Haber Detayı
10 Kasım 2015 - Salı 18:45
 
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
Tarihi Bedesten Çarşısı’nda başlatılan restorasyon çalışmaları konusunda açıklamalarda bulunan Vali Hakan Yusuf Güner bölge esnafına konuştu…..
Ekonomi Haberi
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ

“BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ”

           Vali Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restorasyon çalışmalarına başlanan tarihi Bedesten Çarşısı’nı ziyaret etti.

          Devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Güner ve Başkan Burhanettin Çoban, esnafın talep ve önerilerini aldı.Bedesten Çarşısını Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Levent Cantaş, müteahhit firma ve çarşı esnafıyla birlikte bir süre bölgede temaslarda bulunan Vali Yusuf Güner; restorasyon çalışmalarının başlamasına yönelik olarak “başınıza talih kuşu konmuş” diye konuştu.

“ESNAF İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS”

        Bu projenin bölge esnafı adına bir şans olduğunu dile getiren Vali Güner; “Başınıza talih kuşu konmuş, benim burada dükkanım olsa belediye başkanının elini öperim.  Burayı modern bir hale getiriyorsa “Allah razı olsun” derim. Bu proje esnaf için büyük bir şans. 80 yıldan fazla buraya belki de el değmemiş. Büyük bir fırsat.  Hep beraber Belediye Başkanımıza destek olacağız” diye konuştu. Müteahhit firma yetkilisi ise çatıdan başlanan çalışmaların 250 gün içerisinde tamamlamayı planladıklarını söyledi.

ESNAF ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

         Vali Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; restorasyon çalışmaları doğrultusunda esnafın sıkıntı ve taleplerini de dinledi. 1914 tarihinde, Hacı Bekir Tiryaki tarafından Fransız mimara ve Ermeni bir ustaya yaptırılan Geç Dönem Osmanlı yapılarından olan Tarihi Bedesten Çarşısı içinde 55 dükkan bulunuyor. Genellikle çeyiz ve tuhafiye üzerine hizmet veren esnaf, başlayan restorasyon çalışmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtiyor.

          Vali Güner ve Başkan Burhanettin Çoban’ın Bedesten Çarşısı’na gerçekleştirdiği ziyarete  Belediye Başkan Yardımcıları Ayfer Örten ve Sabri Demirkapu’da katıldı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon bedesten, afyon valiliği, belediye, başkanı, başkanı burhanettin çob
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
BAŞINIZA TALİH KUŞU KONMUŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı