Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 16:54
 
“Alt yapıya büyük önem vereceğiz”
Afjet Afyonspor takımının alt yapı koordinatörü Serhat Düzağaç“Kulübün kurtuluşun tek çaresi Akademik Lig ve alt yapıdır” dedi.
Spor Haberi
“Alt yapıya büyük önem vereceğiz”

Afjet Afyonspor takımının alt yapı koordinatörü Serhat Düzağaç, alt yapıya önem vermek zorunda olduklarını belirtti, “Şu anda kadrodaki futbolcularımızın çoğu,  diğer amatör takımlarda yetişti. Futbolcularımızın Afyonlu olması, farklı bir avantaj oluşturuyor. Afjet Afyonspor’un kurtuluşu, alt yapıya verilecek önemle orantılıdır. Kendi kaynağımızdan futbolcu yetiştiremediğimiz takdirde, dışarıdan transfer edeceğimiz futbolcularla bir yere varamayız. Bu nedenle Akademik Lig’e başvuru yaptık. 6 kategoride yaptığımız başvuru kabul edilirse, geleceğin futbolcuları yetişmiş olur. Bu nedenle önümüzdeki sezon alt yapı için kolları sıvayacağız. U-14, U-15, U-16 ve U-17’U 19 ‘a katılmak istiyoruz. Böylece Afyonspor’un geleceğini güvence altına almış oluruz” dedi.

“ Başkanımız destek veriyor”

 Bu sezon Afjet Afyonspor takımının Başkanı Yusuf Ulutürk’ün alt yapıya gerektiği önemi verdiğini belirten Düüzağaç”  Başkanımızın desteği ile iyi bir yapılanma yaptık. Gerekli bütçe ayrılarak alt yapı gençlerimize önem vereceğiz.. ” Dedi.

Seçmeler yapacağız

Bu nedenle Akademik Lig’e başvuru yaptık. 6 kategoride yaptığımız başvuru kabul edilirse, geleceğin futbolcuları yetişmiş olur. Bu neden ile futbolcu seçmeleri yapacağız.Burada belirleyeceğimiz futbolcularla A takımızın geleceğini garantiye alacağız” dedi.

Tanıtım toplantısına katıldı.

Öte yandan akademik ligleri katılım toplantısına katılacak olan Düzağaç dün İstanbul Riva tesislerine giderek bu toplantıya iştirak etti. Burada , Futbol Gelişim Direktörünün açılışını gerçekleştirdiği toplantıda, Elit Futbolcu Gelişim Müdürü ligler ve federasyonun genç oyuncu gelişim felsefesiyle ilgili sunum yaptığı bildirildi. Maç takvimi, genç futbolcu gelişiminde federasyon ile kulüplerin birlikte yapacağı çalışmalar gibi çeşitli konuların ele alındığı organizasyonda, federasyon tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek uluslararası 15, 17 ve 18 yaş altı turnuvaları hakkında da bilgi verildiği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Alt, yapıya, büyük, önem, vereceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı