Haber Detayı
19 Şubat 2014 - Çarşamba 00:00
 
Alınması gereken rahim kurtarıldı
Fuar Hastanesi bir hastada rahim içerisinde bulunan uru başarılı bir operasyon ile rahmin alınmaktan kurtarıldığını söylediler
Sağlık Haberi
Alınması gereken rahim kurtarıldı

Fuar Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Op. Dr. Hasan Şahiner ,Op.Dr.Seda Kayman Köse ve Op. Dr. Selcen Bahadır,  “ N.Y. isimli genç hastalarının, rahim içinde kaynaklanan 4 cm’lik ur la ilgili olarak kendilerine başvurduğunu ve bu hastaya diğer kliniklerde rahminin alınması gerektiğinin söylendiğini”  belirterek, buna rağmen kendi incelemelerinin ardından,  rahmin alınmaktan kurtarıldığını söylediler. Op. Dr. Şahiner, “34 yaşındaki hasta bize başvurduğunda, rahim içinde çok fazla kanama ve kansızlığa sebep olan bir durum söz konusu idi. Kontrollerimizin ardından endoskopik yöntemle operasyonu gerçekleştirebileceğimizi belirttik. Ameliyatla da ,rahim içindeki urun tamamını çıkarttık. Hastamız 1 hafta sonra kontrole geldiğinde,  içerde materyalin kalmadığını, 2 ay sonra da adet kanamalarının normale  dönmüş olduğunu  gördük.” dedi. Fuar Hastanesi uzmanlarından Op.Dr. Seda Kayman Köse de,”rahim içine yerleşmiş myomların bayanlarda et suyu tarzı akıntı, adet kanamalarının fazla ve ağrılı olmasına neden olduklarını” söyledi.

“Rahim Alınacak” Denildiğinde Ne Yapılmalı?

Hastaya, myom ameliyatı denilince, “rahmin içinde mi  yoksa dışında mı, rahmin duvarında mı,  endoskopik işlem yapılabilir mi, yapılamaz mı?”  sorularını  sormalarını öneriyoruz diyen Op.Dr.Selcen Bahadır da, hanımlar, buna dikkat ederek yola çıksınlar. Özellikle 40 yaş altındaki kişiye, “ameliyatla rahminiz alınacak” denirse lütfen iyi araştırsınlar.” önerisinde bulundu.

Ayda 5-6 Kişinin Ameliyatını Yapıyoruz

Fuar Hastanesi Kadın Hastalıkları uzmanları Şahiner, Köse ve Bahadır “ergin çağdan itibaren, 15-45 yaş % 30-3’ inde bu durumun görülebileceğini, eğer kanama yapmıyorsa, rahim içinde yerleşmiyorsa, 5-6 cm den büyük değilse, dejenerasyonu yoksa, hızlı büyümüyorsa, çocuk olmasını engellemiyorsa, ameliyat etmeye, rahimi almaya gerek yoktur ”dediler.

“Fuar Hastanesi Doktorlarına Teşekkür Ediyorum”

Hasta  N.Y.de  Fuar Hastanesi doktorlarına teşekkür ederek,” doktorlarım, tecrübeleri ve dikkatli incelemeleri ile, genç yaşta rahmimin alınmasını engellediler ve kurtardılar. İyi ki araştırıp kendilerine gelmişiz. Çok mutluyum” dedi.>>haber merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fuar, Hastanesi, bir, hastada, rahim, içerisinde, bulunan, uru, başarılı, bir, o
Yorumlar
Haber Yazılımı