Haber Detayı
22 Ekim 2015 - Perşembe 13:43
 
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “TÜRKİYE ARTIK GÜÇLÜ BİR DEVLET”
Bolvadin ilçesinde 38 Milyon TL tutarında 24 tesisin toplu temel atma ve açılışını gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin güçlü bir devlet olduğunu belirtti. Eroğlu, “Dünyanın en büyük havalimanlarını yapan, Sultan Abdülhamit’in olan Marmaray'ı bitiren biziz. 17 bin 500 kilometre bölünmüş yolu yapan biziz. Eskiden kitap bile bulunmuyordu” dedi.
Gündem Haberi
BAKAN VEYSEL EROĞLU, “TÜRKİYE ARTIK GÜÇLÜ BİR DEVLET”

Bir dizi temaslarda ve açılışlarda bulunmak için Afyonkarahisar’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bolvadin ilçesinde toplu temel atma ve açılış programlarına katıldı. İlk olarak Bolvadin İmam Hatip Lisesi içerisine hayırsever iş adamı Ceylan Emet tarafından yaptırılan Ummahan-İsmail Emet uygulama caminin açılışını gerçekleştirdi. Dualar eşliğinde gerçekleşen açılışta Bakan Eroğlu, mevcut İmam Hatip Lisesinin eski olması dolayısıyla yenisinin yapılması konusunda girişimlerde bulunacağını söyleyerek, hayırsever iş adamı Ceylan Emet’ten söz aldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile yeni okul yapılması konusunda görüşeceğini bildiren Eroğlu, “Öğrencilerimiz her şeyin en iyisine layık” dedi. Açılışın ardından Bakan Eroğlu, hayırsever iş adamı Emet’e katkı ve desteklerinden dolayı plaket verdi. Bakan Eroğlu, okul bahçesi içerisinde ağaç dikti.

24 TESİSİN AÇILIŞI VE TEMELİ ATILDI

Ummahan-İsmail Emet uygulama caminin ardından ilçe merkezinde düzenlenen toplum temel atma ve açılış törenine katılan Bakan Veysel Eroğlu, 38 Milyon TL tutarında 24 tesisin temelini atarak, açılış yaptı. Törene Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Vali Hakan Yusuf Güner, İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan Bakan Eroğlu, merkezi hükümet tarafından Türkiye’nin dört bir yanında yapılan hizmetleri hatırlatarak, kendi bakanlığının son 15 gün içerisinde 20’ye yakın kentte 1 milyar TL’den fazla yatırıma imza attığını söyledi.

CUMHURBAŞKANIMIZ BAŞBAKANLIĞI DÖNEMİNDE BÜYÜK DÜŞÜNDÜ

Eski Türkiye’de bu tür yatırımların yapılmadığını anımsatan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Böyle bir şey var mıydı? Peki bu nasıl oluyor? Eski Türkiye’de böyle bir şey var mıydı? Yoktu. Neden çünkü eski Türkiye gerçekten tamamen iflas etmişti. IMF’ye borcu, vatandaşa borcu, 22 tane banka soyulmuş, hortumlanmış onların bıraktığı 50 milyar dolarlık borç vardı. Dolayısıyla Türkiye ekonomisi tamamen batmıştı. Bu ekonomiyi kurtararak dünyanın en büyük 16 ekonomisi arasına yükselten Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şu anki Cumhurbaşkanımız başbakanlığı döneminde büyük düşündü. Herkes paradan sıfırdan 6 sıfır atılamaz diyordu. Hatta bazı yazarlar köşelerine şunu yazmışlar; bu hükümet paradan 6 sıfır falan atamaz, atarlarsa ben kalemimi kıracağım diye yazanlar oldu. Kalemini falan kırmadı. Ama 6 sıfırı attık mı attık. Bazı yazar çizerler dedi ki; ‘IMF’yle hemen onlara boyun eğin, el pençe divan durun IMF’siz yolunuza devam edemezsiniz ekonomi çöker’ diye söyledi. Ama Cumhurbaşkanımız başbakanken IMF aynen şunu söyledi, ‘biz büyük bir milletiz. Başı dik bir milletiz. Biz sizin bütün taleplerinizi kabul etmeyiz. Ya bizim dediklerimizi kabul edin ya da sizle anlaşmayı kabul etme niyetimiz yok’ dedi. Neticede IMF’siz yolumuza devam ettik. 23,5 milyar dolar borcu ödedik mi ödedik. Artık başı dik bir Türkiye var” dedi.

DÜNYA’NIN GELİŞMİŞ 20 ÜLKESİNDEN BİRİYİZ

Geleceğin Türkiye’sinin büyük ve güçlü olacağını aktaran Bakan Eroğlu, dünya’da 20 büyük ülke arasında dönem başkanlığını Türkiye’nin yaptığını ifade etti. Eroğlu, açıklamasına şöyle devam etti; “Nereden nereye geldik. Bu yıl dünyadaki 20 büyük ülkenin zirvesi adı G20, bu zirvenin dönem başkanlığını Türkiye yapıyor. Ne mutlu işte. Dönem başkanıyız. Allah'a şükür bununla gurur duyuyoruz. İşte yeni Türkiye bu. Ben dün bir başka zirveye ev sahipliği yaptım. Orada da Cumhurbaşkanımız 195 ülkenin başbakan, bakanlarına veya delegelerine hitap etti. Dünyadaki 195 ülkeye hitap eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bu zirvenin başkanlığına da beni seçtiler. Biliyorsunuz çölleşmeyle mücadele ‘12. Taraflar Konferansı’ Ankara’da toplandı. Başkan olarak da 195 ülke oy birliğiyle beni başkan seçti. İki yıl da Birleşmiş Milletler 12. Taraflar Konferansı dönem başkanlığını bu kardeşiniz yapacak. Bakın nereden nereye. İşte bu toprakların çocuğu. Ben bu gençlere diyorum ki büyük düşünün. Geleceğin Türkiye’si çok daha büyük olacak. Çünkü biz artık çok güçlüyüz. Kendi barajlarımızı dünyanın en büyük barajlarını yapan biziz, Akdeniz’in içinden 107 kilometre boru hattıyla suyu Kıbrıs’a götüren biziz. Dünyanın en büyük havalimanlarını yapan, Sultan Abdülhamit’in olan Marmaray'ı bitiren biziz. 17 bin 500 kilometre bölünmüş yolu yapan biziz. Eskiden kitap bile bulunmuyordu. Onun için eski Türkiye istiyor musunuz? Koalisyon istiyor musunuz? Çünkü koalisyon demek eski Türkiye demek, geri kalmak demektir.” Konuşmasının ardından köylere su tankerleri ve ceviz dağıtan Bakan Eroğlu, programını tamamlayarak ilçeden ayrıldı. Törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Vali Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. DR. Mustafa Solak, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar eski Ak Parti Milletvekilleri Sait Açba ve Ahmet Koca ile Afyonkarahisar ve Bolvadin protokolü katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, VEYSEL, EROĞLU,, “TÜRKİYE, ARTIK, GÜÇLÜ, BİR, DEVLET”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı