Haber Detayı
20 Ekim 2015 - Salı 15:14
 
BAŞKAN ÇOBAN 2. BELEDİYE ÇARŞISI ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 'Belediye yıkılmasını istiyor' şeklinde gündem oluşturulan 2. Belediye Şehir Çarşısı'nın esnafıyla Belediye Meclis Salonu'nda bir araya geldi.
Gündem Haberi
 BAŞKAN ÇOBAN 2. BELEDİYE ÇARŞISI ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ

2. Belediye Şehir Çarşısı'nın tüm işyerlerinin iskan belgesi olmadığını ve oradaki düğün salonlarının, 'düğün salonu değil işyeri olarak' yapılmış olduğunun bilgisini veren Başkan Çoban, bu bina ile ilgili işyeri yönetim kurulunun, kendisine ve Belediye'ye geldiğini, en son 2014 yılında üç defa Belediye'ye gelerek binanın deprem testinin yapılmasını istediğini esnafa anlattı.

                Ayrıca, 2. Belediye Çarşısı yöneticiliği adına yönetici Mustafa Şevik'in Belediye'ye vermiş olduğu 23.09.2014 tarihli dilekçeyi esnafa gösteren Başkan Çoban, "Binada deprem testi yapılmasını isteyen Belediye değil, bizzat işyeri yönetim kuruludur. Hal böyle iken işyeri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şevik'in CHP Milletvekili Burcu Köksal'ı çağırarak; 'Belediye iş yerlerimizi yıkmak istiyor' şeklinde açıklama yapması ve milletvekilimize de yanlış bilgi vererek onun da aldığı yanlış bilgi ile açıklama yaptırması, yine aynı yöneticinin Kocatepe Gazetesi'ne aynı açıklamayı yaparak kamuoyunu yanlış yönlendirmesi ve gazetecilere yanlış bilgi vermesi bizleri üzmüştür" dedi.

                "TESPİTE BAŞLARSAK DÖNÜŞ OLMAZ DEDİK"

                Yönetici Mustafa Şevik'in dilekçeyi bizzat kendisine getirdiğini aktaran Başkan Burhanettin Çoban; "Ben dilekçeyi Başkan Yardımcımız Sabri Demirkapu'ya havale ederek ilgilenmesi talimatını verdim. Bunun üzerine, Başkan Yardımcımız Sabri Demirkapu bizzat yönetici Mustafa Şevik'e "Bu dilekçeyi veriyorsun, biz afet riski ile ilgili tespite başlarsak bundan dönüş olmaz! Bunu biliyor musun?" şeklinde açıklama yapmış buna rağmen yönetici Mustafa Şevik dilekçeyi vermekte ısrar etmiştir." ifadelerini kullandı.  

                YENİ YOL HARİTASI ÜZERİNDE ÇALIŞILACAK

                Yöneticini verdiği dilekçede, "Zaman zaman binlerce kişi 6 adet düğün salonunda bir araya gelmektedir. Bu sırada meydana gelmesi muhtemel bir depremde binanın dayanıklı olup olmadığı büyük önem kazanmaktadır. Binanın depreme dayanıklı olup olmadığının makamlarınızca incelettirilmesini ... arz ederim." şeklinde talepte bulunmasına rağmen, hem milletvekiline hem de basına, 'sanki belediye yıkım istiyormuş gibi' açıklama yapmasını iyi niyetli görmediğini belirten Başkan Çoban, hatta bir siyasi partide görevli bu yöneticinin 'acaba siyasi olarak mı' bu işi başlattığını da düşündüğünü ifade ederek, esnafla yeni yol haritası üzerinde çalışacaklarını kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , BAŞKAN, ÇOBAN, 2., BELEDİYE, ÇARŞISI, ESNAFI, İLE, BİR, ARAYA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı