Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 23:24
 
AKP fakiri iyice fakirleştirdi
AKP iktidarı döneminde fakirin iyice fakirleştiğini, yandaşların ise servetine servet kattığını ifade eden Sevim, “MHP iktidarında top yekün ekonomik kalkınmayı sağlayacağız. Yandaşlar değil vatandaş zenginleşecek” dedi
Siyaset Haberi
AKP fakiri iyice fakirleştirdi

Seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim Başmakçı ilçesini ziyaret etti. İl yönetim kurulu üyeleri, kadın koordinasyon kurulu üyeleri ve Başmakçı ilçe teşkilatı üyeleriyle esnafı ziyaret eden Sevim MHP’ye her zamankinden fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

 

SOSYAL KALKINMAYA DESTEK OLACAK

Türkiye’de ulaşım hizmetlerinin pahalı olduğuna dikkat çeken Sevim, “MHP iktidarında hızlı, güvenli ve düşük maliyetli bir ulaştırma sistemi tesis edilecek. Ulaştırma sisteminin hızlı, güvenli ve ileri teknolojiyi kullanan, çevreye duyarlı, rekabeti tesis edecek, uluslararası ulaşım koridorları ile bütünleşen, yaygın ve katlanılabilir maliyette ve sanayiyi yönlendirecek bir yapıda olması sağlanacaktır.  Ekonomik ve sosyal kalkınmaya destek olacak, milli menfaatleri kollayacak, güvenlik sisteminin taleplerini karşılayacak, vatandaşın refah düzeyini yükseltecek ve kullanıcıların memnuniyetini sağlayacak bir ulaştırma sistemi tesis edilecektir. Kara, deniz ve hava yolu ulaşımı için akıllı araçlar ve akıllı sistemler geliştirilecektir” diye konuştu.

 

ULAŞIMIN STANDARTLARI YÜKSELTİLECEK

Ulaşımda kombine sistemin MHP tarafından desteklendiğini kaydeden Sevim, “Ulaştırma alt sistemlerinin birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olmasına önem verilecek, denizyolu-karayolu ve denizyolu-demiryolu kombine taşımacılığı geliştirecek projelere öncelik verilecektir. Deniz ulaşımı imkânlarının olmadığı durumlarda ise demiryolu-karayolu kombine taşımacılık sistemleri değerlendirilecektir. Ulaştırma modları arasındaki dengesizliğin giderilebilmesi için demiryolu ve deniz yolu fiziki alt yapısı geliştirilecek, limanların demiryolu ile karayolu bağlantıları güçlendirilecektir. Demiryolları, limanlar ve hava limanları ile başta bölünmüş yollar olmak üzere karayoluyla ulaşımın standartları yükseltilecektir. Yük ve yolcu taşımacılığında demir yolu ve deniz taşımacılığının payı önemli ölçüde artırılacaktır. Trafik yoğunluğu fazla olan bölgelerde yeni bölünmüş kara yolları ve alternatif yollar inşa edilecektir. Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde etkin bir varlık yönetimi tesis edilecek, otoyollarda mevcut altyapının korunmasına önem ve öncelik verilecek, ağır taşıt trafiği yoğun olan güzergâhlarda fiziki standartlar iyileştirilecektir” dedi.

DEMİRYOLU AĞI GENİŞLETİLECEK

Demiryollarının AKP döneminde atıl vaziyette kaldığına dikkat çeken Sevim, “Demiryollarının standartları yükseltilecek, yüksek hız ve ulaşım konforu sağlayan demiryolları inşa edilerek demiryolu ağı yaygınlaştırılacak, sanayi odaklarının liman ve ana hat demiryolu bağlantıları gerçekleştirilecektir.

Hızlı tren ulaşım teknolojileri geliştirilerek raylı taşımacılıkta altyapı, üstyapı ve elektromekaniğin yerli üretimi sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

HIZLI TREN YAYGINLAŞTIRILACAK

Hızlı Tren seferlerinin Türkiye’nin geneline yaygınlaştırılacağını ifade eden Sevim, “Ankara-Afyonkarahisar-İzmir, Ankara-Adana-Gaziantep-Şanlıurfa ve bu hatta bağlantılı olarak Şanlıurfa- Diyarbakır ve Şanlıurfa-Mardin, Ankara-Sivas-Erzurum, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri, İstanbul-Antalya, İstanbul-Bursa-İzmir, Ankara-Çorum-Amasya-Samsun hızlı tren projeleri uygulamaya konulacaktır. Devlet Demiryolları’nın piyasa koşullarına uyumlu, etkin ve ekonomik hizmet üreten işletmecilik anlayışına kavuşturulması ve diğer ulaşım türleriyle bütünleşmesi sağlanacaktır. Demiryolunda özel sektör tren işletmeciliği geliştirilecek, özel sektörle ortaklıklara gidilerek başta sanayi bölgelerine olmak üzere demiryolu bağlantı hatları yapılacaktır” dedi.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: AKP, fakiri, iyice, fakirleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı