Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 16:11
 
Ayrı suçlardan ayrı hapis cezası
Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ-PDY Davaları kapsamında 26 Haziran 2019 tarihinde 1'i tutuklu 12 sanık mahkemeye çıkarıldı. Silahlı Terör Örgütü'ne Üye Olma, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Yağma Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, İhaleye Fesat Karıştırmak, Tehdit ve Şantaj suçlarından yargılanan sanıkların çıkarıldıkları mahkemede 1 sanığın tutukluluk halinin devamına, tutuksuz yargılanan 3 sanığın hapsine ve tutuksuz yargılanan 9 sanığın beraatine karar verildi.
Asayiş Haberi
Ayrı suçlardan ayrı hapis cezası

Tutuksuz yargılanan sanıklar Şükrü T., Bahri Y., Gökhan I., Habibe K., İsa F., Menderes A., Nejla D. ve Hüseyin Ç., Leyla G.'nin beraatine karar verildi. Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Yağma, Şantaj, Tehdit, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve İhaleye Fesat Karıştırma suçlarından tutuksuz yargılanan sanık Kenan F.'nin;10 yıl,10 yıl, 3 yıl 4 ay, 10 yıl ve 5 ay olmak üzere toplamda 33 yıl 9 ay, Serkan S.'nin; 10 yıl, 10 yıl, 3 yıl, 4 ay, 10 yıl, 5 ay olmak üzere toplamda 33 yıl 9 ay ve Abdullah F.'nin ise 10 yıl hapsine karar verildi.

"16 AYDIR TUTUKLUYUM"

Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan tutuklu yargılanan sanık Salih Y.'nin çıkarıldığı mahkemede savunması tekrar dinlendi. Salih Y." 16 aydır tutukluyum ve örgüt üyesi olarak bana sorulan isimlerini bazılarını tanımıyorum tanıdıklarım ise çalışan işçilerdi. Benim bir bebeğim ve neredeyse onun yanında hiç kalamadım beraber hiç vakit geçirmedim. Maddi açıdan aileme bakabilmek için çalışmak zorundayım.Tahliyemi talep ediyorum" dedi. Salih Y.'nin tutukluluk hali devam ederken duruşması 12 Eylül tarihine ertelendi.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayrı, suçlardan, ayrı, hapis, cezası,
Yorumlar
Haber Yazılımı