Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 21:34 Bu haber 192 kez okundu
 
“Basın bizim için olmazsa olmazlardandır”
AK Parti milletvekili aday adayı İbrahim Yurdunuseven, basın kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde konuşan Yurdunuseven “basın bizim için olmazsa olmazlardandır” dedi.
Siyaset Haberi
“Basın bizim için olmazsa olmazlardandır”

AK Parti milletvekili aday adayı İbrahim Yurdunuseven, beraberinde AK Parti İl Yönetim kurulu üyeleri Nurettin Birliktir ve Hüseyin Ceylan Uluçay ile birlikte şehrimizde faaliyet gösteren gazete ve televizyonları ziyaret etti.

 

İstişarelerde bulundu

 

İlk olarak Kocatepe Gazetesini ziyaret eden Yurdunuseven ve beraberindeki heyet, Gazetenin imtiyaz sahibi Sezer Küçükkurt ile görüştü, istişarelerde bulundu. Yurdunuseven daha sonra da Anahaber Gazetesi ve Karahisar Televizyonu yönetim kurulu başkanı Bekir Yeşilay’ı ziyaret etti.

 

“Basın sorunları çözüme kavuşturan bir kurumdur”

 

Ziyaretlerinin ardından bir açıklama yapan aday adayı Yurdunuseven, “Ülkemizde basın, dünyanın en özgür basınıdır. Zaten AK Parti olarak da biz bu konuya hassasiyetle yaklaşıyoruz. Ancak bu özgürlükler kişilerin hak, hukuk ve özgürlüklerine müdahale ediyor ise, bununla birlikte ülkenin bölünmez bütünlüğüne zarar veriyor ise o zaman onun adına özgürlük değil, hakaret, saldırı veya bölücülük denilir. İşte ona müdahale edilir. Basın suçluların cezalandırılmasına da engel olmamalıdır. Ayrıca basın, kişilerin, kurumların ve toplumların şahsiyetlerini ve aile yapılarını rencide edici, kırıcı, yok edici haber, yorum ve içeriklerden uzak durmalıdır. Basın bizim için olmazsa olmazlardandır. Çünkü halkın bireysel sesi olan ve birçok sorunu çözüme kavuşturan kurum basındır” dedi.

 

“Bizdeki güç ana muhalefette olsa neler yapabileceklerini tahmin edemiyoruz”

 

“Afyonkarahisar’da basın kurum ve kuruluşları birçok şehre nazaran çok daha güçlü ve aktiftir” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Bu güç, şehrin gelişimine katkı vermekle birlikte yapılmakta olan birçok projenin akıbetini takip edip daha kısa sürelerde neticelendirilmesini sağlamaktadır. Biz basının önemini herkesten çok daha iyi biliyoruz. Basını ‘kağıttan kaplan’ görenler, ‘iktidar olduğumuzda gazetelere el koyacağız’ diyenlerle bizim aramızdaki fark budur. Demek ki bizim elimizdeki güç onlarda olsa sizlere neler yapabileceklerini tahmin bile edemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Biz basını başımızın tacı yapıyoruz”

 

Basının kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Yurdunuseven, “Fakat bu önem 15 Temmuz'da ciddi manada ortaya çıkmış ve Cumhurbaşkanımız bir televizyon kanalından halka çağrı yaparak halkın meydanlara inmesini sağlamış ve darbe girişiminde bulunan hainlerin moralini bozmuş ve ciddi bir caydırıcılık rolü üstlenmiştir. Yani basın aslında bu toplumun her daim olmazsa olmazıdır. Ulusal ve yerel medya bu sıkıntılı süreçte çok ciddi bir rol üstlenmiş devletinin yanında yer alarak acı gün dostu olduğunu bir kez daha göstermiştir.  Bu nedenle biz basına başımızın tacı yapıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yurdunuseven daha sonra ziyaretlerine, ilçelerle devam etti. İlk olarak Çobanlar ilçesini ziyaret eden Yurdunuseven, daha sonra da Şuhut’a geçti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Basın, bizim, için, olmazsa, olmazlardandır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı