Haber Detayı
03 Ağustos 2013 - Cumartesi 05:32
 
AK Parti İl Başkanı Zeybek’ten Kadir Gecesi mesajı
Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek İslamiyet’teki mübarek gün ve gecelerin en önemlisinin Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlanması nedeniyle Kadir Gecesi olduğunu kaydetti.
Magazin Haberi
AK Parti İl Başkanı Zeybek’ten Kadir Gecesi mesajı

Zeybek, Kadir Gecesi nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Zeybek mesajında Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Kadir Gecesi’ni inanarak ve sevabını Cenab-ı Hakk’tan umarak ihya edenlerin geçmiş günahlarının affedileceği müjdesini verdiğini belirterek, bu nedenle Kadir Gecesi’nin inananlar için bir berat vesilesi olduğunu ifade etti.

Zeybek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed bu mübarek gece ile ilgili olarak, ‘Kim inanarak ve sevabını Yüce Allah’tan umarak Kadir Gecesini ihya ederse onun geçmiş günahları bağışlanır” müjdesini vermekte ve bu gecede “Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle’ diyerek dua etmemizi tavsiye etmektedir. Bu gecede inananlar Allah’tan bilgi, anlayış ve samimiyet vermesi, doğruyu bilip tanıdıktan sonra kalplerimizi eğriltmemesi ve bizleri affetmesinin istemeliyiz. Bunun yanında dünyanın neresinde olursa olsun, acı ve sıkıntı içinde olan kardeşlerimizin bir an önce yüzlerinin gülmesi, zulüm ve işkence altında, sıkıntılar içinde yaşamak zorunda kalan insanların bu durumdan kurtulmalarını niyaz etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve bütün Müslümanların Kadir Gecesini tebrik ediyor, yüce Mevlamız’dan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını niyaz ediyorum.>>görüntü

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adalet, Kalkınma, Partisi, Afyonkarahisar, İl, Başkanı, Mehmet, Zeybek, İslamiye
Yorumlar
Haber Yazılımı