Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 19:26
 
“Askeri birlik için arazi sunduk”
AK Parti milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven basın mensupları ile bir toplantı düzenledi. Gündemi değerlendiren Yurdunuseven “Askeri birlik için Milli Savunma Bakanlığına çok sayıda 1 milyon metrekarelik arazi sunduk” dedi.
Siyaset Haberi
“Askeri birlik için arazi sunduk”

AK Parti milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven’in düzenlediği toplantıya basın mensupları ile birlikte, İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Yerel Yönetimler Başkanı Nurettin Birliktir, Medya Tanıtım Başkanı M. Zahit Özer ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel katıldı.

 

“Demokrasi bayramımızı hep birlikte kutlayacağız”

 

Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptı. Sezen konuşmasında “Biz son 1 aydır yoğun saha çalışmasıyla tüm teşkilatımızla Sayın Bakanımızla Afyonkarahisar’ı karış karış dolaştık.Gidilmedik köy,kasaba bırakmadık.  Halkın her zamanki gibi çok büyük bir teveccühü var.İnanın gittiğimiz her evde, kahvede, pazarda, çarşıda karşılaştığımız bir söz var; ‘İnşallah yola devam. Rahat olun. Allah’ın izni ile her zaman destekçiniziz.’ Halkımız bize bunu diyor. Biz, gerek Afyonkarahisarımızda, gerek Türkiye'de halkımızın basiretine ve ferasetine güveniyoruz. Her zamanki gibi vakit Türkiye vakti diyoruz. İnşallah 24 Haziran'da Türkiye'nin şahlanışını, 2023, 2053 ve 2071hedeflerine bir basamak olarak görüyoruz. Türkiye’nin 24 Haziran seçimlerinden sonra büyüme oranını kat kat artarak devam edecek. Bu demokrasi bayramımızı inşallah hep birlikte kutlayacağız” dedi.

 

Basın mensuplarına teşekkür etti

 

AK Parti milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven ise “Yaklaşık bir aydır sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar yoğun bir şekilde çalışıyor, çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmıyoruz. Bizim AK Parti olarak bir kuralımız var.Seçimin bittiği ertesi günü saha çalışmalarına başlıyoruz. Biz sahaya inmek için seçim tarihi haberi beklemiyoruz. Bu yüzden 16 yıldır halkın gönlünde bir partiyiz. Sevgili basın mensupları bizlerle birlikte koşturuyor, bizlerle birlikte çalışıyorsunuz.Size de 24 Haziran’da büyük görevler düşüyor. O yüzden ben şimdiden sizlere çok teşekkür ediyorum ve görevinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

“İkinci üniversite ve ihtisas gümrüğünün dosyasını ben verdim”

 

Yurdunuseven konuşmasında, “Ben 2014 yılından itibaren 4 yıllık süre içerisinde AK Parti İl Başkanlığı görevini yerine getirdim. Bu dönem içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bakanlarımız ve büyüklerimize Afyonkarahisar'ın eksikliklerinin ya da ihtiyaçlarının olduğu birer dosya verdim. Bu talepler içerisinde ikinci üniversite konusu vardı. Ben bu konuda taleplerimi daha önce iletmiştim. Sağolsun son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Sayın bakanımızın talebiyle bir üniversite kuruldu.Bu şu anda çok bir şey htirmiyor ama önümüzdeki dönemlerde ciddi manada şehri olumlu yönde etkileyecek.Afyon Kocatepe Üniversitesi içerisinde ayrı bir Tıp Fakültesi kurdurmayı amaçlıyoruz. Bu arada Termal Sağlık Kent projesi şehrimize yapılacak.İnşallah bunu hayata geçirmek anlamında bundan sonra elimizden ne geliyorsa yapacağız.Burada çok ciddi manada yaşlı bakım merkezi,termal tedavi gibi bölümler olacak.BuAfyonkarahisar'da turizm anlamında ciddi bir katkı sağlayacak.Yine Sayın Maliye bakanımız ilimizdeki ziyaretleri esnasında bir müjde verdi.Bu müjde İhtisas gümrükleriydi. Ben bununla ilgili daha önce talepte bulunmuştum. Kiraz ve yumurta gibi önemli ihraç ürünlerinin olduğu şehrimizde İhtisas gümrüğü ciddi bir ihtiyaçtır.Bildiğiniz gibi ihracat ürünlerimiz Manisa ve İzmir gibi illerden çıkıyordu. Yani oranın gümrüğünden geçiyordu. Dolayısıyla ihracatı onlar yapmış gibi oluyordu.Bu noktada belediyemize gönderilen katkı payları da bu oranda düşüyordu. İnşallah İhtisas gümrüğü açarak belediyemize gelen katkı payını arttıracağız” dedi.

 

“Millet bahçeleri için ilimizde uygun gördüğümüz yerler var”

 

Cumhurbaşkanımızın ülke genelinde yapmayı planladığı millet bahçeleri projesine de değinen Yurdunuseven şöyle konuştu: “Bu önemli bir proje.Biz bu noktada Türkiye'yi deyim yerindeyse yeşile boyayan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun kulaklarını çınlatmadan edemeyeceğiz.Şehrimiz ile ilgili de millet bahçesi konusunda bazı tespitlerimiz var.İlimizde millet bahçeleri oluşturmak anlamında birkaç yer tespit ettik.Özellikle Garnizon Komutanlığı ile ilgili bir projemiz vardı.Orası belediyeye bırakılacaktı. Eski Devlet Hastanesi'nin arkasındaki alan da bir başka tespitimiz. Bu alanlar millet bahçeleri olarak değerlendirilecektir. Ben özellikle Afyonkarahisar'ın okçuluk, at sporları gibi sporları ile kalkınmasını istiyorum. Bununla birlikte motorsporları da şehrimizin spordaki yerini önemli bir noktaya taşıdı.”

 

“Askeri birlik için MSB’ye yer sunduk”

 

Şehrimize askeri birliğin gelmesi için de Milli Savunma Bakanlığına arazi sunduğunu anlatan Yurdunuseven konuşmasında, “Benim dosyam içerisinde bulunan Afyonkarahisar'a bir askeri birliğin konuşlandırılması anlamında bir çalışma düşünüyoruz. Burada Afyonkarahisar'daki en az 1 milyon metrekareden daha fazla olan kamu alanlarını bir dosya haline Milli Savunma Bakanlığı'na sunmuştuk. İnşallah onunla ilgili çalışmaları takip ediyoruz.Yine Afyonkarahisar’aTarım bakanımızın geldiğinde dişi düve kampanyası başlatıldı.Burada TAREKS ile dişi üretimini artırmak amacıyla yer tahsisi yaptık.Bunu da üniversite ile işbirliği yaparak bu noktada mandacılığı geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapılmasını önerdik.Burada tıbbi aromatik bitkileri de saymakta fayda var.Bu dünya çapında çok ciddi bir Pazar.İnşallah Afyonkarahisar bu noktada Merkez olacak.Afyonkarahisar et ve süt üretimini arttıracak ve daha iyi bir noktaya gelecek” ifadelerine yer verdi.

 

“İpi pazara çıkanlar çirkefleşmeye başladı”

 

Yurdunuseven konuşmasında son olarak “İpi pazara çıkanlar çirkefleşmeye başladılar. Ben bunlarla söz düellosunda girmeyeceğim ama hakkımda iddialarda ve iftiralarda bulunanlar için yargı yolunu tercih edeceğim. Çünkü biz bugüne kadar 16 yıldır hep ilkeli bir siyaset izledik. AK Parti olarak ne söylediysek arkasında durduk.Hakkımdaki iftiralar ve çirkeflikle kimse bir yere varamaz ancak kendileri Amerikan hayranı oldukları için onlardan tüyo aldıkları düşüyorum. Çünkü sözlerini takip ettikleri efendileri Amerika'nın korumasında çalışıyor.Hakkında yapılan iftiralardan dolayı Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde şikayet edeceğim. Ben kesinlikle iddia edildiği gibi öyle ifadeler kullanmadım” dedi.

 

Toplantı, basın mensuplarının soruları ile devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Askeri, birlik, için, arazi, sunduk”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
“Askeri birlik için arazi sunduk”
Yorumlar
Haber Yazılımı