Haber Detayı
18 Kasım 2015 - Çarşamba 15:37
 
AKUT, BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Deprem riski bakımından ilk sırada yer alan ilimizde olası bir deprem esnasında ve sonrasında yapılacaklar konusunda kurum ve kuruluşlarca 7'den 70'e tüm halkımız bilinçlendirilmektedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın da bu konuda bilinçlendirilmesi için Afyonkarahisar Arama ve Kurtarma Teşkilatı (AKUT) etkin ve başarılı çalışmalar sürdürmektedir. Valimiz Hakan Yusuf Güner'in öncülüğünde ve destekleriyle yapılan bu faaliyetten dolayı Afyonkarahisar AKUT'tan Valimiz Güner'e teşekkür ziyareti gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
AKUT, BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Ziyarette AKUT Afyonkarahisar Ekip Lideri Mehmet Uğurluoğlu ile AKUT Gönüllüleri Nihat Şener, Kahraman Kurnaz ve Şeyma Eser hazır bulundular. Deprem bilinçlendirme eğitimleri hakkında bilgiler veren Uğurluoğlu, ilimizdeki tüm ilk, orta ve liselerde öğrenim gören toplam 8500 öğrenciye deprem öncesi ve sonrası yapılması gerekenlerle ilgili olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleri düzenlediklerini, bu anlamda Sayın Valimizin desteklerini kendilerinden hiç eksik etmediğini belirtti. Nazik kabullerinden ve çalışmalarında kendilerine desteklerinden dolayı Valimiz Güner'e teşekkür eden Uğurluoğlu, plaket takdim etti.

“Başarılı Bir Kurumsunuz”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Güner, Afyonkarahisar'da tüm sektör ve alanlarda donanım sahibi olunmasını istediğini, tabii ki ekonominin, sağılığın, eğitimin, ticaretin ve turizm'in bir için olmazsa olmazlarından olduğunu belirtirken, deprem diye de bir gerçeğin olduğunu, risk anlamında da önemli bir yer işgal ettiğini bu anlamda da tüm Afyonkarahisar halkının bilinçlenmesinin gerekli olduğunun altını çizdi. Bu anlamda tüm kurum ve kuruluşların kendi üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirilmesinde daha hassas olması ricasında bulunan Vali Güner, sivil toplum örgütlerinin de ilimizde bu hassasiyeti taşımasının mutluluğunu yaşadığını belirtirken, AKUT Afyonkarahisar gönüllüleri nezdinde bu konuda başarılı çalışmalar yürüten herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.>>Afyon Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKUT,, BİZİM, İÇİN, ÖNEMLİ, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AKUT, BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Yorumlar
Haber Yazılımı