Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 20:13
 
Başer’den AK Parti İl Başkanı Sezen’e ziyaret
Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Başer, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret ederek yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başer “Çin’e mermer ve kiraz ihracat yapılacak” derken, Sezen de, “2019 yılında ihracatımız tavan yapacaktır” diye konuştu.
Siyaset Haberi
Başer’den AK Parti İl Başkanı Sezen’e ziyaret

Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Başer AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti.

“Çin’e mermer ve kiraz ihracat yapılacak”

Ziyarette iki ülke arasındaki ticaret hacmi ve Afyonkarahisar’dan Çin’e ihraç edilecek ürünlerle ilgili istişarelerde bulunan Başer, “2019 yılında Çin’e ihraç edilecek ürünler arasında mermer ve kiraz çok önemli bir yer tutuyor. Bununla beraber Türkiye’den de çok önemli ve çok güçlü firmalar derneğimizi destekliyor. Hem Çin, hem de hükümetimiz tarafından desteklenmek derneğimizin gücünü arttırıyor. Bu nokrada görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

“2019 yılında ihracatımız tavan yapacaktır”

AK Parti İl Başkanı Sezen ise konuşmasında “AK Parti olarak ihracat ürünlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi konusunda her zaman üreticilerimizin ve işadamlarımızın yanındayız. İthalatı azaltmak ve ihracatı artırmak için yatırımcılarımıza ve ihracatçılarımıza desteğimizi her geçen gün arttırarak, sürdürüyoruz. Bu çerçevede şehrimiz önemli bir ihracat hacmine sahip. Gerek mermeri ile gerek tarımsal ürünleri ile ciddi bir önem arz ediyor. İnşallah 2019 yılında mermer ve kiraz ihracatı tavan yapacaktır” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başer’den, AK, Parti, İl, Başkanı, Sezen’e, ziyaret, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başer’den AK Parti İl Başkanı Sezen’e ziyaret
Başer’den AK Parti İl Başkanı Sezen’e ziyaret
Başer’den AK Parti İl Başkanı Sezen’e ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı