Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 19:49
 
Ankara'daki afyonkarahisarlı üniversite öğrencileri kahvaltıda bir araya geldi
Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Ankara'da okuyan Afyonkarahisarlı üniversite öğrencileri ile Dernek Genel Merkezi'nde kahvaltı sofrasında buluştu.
Gündem Haberi


Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali ÖZERKAN'ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı faaliyete Dernek Genel Sekreteri Necmettin CAN, Sayman İbrahim AYDOĞDU ve Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye ÜNAL ev sahipliği yaptı. Faaliyete derneğin kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan ÜNVER NASRATTINOĞLU, Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet BODUR, Mehmet TEKİN Kütahya İlinden Yetişenler Derneği gençlik kolları başkanı ile çok sayıda Afyonkarahisarlı üniversite öğrencisi katıldı. Yeşil mercimekli bükme, gatmer, Haşhaşella gibi Afyonkarahisar yöresel lezzetleri ile öğrencilerin memleket özlemi bir nebze olsun giderilmeye çalışıldı.

 

 

Kahvaltı sonrası gençlere bir konuşma yapan Dernek Genel Sekreteri Necmettin CAN, Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali ÖZERKAN'ın selamlarını ve sağlık sebebiyle katılamadığından duyduğu üzüntüsünü, tüm öğrencilerin kendi çocuklarından farkı olmadığı yönündeki duygu ve düşüncelerini öğrencilere ileterek söze başladı. CAN; "Sevgili gençler; 1975 yılında kurulan derneğimizin yeni yönetimi olarak Ankara'da hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla geçen hafta Anıtkabir Ahde Vefa ziyareti ve resmi tören ile başlayan, bugün siz gençlerimizle tanışmak, sorunlarınızı ve önerilerinizi dinlemek için düzenlediğimiz bu kahvaltı faaliyeti tüm özel günler başta olmak üzere mümkün mertebe sık sık gerçekleştirilecektir. Amacımız, yıllardır eksik olan birlik ve beraberliğin tesis edilerek dertlerimizi, sıkıntılarımızı, üzüntülerimizi paylaşıp elimizden geldiğince birbirimize destek olarak sıkıntılardan en kısa zamanda kurtulmak, sevinçlerimizi ve mutluluklarımızı paylaşarak artırmak, ben, sen, o değil "biz" kavramını sağlayıp pekiştirmektir. Derneğimizde bilgisayar ve internet olanağı var, ayrıca kütüphanemizi de en yakın zamanda faaliyete geçirip kullanımınıza sunacağız. Bu imkanları sizler için hazırlıyoruz. Sizleri her türlü faaliyetlerimizde aramızda görmek istiyoruz. Yakın bir tarihte Firig Vadisi gezisi ve Çanakkale gezisi düzenleyeceğiz. Bu ve benzeri hiçbir faaliyetimizde sizden maddi bir talebimiz olmayacak. Ankara'da yalnız olduğunuzu düşünmeyin. 24 saat telefonum açık. Oğlum Hasan ve kızım Asena ne ise sizler de aynısınız. Önemle vurgulamak isterim ki; dernek olarak dili, dini, mezhebi, siyasi görüşü ne olursa olsun herkese kapımız açıktır. Bu çatı altında hiç kimse sizin özel hayatınıza müdahil olamaz, amacımız hiçbir çıkar gözetmeden imkanlarımız dahilinde elimizden geldiğince, geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimize sahip çıkmak ve destek olmaktır. Sözlerimin sonunda hepinize katılımınız nedeniyle teşekkür eder, başarılar dilerim." diyerek sözü dernek kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan ÜNVER NASRATTINOĞLU'na bıraktı.

 

 

Kurucu başkan Prof. Dr. İrfan ÜNVER NASRATTINOĞLU organizasyonda emeği geçenlere ve katılan gençlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, derneğin aktif kullanılması konusunda gençleri duyarlı olmaya davet etti. Her türlü sorunlarını yönetim kuruluna iletmelerini, kendilerine düşen her konuda hem yönetime hem de öğrencilere her türlü desteği vereceklerini belirten NASRATTINOĞLU, buranın ilim irfan yuvası olacağını, derneğe kurulacak kütüphaneye kitap desteği vereceğini ifade etti ve öğrencilerden özellikle sosyal bilimlerde okuyanların tez konusunu Afyonkarahisar ve yöresi konusunda seçmeleri istedi. Dernek tarafından yapılacak program ve gezilere hep birlikte iştirak edilmesinin hem kültürel hem de birlik beraberlik açısından önemli olduğunu vurgulayan NASRATTINOĞLU derneğin kuruluş ve gelişim hikayesi ile ilgili anıları ile öğrencilere başarılar dileyerek sözlerini bitirdi. Daha sonra organizasyonu düzenleyen Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye ÜNAL ise kendisini tanıtıp katılanlara teşekkür ettikten sonra katılan öğrencilerin kendini tanıtmasını müteakip Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet BODUR, gençlere kendi yazmış olduğu şiirlerden bir demet sundu. Çok güzel ve verimli geçen kahvaltılı sohbet amacına uygun olarak öğrencilerle yapılan hoş sohbetlerle sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ankara'daki, afyonkarahisarlı, üniversite, öğrencileri, kahvaltıda, bir, araya, geldi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Diğer Haberler
ATSO Personeline afet bilinci eğitimi verildi
Afyonkarahisar 57. alaya vefa için yürüdü
“Seviye ve Süleyman” bir kitap değil bir hakikat!
İYİ ÇOCUKLAR İYİ OLACAK
Milletvekili Özkal, 23 Nisan'da şehit çocuklarını ağırladı
Toplu taşıma ihalesi tamam
BALMAHMUT İÇME SUYU PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
İyi parti’den ziyaretler
Afyonkarahisar gençlik merkezleri bilgi yarışmasında bölge birincisi oldu
OTİZMİN FARKINDAYIZ, ONLARIN YANINDAYIZ
Milletvekili ali özkaya haftasonu bir dizi programa katıldı
Şair osman attila anılacak
Muhteşem gala gecesi
Erkmen’de Bahar Günleri Etkinliği Yapıldı
AFDOS Şehitlerimiz anısına yürüdü
“Bir olacağız, diri olacağız”
Yılın en iddialı oyunu DURDUR ŞUNU Afyon’a geliyor
Turizm acenteleri incelemede bulundular
Basın Odası’nın gündemi Suriye ve dış politika
Basına daha fazla değer verilmesi gerekiyor
Afyon hızlı bir şekilde ilerliyor
Ağaç işleri girişimcilik kursu pazara bitiyor
BYEGM İl Müdürü Burcu’dan AFİHAD’a ziyaret
Şehit babaları ve Gaziler’den Emniyet ve BYEGM’ye ziyaret
Başkan Ögeday 173. Yılı coşku içerisinde kutluyoruz
“Şeker fabrikasının özelleşmesi ekonomimize zarar verir”
Eğitim bir-sen kadınlar komisyonu ibrahim özkul hatıra ormanına yeni fidanlar dikti
“Genç bir cilt mümkün”
Pazarağaç öğrencileri karahisar gençlik merkezinde
“Eleştireceğiz diye halkı rakamlarla kandırmayın”
(ATSOBDER) YARIŞMADA DERECE ELDE ETTİ
Genç avukat son yolculuğuna uğurlandı
En güzel buzağı yarışması yapılıyor
Afrin gazi’si resul ünal amelyat oldu
Bizler için önemlisiniz
“Sadece günde bir dakika okuyoruz”
Kırım türkleri derneğinden başkan memduh kuş’a ziyaret
Şeker Fabrikası için toplandılar
Fidanlar toprakla buluştu
Kumartaşlı’ya ‘tebrik’ ziyareti
En yeni model saç ve makyaj gösterildi
Gelir testi için son gün 2 Nisan
ESOB Heyeti 1.tur ziyaretleri bitirdi
Esnafımız iktidardan hak ettiği desteği görmüyor
Partililer, işadamları ve STK temsilcileri beklentilerini anlattı
ATSO’DA BU DÖNEMİN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Ne kadar mutluyuz?
Güvenlik Güçlerimiz Onurumuzdur.
ESOB’DAN, BAŞKANLARA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Kumartaşlı,AfrinGazi’sinin yanında