Haber Detayı
07 Kasım 2016 - Pazartesi 02:59
 
Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Atatürk Yol Koşusu, 250'e yakın sporcunun katılımıyla hafta sonu yapıldı.
Spor Haberi
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü

Afyonkarahisar Belediyesi'nin Atatürk Haftası dolayısıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği Atatürk Yol Koşusu 16. kez gerçekleştirildi. 8 Kasım Pazar günü saat 10:00'da başlayan koşu için sabahın erken saatlerinden itibaren Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran atletler, renkli görüntülere sahne oldu.

                İzmir yolu üzerinden bölüm bölüm başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren ve 10 ayrı kategoride yapılan yarışmaya ilimizle birlikte İstanbul, Trabzon, Manisa, Eskişehir, İzmir, Gümüşhane ve Kütahya'dan 250'e yakın sporcu katıldı. Oldukça çekişmeli geçen yarışma boyunca atletler, bitiş çizgisine en önde ulaşabilmek için kıyasıya bir mücadele sergiledi.

                Yarışma sonrası yapılan ödül töreniyle Belediye Başkan Burhanettin Çoban, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, Yüntaş Genel Müdürü Mehmet Sarlık, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü İsmail Barın ve Atletizm İl Temsilcisi Mehmet Kaya tarafından kategorilerinde ilk 7'ye giren sporculara ödülleri verildi. Yarışma sonunda tüm yarışmacılara ve yakınlarına yemek ikram edilirken, bu sırada Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi de minik yarışmacıları eğlendirdi.

Yarışmada dereceye giren yarışmacılar şu şekilde sıralandı:

2005–2006–2007 DOĞUMLU KIZLAR 1,2 KM                      

1.                            Melisa ALTINOK                                                                    

2.                            Aslı Anarlar                                                                  

3.                            Melike KURT

4.                            Halime Nisa ÖZENKAYA

5.                            Azra Nur ÇELİK

6.                            Hicran ALKAN

7.                            Yıldız Nimet AKKUŞ

2005–2006–2007 DOĞUMLU ERKEKLER 1,5 KM

1.                            Aziz Emre SAMURA                                                                  

2.                            Abdullah AKSOY                                                                   

3.                            Halil AÇIKGÖZ

4.                            Oğuzhan YILMAZ

5.                            İsmail Furkan KARAMAN

6.                            Oğuzhan AKSEKİ

7.                            Hayri Serkan KARAMAN

2003–2004 DOĞUMLU KIZLAR  2 KM                           

1.                            Sıla ATA                                                                  

2.                            Büşra GÜNEY                                                                   

3.                            Beyza Nur BOZDAĞ

4.                            Töre ÇİMENDAĞ

5.                            Buse BARIŞIK

6.                            Hacer CANDAN

7.                            Sultan EREN

2003–2004 DOĞUMLU ERKEKLER 3 KM

1.                            Muhammet Alpcan TAŞKIN                                                                   

2.                            Osman UYGUR                                                                  

3.                            Mustafa BAYRAM

4.                            Ali ÖZEN

5.                            Fatih KAYMAK

6.                            Ömer KARAYİĞİT

7.                            Burak ALTIN

1999-2000-2001-2002  DOĞUMLU KIZLAR 3 KM

1.                            Hacer YILMAZ                                                                    

2.                            Hatice BAKIR                                                                  

3.                            Fatma Dilek MERMER

4.                            Sultan ÖZBAY

5.                            Seher AKBAŞ

6.                            Miray Nisan ÜRÜN

7.                            Sedanur ÇOBAN

1998 DOĞUMLU (18 YAŞ ve ÜZERİ) BAYANLAR 3 KM

1.                            Eda Nur Demir                                                                    

2.                            Tuğba KILIÇ                                                                  

3.                            Gamze AYDOĞMUŞ

4.                            İsmet ÖZAMAY

5.                            Şükran DEHER

6.                            Emine KARATAY

7.                            Hatice ÖZBEK

1999-2000-2001-2002 DOĞUMLU ERKEKLER 3 KM

1.                            Orhan ÖZTÜRK                                                                  

2.                            Arif DEMİRCİ                                                                    

3.                            İbrahim SUBAŞI

4.                            Mustafa Eren ÇAMURDIK

5.                            Uğur EROĞLU

6.                            Sedat ÖZDEMİR              

7.                            Mehmet KARAKAYA

1998-1981 DOĞUMLU (18–35) YAŞ ERKEKLER 10 KM

1.                            Erkan UYAR                                                                    

2.                            Nuri KÖMÜR                                                                 

3.                            İbrahim KÖMÜR

4.                            Mehmet AYDINGÖZ

5.                            Süleyman BÜYÜKBEZGİN

6.                            Ramazan ŞİMŞEK

7.                            Yusuf ARSLAN

1980-1967 DOĞUMLU (36–49) YAŞ ARASI ERKEKLER 10 KM

1.                            Muammer ALTINOK                                                                    

2.                            Ahmet BAYRAM                                                                   

3.                            Sezai TOĞAN

4.                            Ayhan DUYMUŞ

5.                            Yusuf KÖSE

6.                            Tacettin ALPER

7.                            Halil YORULMAZ

1966 Doğumlu (50) YAŞ VE ÜZERİ ERKEKLER 10 KM

1.                            Recep ULUIŞIK                                                                 

2.                            Ercan DOĞAR                                                                   

3.                            Yüksel ÇAKMAK

4.                            Oktay ÖNCÜL

5.                            Fikret ŞAHİN

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon, haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
 Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
Yorumlar
Haber Yazılımı