Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 17:30
 
AKÜ İSCEHİSAR MYO MAKİNA PARKI GÜÇLENİYOR
Afyon Kocatepe Üniversitesi İscehisar Meslek Yüksekokulu (MYO)Müdürü Öğr. Grv. Liyaddin Yeşilkaya, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafındanöğrencilerin uygulamalı eğitimlerinde kullanmaları amacıyla 1 adet CASE marka kazıcı-yükleyici ve 1 adet CHAMPION marka greyderinbağışlandığını belirtti.
Eğitim Haberi
AKÜ İSCEHİSAR MYO MAKİNA PARKI GÜÇLENİYOR

 

Yeşilkaya yaptığı açıklamada İscehisar MYO bünyesindeki motorlu araçlar ve ulaştırma teknolojileri bölümü ve iş makineleri operatörlüğü programının Türkiye’de ilk ve tek program olarak 2010 yılında ilk öğrenci alımını gerçekleştirerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başladıklarını kaydetti. Yeşilkaya, “2014–2015 eğitim öğretim yılında ise yoğun talepler sonucunda ikinci öğretim programına öğrenci alınarak yılda 70 kişiyi mezun etme hedefi ile öğrenci yetiştirmeye başlamıştır” dedi.

MADENCİLİKTE KAPASİTE SON 10 YILDA ARTTI”

Türkiye genelinde madencilik sektörünün ocak ve fabrikalarına makine üreten işletmelerin kapasitelerinin son 10 yılda büyük artış gösterdiğini ifade eden Yeşilkaya, “Bundan dolayı iş makinelerinin operatörlüğü, bakımı ve onarımı ile uygun bir şekilde kullanımı hakkında teknik eleman ihtiyacı hızla artmaktadır. İş makinelerinde ilk işletme ve onarım maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle iş makinelerinin eğitimli insanlar tarafından kullanılması gerekmektedir” diye konuştu.

YETERLİ DÜZEYDEYİZ”

,Yeşilkaya şöyle devam etti: “Madencilik sektöründe fabrikalarda ve ocaklarda kaldırma, yükleme ve kazıma fonksiyonlarını yerini getiren birçok iş makinesi bulunmaktadır. İşmakineleri operatörlüğü programının temel amacı, üretim ve hizmet sektörlerinde çalışacak tekniker düzeyinde ara iş gücü yetiştirmektir. Meslek Yüksekokulumuzda iş makineleri programındaki eğitim öğretim faaliyetleri programında görevli genç ve dinamik kadromuz ve TEMSA Global Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından kurulan makine bakım ve onarım atölyemiz sayesinde uygulamalı eğitim hizmetlerimiz devam etmektedir.  Meslek yüksekokulu motorlu araçlar ve ulaştırma teknolojileri bölümü,  iş makineleri operatörlüğü programı atölye ve fiziki alt yapı imkanları açısından yeterli düzeyde olduğunu söylemek mümkündür. Ancak tek eksiğimiz öğrencilerimizin iş makineleri operatörlüğü eğitimlerini uygulayarak yapacakları iş makinelerimizdi. Bu kapsamda Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafındanöğrencilerin uygulamalı eğitimlerinde kullanmaları amacıyla 1 adet CASE marka kazıcı-yükleyici ve 1 adet CHAMPION marka greyderbağışlanmıştır. Bu desteklerinden dolayı Afyonkarahisar Valisi Sayın Hakan Yusuf Güner’e İl Genel Meclis Başkanı Sayın Salih Sel’e ve Meslek Yüksekokulumuza her zaman desteklerini esirgemeyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’a şahsım ve meslek yüksekokulum adına şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.>>>Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKÜ, İSCEHİSAR, MYO, MAKİNA, PARKI, GÜÇLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı