Haber Detayı
14 Ağustos 2013 - Çarşamba 00:00
 
AKÜ'DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin (AKÜ) geleneksel hale getirdiği Bayramlaşma Töreni, 13 Ağustos 2013 Salı günü ANS Kampusünde bulunan Sosyal Tesislerde gerçekleştirildi. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak tarafından düzenlenen törene, başta Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak olmak üzere Üniversitenin farklı birimlerinde görev yapan akademik ve idari personeli katıldı.
Gündem Haberi
AKÜ'DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Bayramlaşma öncesinde yaptığı konuşmada tüm personelinin bayramını kutlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak, "Afyon Kocatepe Üniversitesi yönetimi olarak üçüncü yılımız içinde bir bayramı daha güzel bir heyecanla ve şevkle tamamladık. Bayram günlerimizi sevdiklerimizle, ailelerimizle, hastalarımızla, çalışanlarımızla geçirdik" dedi. Üniversite yönetimi olarak 2013-2014 akademik yılı hazırlıklarının hızla devam ettiğine dikkat çeken Rektör Solak, "Bizler izine çıkmayacağız. İhalesi bitmiş projelerin tamamlanmasını, ihale sürecindekilerin de yer teslimini yaparak yeni akademik yıla hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Eğitim 1 ve Eğitim 2 bloklarının tüm dersliklerinin oturma gruplarını değiştirdik. Çok azı kaldı. Üçüncü partisini de Eylül'ün ilk haftasına kadar bitireceğiz. Ardından binaların badana boyası, engellilere ilişkin platformlar ve asansör desteğiyle, yangın merdivenlerini yapacağız. Diğer taraftan Fen-Edebiyat Fakültesinin arka kısmına 110 araçlık bir otopark yapacağız. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun çevre düzenlemesine başladık. Son hızla gidiyor. Eylül ayının ikinci yarısına kadar belirli bir düzen dâhilinde yolları, kavşakları, ışıklandırması, halı saha, tenis kortu, antrenman sahasının çevresi dâhil, park ve otoparkları bitmiş olacak.

“YAYA YOLLARI İLE DİĞER YOLLARI İYİLEŞTİRECEĞİZ”

 Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz ile Veteriner Fakültemizin de mantolama çalışmaları başladı. Şu anda iskeleler kuruluyor. Bu çalışmaları da en kısa sürede tamamlayacağız. Kampus içindeki yolları asfalta çeviriyoruz. Mühendislik Fakültemizin otoparkını iki katına çıkaracağız. Güzel Sanatlar Fakültemizin etrafındaki yaya yolları ile diğer yolları iyileştireceğiz. Kuğu Kafe'nin yakınında bulunan spor tesislerini bu alana taşıyarak, belirli yerlere de spor merkezleri açmış olacağız. Tıp Fakültemizin derslikleri, 3 bin kişilik merkezi yemekhanemiz, Mühendislik Fakültemiz ile Teknoloji Fakültemizin laboratuvarları için ihaleye giren firmaların kazananları belli oldu. Gerekçeli karar Kamu İhale Kurumundan geldiği an ilgili firmaya teslimini yapıp temel atma törenlerini yapacağız. Tıp Fakültemizin poliklinik binasıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Yeni poliklinik binamızı da 1 sene içinde bitirmiş olmayı hedefliyoruz. Planlı bir 2013-2014 eğitim-öğretim yılı geçireceğiz. Bayramlar birlikteliğimizi daha da güçlendiren, sevincimizi paylaşmamızı, üzüntümüzün tesellisini daha da artıran çok önemli günlerimizden. Bunları değerlendirmek için de bu günlerde birlikte olmayı görev sayıyoruz. Yeni bir ivmeyle, heyecanla güzel bir eğitim öğretim yılı diliyorum." dedi. Bayramlaşma Töreni, akademik ve idari personelin başta Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak olmak üzere Rektör Yardımcıları ve AKÜ Genel Sekreterliği ile bayramlaşmasının ardından sona erdi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Kocatepe, Üniversitesinin, (AKÜ), geleneksel, hale, getirdiği, Bayramlaşm
Yorumlar
Haber Yazılımı