Haber Detayı
24 Mart 2018 - Cumartesi 18:38
 
ATSO’DA BU DÖNEMİN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) 1 Nisan’da yapılacak seçimler öncesindeki son Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser nezdinde Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri ve Oda personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, 2013-2018 döneminin son Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Görevde olduğumuz 5 yıllık süre zarfında üyelerimize en iyi hizmeti vermek ve ilimizin ekonomik ve sosyal gelişimi üzerine, üzerimize düşen görevi eksiksiz yapma sorumluluğu ile faaliyetlerimize aralıksız devam etme gayreti içinde olduk. Yaptığımız azimli ve kararlı çalışmalar ile Afyonkarahisar’ın ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesi için uluslararası fuarlara üyelerimizin katılımını sağlayarak, yurtdışı ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek ilimiz ihracatının artırılması amacıyla faaliyetler gerçekleştirdik. Üyelerimize ücretsiz eğitim, seminer ve konferanslar düzenlemenin yanında ilimizin ve bölgemizin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek amacıyla raporlar hazırlayarak gerekli mercilere ulaşmasını sağladık. Bunun gibi yaptığımız birçok başarılı faaliyete imza atmanın gururu ile başarılı bir dönemi geride bırakmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu vesile ile tüm Meclis üyelerimize yapmış olduğu çalışmalar için çok teşekkür ediyorum.

Göreve seçildiği günden bu yana yorulmak nedir bilmeden çalışan, kendi işini bir kenara bırakıp Ticaret ve Sanayi Odamız’ın ve sanayicimizin, tacirlerimizin sorunları ile ilgilenen, Ticaret ve Sanayi Odamız’ın Yönetim Kurulu Başkanı, benim 43 yıllık arkadaşım, kadim dostum Sayın Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulumuz’un çok değerli üyelerine bir kez daha Meclisim ve şahsım adına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bu hizmetleri yaparken bize her daim sonsuz destek olan mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan başta Genel Sekreterimiz Ali Şenol ve tüm personelimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Seçimler bizim için bir bayrak yarışıdır. Yapılacak seçimde tekrar görev alacak ve yeni seçilecek arkadaşlarımızın bu emaneti en ileriye taşıyabilmenin azim ve gayreti içinde olacağına inancım tamdır. Önümüzdeki dönemde tekrar görev alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Toplantının ikinci gündem maddesinde Şubat 2018 Ayı Karar Özetleri oybirliğiyle onaylandı.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde Şubat 2018 Ayı Hesap Hülasasının Tasdiki oybirliği ile onaylandı.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Şirket Sözleşmesi/Ana Sözleşmesinin İmzalanması ve Defter Tasdiki, İmza Beyanı-İrade Beyanı-Düzeltme Beyanı-Tescil Talepnamesi Ücret Tarifesinin Belirlenmesi hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi.

Toplantının beşinci maddesinde Yönetim Kurulu Şubat-Mart 2018 Faaliyetleri hakkında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis üyelerini bilgilendirdi. Serteser, sunumunun ardından şu konuşmayı yaptı:

“2013 yılının Mayıs ayında seçilerek bu görevlere geldik. Nisan ayı itibari ile de bu görevimiz bitmiş oluyor. Yaklaşık 5 senedir bu çatı altında beraber görev yapıyoruz. Meclis Üyelerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte 4 sene de bir önceki dönem görev yaptık. 9’uncu senemizi Şubat sonunda Allah’ın izniyle, Allah’a şükür bitirmiş olduk. Bundan önce bir dönem birlikte görev yaptığımız Meclis üyelerimize, Yönetim Kurulu üyelerimize, Meclis Başkanımız’a, bu dönemde görev yaptığım, biraz önce kendisi de belirtti, çok eski arkadaşım Meclis Başkanımız Mehmet Sıktı Merdivenci’ye, Meclis Divanı’na, bu dönem birlikte görev yaptığımız Yönetim Kurulu’na, tüm Meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Başarı tabii ki tek başına elde edilebilecek bir şey değil. Mutlaka hep birlikte elde ediliyor. Bundan önceki Yönetim Kurulu Üyelerimiz’den de, Meclis üyelerimizden de, sizlerden de razıyım. Çünkü bana çok destek verdiniz. Bir şeyler yapıldıysa hep birlikte yapıldı. Personelimiz çok önemli. Personel olmadan hiçbir şeyin yapılması mümkün değil. Esas icracılar onlar. Bundan önceki Genel Sekreterimize, şimdiki Genel Sekreterimiz Ali Bey’e ve

tüm personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bana 9 senedir bu görevi başarı ile yaptırdığınız için hepinize çok teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Toplantının Dilek ve Temenniler gündem maddesinde Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Mustafa Özer, Ahmet Salih Çiçek söz alarak 5 yıllık çalışma dönemi için Meclis ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ettiler. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Denizli’de düzenlenen ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlık ettiği 11’inci Kalkınma Planı İstişare Toplantısı hakkında bilgi verdi. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse de İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya ilişkin notları aktardı.

Toplantıdaki gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis üyeleri ve Yönetim Kurulu üyelerine, 5 yıllık dönemde gerçekleştirilen çalışmalar dolayısıyla hediye takdim etti. Merdivenci ve Serteser’in plaketlerini ise ATSO Meclisi’nin en tecrübeli ismi Ali İhsan Çiloğlu verdi. Çiloğlu, Serteser ve Merdivenci’nin iyi bir yönetim örneği gösterdiklerini belirterek teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ATSO’DA, BU, DÖNEMİN, SON, MECLİS, TOPLANTISI, YAPILDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
ATSO Personeline afet bilinci eğitimi verildi
Afyonkarahisar 57. alaya vefa için yürüdü
“Seviye ve Süleyman” bir kitap değil bir hakikat!
İYİ ÇOCUKLAR İYİ OLACAK
Milletvekili Özkal, 23 Nisan'da şehit çocuklarını ağırladı
Toplu taşıma ihalesi tamam
BALMAHMUT İÇME SUYU PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
İyi parti’den ziyaretler
Afyonkarahisar gençlik merkezleri bilgi yarışmasında bölge birincisi oldu
OTİZMİN FARKINDAYIZ, ONLARIN YANINDAYIZ
Milletvekili ali özkaya haftasonu bir dizi programa katıldı
Şair osman attila anılacak
Muhteşem gala gecesi
Erkmen’de Bahar Günleri Etkinliği Yapıldı
Ankara'daki afyonkarahisarlı üniversite öğrencileri kahvaltıda bir araya geldi
AFDOS Şehitlerimiz anısına yürüdü
“Bir olacağız, diri olacağız”
Yılın en iddialı oyunu DURDUR ŞUNU Afyon’a geliyor
Turizm acenteleri incelemede bulundular
Basın Odası’nın gündemi Suriye ve dış politika
Basına daha fazla değer verilmesi gerekiyor
Afyon hızlı bir şekilde ilerliyor
Ağaç işleri girişimcilik kursu pazara bitiyor
BYEGM İl Müdürü Burcu’dan AFİHAD’a ziyaret
Şehit babaları ve Gaziler’den Emniyet ve BYEGM’ye ziyaret
Başkan Ögeday 173. Yılı coşku içerisinde kutluyoruz
“Şeker fabrikasının özelleşmesi ekonomimize zarar verir”
Eğitim bir-sen kadınlar komisyonu ibrahim özkul hatıra ormanına yeni fidanlar dikti
“Genç bir cilt mümkün”
Pazarağaç öğrencileri karahisar gençlik merkezinde
“Eleştireceğiz diye halkı rakamlarla kandırmayın”
(ATSOBDER) YARIŞMADA DERECE ELDE ETTİ
Genç avukat son yolculuğuna uğurlandı
En güzel buzağı yarışması yapılıyor
Afrin gazi’si resul ünal amelyat oldu
Bizler için önemlisiniz
“Sadece günde bir dakika okuyoruz”
Kırım türkleri derneğinden başkan memduh kuş’a ziyaret
Şeker Fabrikası için toplandılar
Fidanlar toprakla buluştu
Kumartaşlı’ya ‘tebrik’ ziyareti
En yeni model saç ve makyaj gösterildi
Gelir testi için son gün 2 Nisan
ESOB Heyeti 1.tur ziyaretleri bitirdi
Esnafımız iktidardan hak ettiği desteği görmüyor
Partililer, işadamları ve STK temsilcileri beklentilerini anlattı
Ne kadar mutluyuz?
Güvenlik Güçlerimiz Onurumuzdur.
ESOB’DAN, BAŞKANLARA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Kumartaşlı,AfrinGazi’sinin yanında