Haber Detayı
24 Şubat 2014 - Pazartesi 00:00
 
Aksam Korosu Profesyonelleri Aratmıyor
Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) Türk Sanat Müziği Topluluğu “Aşk’ın Şarkıları” konseriyle sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Topluluk, sergilediği performansla hem dinleyicilerden hem de geceye katılan sanatçılardan tam not aldı.
Sanat Haberi
Aksam Korosu Profesyonelleri Aratmıyor

 

AKSAM Türk Sanat Müziği Korosu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ANS Kampüsü Atatürk Kongre Merkezi’nde “Aşk’ın Şarkıları” isimli konserini gerçekleştirdi. Konsere Afyonkarahisarlı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Koronun şefliğini AKÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Burhan Kul yaptı. Koroya TRT İzmir Radyosu ve AKSAM saz sanatçıları eşlik etti. TRT spikerlerinden Derya Kaya’nın sunuculuğunu yaptığı gecede koronun seslendirdiği ilk şarkıdan sonra sunucu Derya Kaya tepkisini, “Ben buraya gelirken amatör bir koronun programını sunacağımı düşünüyordum. Fakat görüyorum ki burada profesyonel bir ekip var.” sözleriyle dile getirdi. Koronun yanı sıra dört farklı solist de performanslarıyla göz doldurdu. Yasemin Sular, “Aşkı seninle tattı hicranla yandı gönül” Gökben Baş, “Seninle bu aşkı kaldığı yerden” Bahri Sandal, “Aşkın bana bir gizli elem oldu güzel yar” ve Galip Yit, “Hala kanayan kalbimi aşk ateşi dağlar” şarkılarını seslendirdi.

“Topluluğu Da Halk Danslarıyla Renkli Bir Kapanışa Vesile Oldu”

Sunucu Derya Kaya, şarkılara verilen arada okuduğu “Etme” şiiriyle gönüllere hitap etti. Konserin aşk şarkılarından oluşan repertuvarına TRT Sanatçısı Mehmet Şafak da şarkılarıyla zenginlik kattı. Kendisine eşlik eden AKSAM Türk Sanat Müziği Korosu’na beğenilerini ifade eden Şafak, amatör olmasına rağmen koronun çok başarılı icralarda bulunduğu kaydetti.  Konserin kapanışı ise bir aşk şarkısıyla değil, hikayesi dramatik bir aşka dayanan Afyon türküsüyle oldu. Sahneye çıkan AKSAM Türk Halk Müziği Korosu, Şef Kubilay Aksoy ile “Ben giderim oduna” türküsünü seslendirirken AKSAM Türk Halk Oyunları Topluluğu da halk danslarıyla renkli bir kapanışa vesile oldu. Sanatseverler, unutulmaz bir gece yaşadıklarını belirtirken şarkıların da çok kaliteli ve özüne uygun bir şekilde icra edildiğini ifade etti. AKSAM Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Burhan Kul ise, koro üyelerine, “Amatör koroların bu ülkedeki yüz akısınız.” diyerek teşekkürlerini sundu. AKSAM Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu da katılımlarından ötürü Mehmet Şafak ve Derya Kaya’ya teşekkür plaketi takdim etti.>>haber merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alimoğlu, Kültür, Sanat, Araştırma, Derneği, (AKSAM), Türk, Sanat, Müziği, Toplu
Yorumlar
Haber Yazılımı