Haber Detayı
30 Ekim 2015 - Cuma 16:19
 
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin son 13 yılda nerden nereye geldiğini açıkladı. Afyonkarahisar’da şuana kadar sayısız projenin hayata geçtiğini vurgulayan Eroğlu, “Afyonkarahisar’da son 13 yıl da desten yazdık. Halkımızın desteği ile destan yazmaya devam edeceğiz. Çünkü AK Parti sözünün eri bir partidir” dedi.
Siyaset Haberi
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Afyonkarahisar’a yapılan ve yapılması planlanan yatırımlardan bahseden Bakan Veysel Eroğlu, şuana kadar 145 adet müjdenin 90 adetinin tamamlandığını ve 55 adetinde çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Eroğlu, Afyonkarahisar’da destan yazmaya devam edeceklerini söyledi. Eroğlu, şöyle konuştu; “Afyonkarahisar’da 2002 yılından bu güne kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirdik. AK Parti verdiği sözü yerine getiren bir partidir.  “Milletimizden talebimiz şu; lütfen istikrara oy verin. Türkiye'nin etrafı ateş çemberiyle çevrilmiş durumda. Terörle mücadele ediyoruz. Böyle bir zamanda istikrarın önemi çok büyük. 1 Kasım seçimleri, bir parti meselesi olmaktan çıktı, bir memleket meselesi haline geldi. Kardeşlerimizin, bizi dinleyen herkesin istikrara, Türkiye'nin geleceğine, daha büyük hedefleri gerçekleştirecek büyük Türkiye'ye oy vermelerini bekliyoruz. Bunu da gerçekleştirecek tek parti, AK Parti'dir. Başka bir partinin de bunu gerçekleştirme şansı yoktur.  İnşallah milletimiz bize, her zamanki gibi destek verdiği taktirde, tek başına iktidar olduğumuz zaman, biz de vaatlerimizi yerine getireceğiz, daha büyük projelere imza atacağız.”

EGEGEP İLİMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

EGEGEP ile Afyonkarahisar’a 2019 yılı sonuna kadar yapılacak projeleri açıkladı. Birçok yatırımın Afyonkarahisar’da hayata geçeceğini vurgulayan Eroğlu, açıklamasına şöyle devam etti; “İGİGİP projesi kapsamında 78 adet baraj ve gölet, 220 adet sulama tesisi, 41 adet içme suyu temini tesisi, 1 adet hidroelektrik enerji tesisi, 1 adet atıksı ileri biyolojik arıtma tesisi, 214 adet dere ıslah tesisi, 977 adet dere ıslah projeleri muhtevasında köprü, 7 adet şehir ormanı, 14 adet bal ormanı, 50 adet mesire yeri, 5 adet tabiat turizmi etikinlik alanında çalışılması, 35 adet otomatik meteorolojik gözlem istasyonu ve 1 adet meteoroloji radarının tamamlanarak hayata geçirilmesi planlanmaktadır. 25 milyar TL’lik 4 bin 547 tesisle Afyonkarahisar’da destan yazacağız. Böylelikle 807.446 dekar arazi sulanacak, yılda 890 milyon TL zirai gelir artışı sağlanacak, 402.000 kişiye ilave içmesuyu temin edilecek, 376.500 dekar alan taşkınlardan korunacak, 68 milyon fidan üretilecek, 1.3 milyon dekar arazide ağaçlandırma çalışması yapılacak, 20.000 dekar arazide gelir getirici türlerde ağaçlandırma yapılacak.”

BAKAN EROĞLU, SEÇİM GÜNÜ HAVA DURUMUNU AÇIKLADI

1 Kasım'da Türkiye genelinde beklenen hava durumu hakkında bilgi veren Bakan Eroğlu, “1 Kasım Pazar günü özellikle ülkemiz genelinde Kuzey ve Doğu kesimlerin parçalı ve yer yer bulutlu. Doğu karadeniz kıyılarında sadece yağmur var. Giresun, Trabzon, Rize ile Ordu, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Van, Bitlis, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor” dedi. Bazı illerin tahmini hava durumu hakkında da bilgi veren Eroğlu, “Ankara parçalı ve az bulutlu 14 derece, İstanbul parçalı az bulutlu 16, İzmir parçalı bulutlu 19, Antalya az bulutlu 25, Adana az bulutlu 28, Samsun parçalı ve çok bulutlu 15, Trabzon parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağlı 14, Erzurum parçalı ve çok bulutlu 9, Diyarbakır az bulutlu 18, Afyonkarahisar parçalı ve az bulutlu 13. Su gibi aziz olun, havanızda güzel olsun”  dedi.

13 YILDA 12 MİLYAR TL’LİK YATIRIM YAPILDI

Afyonkarahisar’a son 13 yılda toplam takriben 12 milyar TL’lik yatırıma imza attıklarını söyleyen Bakan Veysel. Eroğlu, “Burada bakanlığımızın ve diğer bakanlıkların yatırımları var. Öncelikle Afyonkarahisar’ı baraj ve göletler diyarı yapıyoruz. Şuana kadar planlanmış 78 göletin 51 tanesini bitirdik. Ayrıca sulamalarla ilgili çok büyük adım attık. Söz verdik sulanmadık 1 m2 münbit toprak bırakmayacağız. İptidai sulama sistemleri ile sulanan yerleri kapalı sisteme çevirdik. Özel idare ile imzalanan protokol kapsamında 100 milyon TL ayrıldı şu ana kadar yaklaşık 300 bin dekar arazi açık sistemden kapalı sisteme döndü. 31 milyon kalan parayla da tüm yer altı sulamalarını kapalı sisteme çeviriyoruz” dedi.

134 ADET DERE ISLAH EDİLDİ

Akarçay ıslahı ile Afyonkarahisar’ın çehresini değiştirdiklerini söyleyen Bakan Prof. Dr. Eroğlu, “73 yıllık hayal 2 yılda gerçek oldu. Bu proje ile ilimiz çok önemli bir mesire yeri kazandı, ilimizin marka değeri arttı. Kokarçay Akarçay oldu, üzerinde su sporları bile yapılıyor. Son 13 yılda 134 adet dere ıslah çalışması yaptık. Böylece 113 yerleşim yerini taşkınlardan koruduk. 2019 yılına kadar 81 adet daha yapıp sayıyı 214’e yükselteceğiz”diye konuştu. İçme suyu açısından çok büyük adım attıklarını ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, “ Afyonkarahisar’da eskiden arsenik problemi vardı. Biz Düzağaç Akdeğirmen Barajı’nı inşa ettik oradan çok ileri bir atık su arıtma tesisini hizmete aldık. Burası güneş enerjili bir tesis. Bunun yanında 4 ilçede ve 20 beldede arsenik meselesi vardı bunları Bakanlığımız marifetiyle içme suyu tesisi kurduk ve arsenik problemini tamamen çözdük. Afyonkarahisar’ımızın 2050 yılına kadar su problemini hallettik” dedi.

ORMANLIK ALANLARIMIZDA BÜYÜK BİR ARTIŞ YAŞANDI

Ağaçlandırma konusunda ormanlık alanlarını 12 yılda en çok artıran il Afyonkarahisar diyen Prof. Dr. Eroğlu, “Ormanlık alanları yüzde 12 den yüzde 23 çıkarmak suretiyle Afyonkarahisar’da destan yazdık. 87 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Türkiye’de ilk defa damlama sulamayla ağaçlandırma çalışmasını biz yaptık. Ayrıca doğa koruma milli parklar burada muazzam bir çalışma yaptı. 26 Ağustos Tabiat Parkını kurduk. Oraya da bir İstiklal Tanıtım Merkezi adı altında bütün Türk tarihini ta 2071’e kadar canlandıracak olan büyük bir tanıtım merkezini de inşa ediyoruz İnşallah önümüzdeki 26 ağustosa yetiştirmek üzere büyük bir gayret içindeyiz. Özellikle Akdağ’da orman köşkleri kurduk. Tabiat ve av turizmi açısından burası çok büyük bir merkez olacak. Ayrıca şehir ormanı tabiat ormanı mesirelik yer kurduk Afyonkarahisar çok daha güzelleşti.” diye konuştu.

508 KM BÖLÜNMÜŞ YOL YAPILDI

Sadece kendilerinin çalışmadığını belirten Bakan Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a 508 km bölünmüş yol yaptıklarını dile getirdi. Eroğlu, “Ulaştırma Denizlicik ve Haberleşme Bakanlığı da Afyonkarahisar’daki bütün yolları bölünmüş yol haline getirdi. Eksik kalan sadece Çay Bolvadin ve Emirdağ arasındaki yol. O yolda da hızlı bir çalışma başladı. Allah nasip ederse o yolu da önümüzdeki yıl açmış olacağız. Şuana kadar 508 km bölünmüş yolla Afyonkarahisar en çok bölünmüş yola sahip il ünvanı kazandı. Bütün yollar Afyona çıkar. Şimdi Allah nasip ederse hızlı trende hızla geliyor. Şuanda Bayat’ta tüneller açılıyor” dedi.

ZAFER HAVAALANI TERMAL TURİZMİ DESTEKLİYOR

“Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşağın tam orta noktasına Zafer Havaalanı inşa ettik” diyen Bakan Veysel Eroğlu, açıklamasına şöyle devam etti; “Bunla ilgili çalışmamız var özellikle Gaziantep’den, Adana’dan, Kahramanmaraş’tan termal turizmi için gelen çok sayıda misafir var onlar için de bir sefer koyulması yönünde çalışmalarımız var. Havaalanına yakın bir yerde orta ve yüksek teknoloji organize sanayi bölgesi kurarak bu alanı dünyaya kargo uçakları için bir ihraç noktası olarak planlamak istiyoruz.”

SAĞLIKTA DESTAN YAZDIK

“Bunun yanında diğer bakanlıklar buraya büyük yatırımlar yaptı” diyerek konuşan Bakan Eroğlu, Sağlık alanında destan yazıldığını ifade etti. Eroğlu, “Adalet Bakanlığı Adalet Sarayı yaptı, Sağlık Bakanlığı destan yazdı. Afyon sağlıkta 4. Sıraya yükseldi. Temelini attığımız onkoloji ve hematoloji hastanesi nükleer tıp merkezi ile afyon bölgesel bir sağlık merkezi olacak. Burası da şubat ayında peyder pey hizmete alınacak. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi Türkiye’de GATA dan sonra muazzam bir hastanedir. Şuanda öle bir talep var ki 3 ay sonraya ancak sıra verilebiliyor. Bunun yanında TOKİ destan yazıyor burada şuanda TOKİ emekliler için bir seferberlik başlatıyor. TOKİ başkanı il başkanları ilçe başkanları ile görüştük işçiler fakirler emekliler memurlar için kira öder gibi ev sahibi yapacağız” şeklinde ifade etti.

10 İŞÇİ ÇALIŞTIRMA ZORUNLULUĞUNU KALDIRACAĞIZ

Seçim beyannamesinden de bilgiler veren Bakan Veysel Eroğlu şöyle devam etti: “Asgari ücreti önümüzdeki dönemde bin 300 TL'ye çıkarıyoruz, TOKİ evleri ile emeklileri ve asgari ücretlileri konut sahibi yapacağız, polislerimizin 2 bin 200 olan ek göstergelerini üç bin’e çıkaracağız. 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu kaldıracağız, çiftçilerimiz için gübrede ve yemde KDV’yi kaldırıyoruz. Proje karşılığında çiftçimize 30 bin TL karşılıksız destek vereceğiz, esnafa 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi vereceğiz. Kendi işini kuran gençlere proje karşılığı 50 bin TL’ye kadar karşılıksız yardım yapacağız, aynı şekilde kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyen gençlerimize de 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi vereceğiz” dedi.

BAŞBAKANIMIZ 10 MÜJDE DAHA VERDİ

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun 29 Ekim münasebetiyle 10 müjde daha açıkladığını belirten Bakan Eroğlu, AK Parti’nin halkını düşünen bir parti olduğunu vurguladı. Eroğlu, “Lisans öğrencilerimizin 330 TL olan burs miktarlarını yılbaşından itibaren 400 TL’ye çıkarıyoruz, polislerin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 arttırıyoruz. Böylece maaşlarında 240 ila 580 TL arasında artış sağlamış oluyoruz, Er ve erbaşlarımızın harçlığını iki katına çıkarıyoruz, Askeri öğrencilerimizin 40 ile 200 arasında değişen harçlıklarını iki katına çıkarıyoruz, Astsubaylarımızın 2003 öncesi ve sonrası mezuniyetler ile oluşan farkı gideren emeklilik intibaklarını gerçekleştiriyoruz, Uzman erbaşların 2200 olan ek göstergelerini 3000 e çıkaracağız, Gençlerimizin Okulunu bitirip iş sahibi olmadan önce oluşmuş genel sağlık sigortası borçlarını siliyoruz, 65 yaşın üzerinde olup maaş almaya hak kazanmış bütün yaşlılarımız, kimin yanında yaşarsa yaşasın, maaşını alabilecek. Yanında yaşadığı oğlu veya kızının geliri ne olursa olsun maaşları kesilmeyecek, Muhtarlarımızın 950 TL olan maaşlarını 1300 TL’ye çıkarıp asgari ücrete endeksledik, Şubat ayında 30 bin öğretmenimizi atayacağız.” Bakan Veysel Eroğlu açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eroğlu’na basın toplantısında İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer eşlik etti.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, VEYSEL, EROĞLU,, “AK, PARTİ, SÖZÜNÜ, ERİ, BİR, PARTİDİR”, DE
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “AK PARTİ SÖZÜNÜ ERİ BİR PARTİDİR” DEDİ
Yorumlar
Diğer Haberler
MHP Afyonkarahisar teşkilatı koronaya karşı dezenfekte edildi
MHP Afyonkarahisar teşkilatı koronaya karşı dezenfekte edildi
“Başkan Zeybek’in yanındayız”
“Başkan Zeybek’in yanındayız”
Köksal’dan jet önerge: Sorumlusu kim?
Köksal’dan jet önerge: Sorumlusu kim?
AK Gençler münazara yarışması yaptı
AK Gençler münazara yarışması yaptı
Milletvekili Taytak kamp’ı değerlendirdi
Milletvekili Taytak kamp’ı değerlendirdi
“Afyon, Yüksek Hızlı Trene ne zaman kavuşacak?”
“Afyon, Yüksek Hızlı Trene ne zaman kavuşacak?”
Faiz oranları 10’nun altına inmeli
Faiz oranları 10’nun altına inmeli
AK Kadınlar istişare toplantısında bir araya geldi
AK Kadınlar istişare toplantısında bir araya geldi
“Türkiye masada güçlü bir ülke haline gelmiştir”
“Türkiye masada güçlü bir ülke haline gelmiştir”
Köksal, “Uygur Türkleri için Meclis Araştırması” talep etti
Köksal, “Uygur Türkleri için Meclis Araştırması” talep etti
Köksal: Eber için hep birlikte mücadele etmeliyiz
Köksal: Eber için hep birlikte mücadele etmeliyiz
AK Gençlerden Mekke’nin Fethi programı
AK Gençlerden Mekke’nin Fethi programı
"Dayatmayla takograf uygulaması getiriyorlar"
"Dayatmayla takograf uygulaması getiriyorlar"
“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”
“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”
“AK Parti ilçe teşkilatlarımız aktif ve diri”
“AK Parti ilçe teşkilatlarımız aktif ve diri”
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
Köksal: Uygur Türklerinin yaşadığı drama neden sessiz kalıyorsunuz?
Köksal: Uygur Türklerinin yaşadığı drama neden sessiz kalıyorsunuz?
45 yıl sonra madalyasına kavuştu
45 yıl sonra madalyasına kavuştu
Kızılay Çobanlar İlçesi etkinlikleri
Kızılay Çobanlar İlçesi etkinlikleri
“Türk İslam anlayışında Türk kadınına çok değer verilmiştir”
“Türk İslam anlayışında Türk kadınına çok değer verilmiştir”
Sezen Afyonkarahisar halkının taleplerini Cumhurbaşkanına aktardı
Sezen Afyonkarahisar halkının taleplerini Cumhurbaşkanına aktardı
Eber Gölü
Eber Gölü'ndeki yangın "Torf Gübresi" için mi çıkarıldı?
Yıl 1914…Yer Sarıkamış…
Yıl 1914…Yer Sarıkamış…
“O kadar çok utanılacak şey var ki, o sebeple biz bu bütçeye “hayır” diyoruz”
“O kadar çok utanılacak şey var ki, o sebeple biz bu bütçeye “hayır” diyoruz”
"Yazlık, kışlık, uçan saraydan sonra şimdide yüzün saray oldu"
"Yazlık, kışlık, uçan saraydan sonra şimdide yüzün saray oldu"
“Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır”
“Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır”
“Şeker Fabrikasında sistem bir türlü oturmadı”
“Şeker Fabrikasında sistem bir türlü oturmadı”
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
Haber Yazılımı