Haber Detayı
12 Kasım 2015 - Perşembe 18:22
 
ATAMIZIN YOLUNDA 300 KM
Afyon Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 77'nci yıl dönümü nedeniyle Ankara'ya gitmek için yola çıktı. Afyonlu 3 bisikletli üç gün boyunca yaklaşık 300 kilometre pedal çevirdi.
Spor Haberi
ATAMIZIN YOLUNDA 300 KM

6 Kasım da Aydın’dan 16 bisikletli ile yola çıkan Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi ekibi ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün 77'nci ölüm yıldönümü nedeniyle, "Atamızın Yolundayız Bisiklet Turu"na İlimizden, Afyon Pab lideri Osman Çoban, Hasan Yapar ve İsmail Elçi de katıldı.

POLİSLER ESKONTLUK ETTİ

9 Kasım Pazar günü öğle saatlerinde Aydın ekibi, AKUT Ekibi tarafından Büyük Taarruz Şehitliği önünde karşılanarak, şehitlik ziyareti yaptırıldı. Şehitlik ziyareti ardından Afyon Pab Ekibi de Aydın Bisiklet ekibini Özdilek kavşağında karşıladı. Karşılama sırasında Afyon Pab ekibi ekip lideri Osman Çoban’a Afyon’dan Ata’mıza sunulmak üzere Şanlı Bayrağımızı Pab üyesi Neslihan Özbek Başpınar verirken, Aydın Bisiklet ekibi  Ekip lideri Hümeyra Yıkılmaz’a ise Şanlı Bayrağımızı Ata’mıza sunulmak üzere AKUT Başkanı Mehmet Bülent Uğurluoğlu teslim etti. Bayrak teslim töreninin ardından Akut ve İl Emniyet Müdürlüğü eskontluğunda ve Afyon Pab Bisiklet ekibi refakatinde şehir merkezine ilerleyen bisikletliler, Anıtpark önünde de resim çektirdiler.

SAĞ SALİM ULAŞTILAR

Daha sonra Ankara istikametine doğru yola çıkan Afyon ve Aydın bisiklet ekibini, Akut ve Afyon Pab bisikletçileri Susuz boğazına kadar geçirerek uğurladılar. İlk günü Bayat ilçesinde geçiren bisikletçiler, ikinci günü Polatlı’da, üçüncü gün ise Ankara’ya sağ salim ulaştılar. Bu anlamlı turun değerlendirmesini yapan Afyon PAB lideri Osman Çoban; “Amaçlarının 10 Kasım vesilesiyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi yad etmektir. Dolayısıyla, bu anlamlı tura katılan bütün bisikletçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akut, bülent, uğurluoğlu, Afyon Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı