şehrinin akredite üniversitesi oldu
AKÜ, gastronomi şehrinin akredite üniversitesi oldu
“Teknoloji Fakültesi mühendislik eğitimi veriyor”
“Teknoloji Fakültesi mühendislik eğitimi veriyor”
Sinada, “edebiyat akademisi” oldu
Sinada, “edebiyat akademisi” oldu
Afyon’da üretim, gastronomi kültürünü geliştirdi
Afyon’da üretim, gastronomi kültürünü geliştirdi
Küçükhüyük Belediyesi’nden asker eğlencesi
Küçükhüyük Belediyesi’nden asker eğlencesi
TARIMKON gıda terörüne karşı mücadele başlattı
TARIMKON gıda terörüne karşı mücadele başlattı
Tarihi eserleri satmaya kalkınca yakalandılar
Tarihi eserleri satmaya kalkınca yakalandılar
Kabukçu çalışmaları değerlendirdi
Kabukçu çalışmaları değerlendirdi
Vali Tutulmaz, Hocalar İlçesinde Vatandaşları Dinledi
Vali Tutulmaz, Hocalar İlçesinde Vatandaşları Dinledi
Sokak hayvanları unutulmadı
Sokak hayvanları unutulmadı
Muhtar suya zam yapınca köylüler susuz kaldı
Muhtar suya zam yapınca köylüler susuz kaldı
Vali Tutulmaz Yılın Son Halk Toplantısında Vatandaşı Dinledi
Vali Tutulmaz Yılın Son Halk Toplantısında Vatandaşı Dinledi
2 kg Kubar Esrar maddesi yakalandı
2 kg Kubar Esrar maddesi yakalandı
Emirdağ “çay dere”de temizlik çalışmaları başladı
Emirdağ “çay dere”de temizlik çalışmaları başladı
Haber Yazılımı