Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 00:00
 
Bağımsız adayın ilk projesi
Afyonkarahisar Bağımsız Belediye Başkan Adayı Aydemir Kurt, yerel seçimlerde seçildiği takdirde İlimize hafif raylı sistemin mutlaka adapte edileceğini söyledi.
Siyaset Haberi
Bağımsız adayın ilk projesi

Afyon trafiğinin patlama noktasına geldiğinin belirten Kurt, “Hafif Raylı Sistemin her ne olursa olsun artık şehrimize uygulanması lazım. Yok, belli bir nüfus lazımmış, yok kaldırmazmış, gibi inandırıcılığı olmayan hurafe sözlerle yapılacak yatırımların önünü kesmek Afyona büyük ihanettir. Ufacık istiklal caddesinde mini bir tramvay oluyor da her gün büyüyen ve sıkışan bir Afyonda bu iş nasıl olmuyor?  Yanı başımızda ki Eskişehir daha düne kadar bizden kat be kat küçüktü! Ne oldu da birden ikinci küçük İstanbul oldu? Sayın Bakanımız Veysel Bey ilimize geldiğinde toplantılar yaptığında Büyükşehir Belediyesi Afyonkarahisar diye sözlerine başlamıyor mu? Yani büyüklük sadece laflarda mı kalıyor? Hayır, biz diyoruz ki Afyon Büyük şehirdir ve hak ettiği yatırımları alması da şarttır. Eğer bu olmuyorsa iktidar Belediyesi ve geçen zamanda ne yapıldı diye herkes şapkasını önüne koymak durumundadır” dedi.

Esnaf bize minnettar olacak

Hafif raylı sistemin başlangıç noktasının Devlet Parkından olacağını sbelirten Kurt, “Tramvayımız oradan başlayıp Şuhut kavşağıyla beraber şehre yönelecek, Kurtuluş caddesi ve Atatürk caddeleriyle beraber eski otogar ve Özdilek Afium yolu , Ömer Gecek havzasını da yani termal bölgelerini de içine alacak şekilde raylar döşenecek. Bir diğer hat ANS Kampüsü, Gazlıgöl alanlarını kapsayacak. Mecidiye mahallesi ve kesişme noktasında eski tarihi evlerin olduğu Çavuşbaş semtini de içerisine alarak önemli arterlerdeki bölümlere de gişe, durak, bilet satış büfeleri ve dönerli turnikeler konulacak” dedi. Kurt bu projeyle beraber şehrin çehresinin de 180 derece değişeceğini vurgulayarak, “ Tüm kesimler Hem öğrenci kardeşlerimiz, hem halkımız, hem çalışan kesim, hem istihdam açısından kazançlar sağlayacaklar.  Bu projeyle yeni iş imkânlarının açılacağını, hem de Belediye ye sürekli ve artan bir gelir kapısı yaratılacağını, Hem de Şehrimize bakış açısının değişeceğini söyleyebilirim.. İlave ray hatlarıyla talep olan yerlere eklemekler de söz konusu olacaktır diyen Kurt’’ Elbette minibüsçü ve otobüsçü kardeşlerimizi unutmadık. Harici hatlarla onlarda daha fazla kazanç kapısı olan alanlarda işlerine devam edecekler. Bize de minnettar olacaklar” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Bağımsız, Belediye, Başkan, Adayı, Aydemir, Kurt, yerel, seçimle
Yorumlar
Haber Yazılımı