Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 23:59 Bu haber 521 kez okundu
 
Bacağını kesilmekten böyle kurtardılar
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Servisi’nde yine yüz güldürücü bir başarı elde edildi. Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne bağlı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne başvuran iki ayrı hastaya İstanbul, İzmir ve Ankara da dâhil olmak üzere ülkede çok nadir merkezde gerçekleştirilen ‘distal bypass’ ameliyatları başarıyla yapıldı.Ameliyatlar Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde görevli Kalp ve Damar Cerrahisi UzmanlarındanDoç.Dr. İlker ALAT’ın öncülüğünde, Op.Dr. Ahmet Turhan KILIÇ ve Op.Dr.ErsinÇELİK’in de katılımlarıyla etkin bir hemşire ve personel kadrosu sayesinde başarıyla gerçekleşti.
Siyaset Haberi
Bacağını kesilmekten böyle kurtardılar

Bacaklarındaileri seviyededamar tıkanıklığı bulunan ve bu sebeple müdahale edilmezse bacaklarını kalça kemiklerinin biraz altından kaybedecek olan iki hastaya yapılan ameliyatla hastalar bacaklarınınkesilmesinden kurtuldu. “Bypass” adı verilen tıkalı damar kısmının atlanarak sağlıklı damarlar ile köprü oluşturma tekniği sayesinde hastanın bacaklarındaki en üst seviyedeki kanın ayaklarındaki en uç noktaya kadar sağlıklı şekilde dolaşımı sağlandı. Bu ameliyatların ülkede çok nadir merkezler tarafındanyapılmasına rağmen Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin de bu merkezlere dahilolması bölge insanı için umutları alevlendirdi.Ameliyatla ilgiliDoç.Dr.İlker ALAT; ‘Hastanemizde kalp ve damar cerrahisi alt yapısının teşekkülü ile birlikte koroner bypass, kalp kapak ameliyatları, aort cerrahisi gibi açık kalp ameliyatlarının önü açılmış oldu. .Niyetimiz sadece açık kalp ameliyatlarıyla sınırlı kalmak değil, her türlü hastalığın cerrahi çözümlerini hastalarımıza bilgi, tecrübe ve alt yapımız doğrultusunda sunmaktır. Neredeyse her gün bir başka başarıya imza attığımız bu yolda bizlere bu imkanları sağlayan yöneticilerimize teşekkür ediyorum’dedi.

Ameliyat sonrası hastaları yerinde ziyaret eden Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Murat ÇAĞLAYAN;“Tanık olduğumuz bu başarılar hem Devlet Hastanesi hem de Afyon ili adına büyük ve mutluluk verici gelişmelerdir. Gelişmiş modern cihaz ve ekipmanlarımızlave nitelikli çalışanlarımızın özverili çabalarıyla daha nice başarılara şahit olmayı temenni ediyoruz’ dedi. Hasta H.H.U. ‘Artık bacağım benden uçtu gitti diye düşünüyordum. Çaresizdim ve doktorum İlker ALAT ile görüştüm veameliyatı oldum. Allah’ıma çok şükürler olsun, şimdi ne ağrım kaldı ne şikâyetim. Allah hepinizden razı olsun’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı