Haber Detayı
13 Kasım 2015 - Cuma 18:23
 
Aşkın Mızrabı Bam Telinden Döküldü
Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi tarafından ilk kez düzenlenen 'Aşkın Mızrabı Konseri' isimli saz konseri Vali Hakan Yusuf Güner'in katılımıyla gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
Aşkın Mızrabı Bam Telinden Döküldü

Konsere Vali Hakan Yusuf Güner’in ve eşi Berrin Güner'in yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İşadamı İbrahim Alimoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı. Konser öncesi hoş geldiniz konuşması yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Diktaş; Organizasyonu ilk kez düzenlediklerini belirterek, katılımcılara göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti. Diktaş, bu tür faaliyetlerin devamının geleceğini söyleyerek, başta Vali, diğer protokol üyelerine ve tüm davetlilere hoş geldiniz diyorum" dedi.

SANAT RUHUYLA, KARDEŞLİK DUYGUSUYLA

Programda söz alan Vali Hakan Yusuf Güner ise; "Burada olmaktan son derece mutluluk duyuyorum. Üniversitemizin, kampüs dışına çıkmasına önem veriyoruz. Bugün burada değerli sanatçılarımızın huzurlarına sanat ruhuyla ve kardeşlik duygusuyla geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Kurum ve kuruluşların rutinin dışında bu tür faaliyetlere yönelmesi beni son derece memnun ediyor. Bu yönüyle inşallah bu tür faaliyetlerin hem katılım yoluyla, hem de devamlılığı yönüyle çalışmalar devam eder. Ben katkı sunan Derneğimize, Halk Eğitime, kurum ve kuruluşlara, içerisinde bulunduğumuz otelin yetkililerine ve bizlere ruhumuza dinlence sunacak olan değerli sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de destek verdiği konserin sanat yönetmenliğini Alper Soybilgen yaparken, Ud sanatçısı Yurdal Tokcan ve kanun sanatçısı Göksel Baktagir eserleriyle tüm katılımcılara güzel bir müzik ziyafeti sundular.>>>Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber, afyon, valiliği,afyon, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı