Haber Detayı
27 Aralık 2016 - Salı 18:00 Bu haber 1414 kez okundu
 
Ali Çağlar Anadolu Lisesi´nden Anlamlı Kampanya ve Kermes
Ali Çağlar Anadolu Lisesi akademik başarısının yanında sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplumsal olaylarda da öncülük etmeye devam ediyor.
Eğitim Haberi
Ali Çağlar Anadolu Lisesi´nden Anlamlı Kampanya ve Kermes

1995 yılında Milli Piyango Anadolu Lisesi olarak eğitim hayatına başlayan ve Afyonkarahisar eğitiminde her zaman söz sahibi olmayı başaran okulumuzun adı 2011 de ki Van depreminden  sonra  Ali Çağlar Anadolu Lisesi olarak değiştirilmişti. Şehit öğretmen Ali ÇAĞLAR´ ın adını taşıyan okulumuzdan anlamlı kampanya. Adına layık olmayı her zaman başaran okulumuz şehitlerimize duyarsız kalamazdı, kalmadı da...

Yurt savunması esnasında şehit düşen Afyonlu Asker ve polislerin ailelerine bağışlanmak üzere okulumuz imkanlarıyla bir kampanya başlatıldı. Nakdi yardımların yanında Kermes yaparak yardım kampanyasını sürdüren okulumuzda "Şehit Ailelerine Yardım Kermesi" gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımızın yanı sıra öğrencilerimizin aileleri de bu anlamlı kampanyaya yaptıkları lezzetli pasta.poğaça,börek,turta,kurabiye,kek ve ev işi sarmalarla tat kattılar.

Kampanya sonunda toplanan paranın miktarı 5.000 Tl yi aştı. Okulumuzda toplanan bu yardımlar oluşturulacak bir komisyon marifetiyle Şehit Ailelerine ulaştırılacak. Bu anlamlı kampanyaya katılan AÇAL ailesi mensuplarını kutluyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı