Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 20:09
 
Allah’a havale ediyorum
İYİ PARTİ İL Başkanı Erdal Gümüş haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Gümüş toplantısında yağışta zarar gören Emirdağlı hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerini sunarken, aday adayları, ittifak ve yaşanan üzücü olaylara değindi.
Siyaset Haberi
Allah’a havale ediyorum

Gümüş açıklamasında, “ son günlerde yağan yağmurlardan dolayı Emirdağ ilçemizde sel felaketi yaşanmıştır. Sel felaketinde bazı hemşehrilerimiz zarar görmüş ve küçükbaş hayvanları zayi olmuştur. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. 

İstanbul Bağcılar’da seçim stantımıza yapılan saldırıda altı partilimiz yaralanmış ve tedavileri sürmektedir. Bunları yapanları Allah’a havale ediyorum. Biz ülke olarak seçimlere mi giriyoruz, yoksa savaşa mı giriyoruz. Bizler Türk halkı olarak düğünümüzü de, ölümüzü de beraber yapacağız. Hangi ara biz birbirimize düşman olduk ta, kan akıtıyoruz. 

Bir siyasi partinin genel başkanı çıkıyor basın karşısına, imza verenler FETÖ nun siyasi seçmeni diyor ve arkasından bu istenmeyen olaylar yaşanıyor. Bu siyasiyi önce Allah’a sonrada seçmene havele ediyorum. 

Genel Başkanımız sayın Meral Akşener halkımıza bir söz verdi. Ben yüz bin imza ile aday olacağım dedi. İlk 4 saat içinde bu imza sayısına ulaşıldı. Her türlü yaşanan zorlukları ulusal basında izliyorsunuz. Emekli kadın bir vatandaşımız, ben imza verirsem emekli maaşım kesilirmi diye soruyor. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz, bunları duydukça üzülüyorum. 

Demokrat parti milletvekili adayları İYİ Parti çatısı altında aday olacaklar. Bu nedenle Demokrat Parti Genel Başkanı hemşehrimiz Gültekin Uysal yarın saat 14.00 da parti il binamızı ziyaret edecektir. Ziyaretin ardından ilçe seçim kuruluna geçilerek Akşaner başkanımız için imza verecektir. 

Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Okşan Ulusoy Efe’nin yerine Şaban Çallıöz arkadaşımız atanmıştır. Kendine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Allah’a, havale, ediyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı