Haber Detayı
12 Kasım 2015 - Perşembe 19:10
 
Bağımlılığa karşı özgürlük!
Bağımlılıkla mücadelede kurumlar arası işbirliği ve ortak çalışma prensibine dayalı olarak kişilerin ve toplumun sağlığını korumak adına Vali Hakan Yusuf Güner'in himayesinde yapılan çalışmalar kapsamında 'Bağımlı Olma Özgür Ol' projesi istişare toplantısı Vali Yardımcısı Erhan Günay'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
Bağımlılığa karşı özgürlük!

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya kamu kurum ve kuruluşlar temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

SUÇA SÜRÜKLEYİCİ UNSURLARI AZALTILACAK

Valilik Proje Üretme ve Koordinasyon Merkezi tarafından 'Bağımlı Olma Özgür Ol' projesi hakkında bilgilendirme sunumu yapılmasıyla başlayan toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Erhan Günay, daha sağlıklı bireylerle, sağlık ve sosyal açıdan temelleri güçlendirilmiş bir toplum elde etmek için madde bağımlılığı gibi olumsuz etki oluşturacak durumları en aza indirmek için toplandıklarını belirtti. Bilhassa madde bağımlılığı konusunda ilimizde yaşayan çocuklarımızın ve gençlerimizin toplumdan uzaklaştırıcı ve suça sürükleyici unsurları azaltmak için Valiliğimiz koordinatörlüğünde çalışmalar yürütüldüğünün altını çizen Vali Yardımcısı Günay, bu kapsamında önleyici, koruyucu ve rehabilite edici faaliyetlerin planlanarak eyleme dönüştürülmesini amaç edindiklerini dile getirdi. Vali Yardımcısı Erhan Günay konuşmasının akabinde kurum ve kuruluş temsilcilerine tek tek söz vererek bağlı oldukları kurumların proje kapsamındaki çalışma ve faaliyetlerini dinledi. Daha sonra toplantı, gündeminde bulunan konuların görüşülüp karara bağlanması ile sona erdi.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı