Haber Detayı
08 Ocak 2017 - Pazar 15:27 Bu haber 498 kez okundu
 
Avukatlığı 50 yıl önceki gibi yapamayız
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, genç avukatların yemin töreninde konuştu. Şahin, genç avukatlara seslenerek, "Avukatlığı, 50 yıl önceki gibi yapmaya çalışıyoruz. Bu şartlarda icra etmenin imkansız olduğunu görüyoruz" dedi.
Gündem Haberi
Avukatlığı 50 yıl önceki gibi yapamayız

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Yusuf Ziya Bilgiç, Tuğçe İnce, Emine Karadaş ve Kazım Yaşayacak’ın avukatlık yemin törenine katıldı. Şahin, genç avukatlara tavsiyelerde bulunarak kendilerini geliştirmeleri gerektiğini hatırlattı.

Şahin, "Avukatlık Türkiye'de 100 yıldır sürdürülen bir meslek. Allah devletimize milletimize ömür verdikçe, hukuk devleti ayakta kaldıkça bu meslek olacak. Biz bugün avukatlığı dün icra edildiği gibi icra etmeye çalışıyoruz. O nedenle sıkıntı var. Avukatlığı, 50 yıl önceki gibi yapmaya çalışıyoruz. Bu şartlarda icra etmenin imkansız olduğunu görüyoruz" dedi.

AVUKATLIK BİR TAKIM ÇALIŞMASIDIR

Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dün tek başına yeterli olan ruhsatnamenin yanında bugün başka belgeler de gerektiriyor. Avukatlık mesleğinin üzerine ne koyarsanız, o kadar farklı olacaksınız. Avukatlık serbest meslektir. Dar kalıplar arasında kalmayın. Çok yorucu bir meslektir bu. Çok zengin olmak istiyorsanız, kendinize başka bir meslek seçin. Avukatlık mesleğini tercih etmemizin nedeni manevi tatmin ve üstün adalet duygusu olmalı. Aksi takdirde bu meslek ideal bir meslek değil. Tek başına avukatlık sona erdi. Avukatlık bir takım işi hâline geldi. Büro sistematiği oluşturmak zorundasınız, birden fazla avukatla çalışmanın yollarını arayın."

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı