Haber Detayı
18 Şubat 2014 - Salı 00:00
 
Başkan Ambaryolu esnafını ziyaret etti
Seçim çalışmalarını bütün hızıyla devam eden AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban, ambaryolu esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Siyaset Haberi
Başkan Ambaryolu esnafını ziyaret etti

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban, seçim gezileri kapsamında Ambaryolu esnafını ziyaret etti. Ambaryolu esnafının sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Başkan Adayı Çoban, gerekli çalışmanın yapılacağını söyledi. Araç sürücülerinin Ambaryolunu kullanırken dikkatsiz davrandığını söyleyen Ambaryolu esnafı, bununla ilgili olarak başkan adayı Çoban’dan yardım istediler. Bunun üzerine Çoban ise konuyu yetkililere bildireceğini ifade etti. Ambaryolu’ndaki esnafların yanı sıra vatandaşlarında sorunlarını dinleyen Başkan adayı Burhanettin Çoban, araç park yerleri ile ilgili sıkıntıların çözüme kavuşacağını belirtti. Bunun üzerine Çoban, esnafın bu konuda şikâyetçi olduğunu ve esnafın talebi ile gerçekleştirdiğini söyledi. “Esnaf istemesin ben hemen kaldırırım” diyen Çoban, önemli olan şeyin hizmet etmek olduğunu vurguladı. Uzun çarşıya da bulunan çöp kutularının her hafta yenilendiğini ifade eden Çoban, “Çevremizi temiz tutmak için belediye olarak gerekli bütün önlemleri aldık. Bu yüzden temizlik ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürüterek, belirlenen saatlerde, mahallelerden, caddelerden ve sokaklardan çöpleri alıyorlar. Bazı bölgelerde çöp kutularını bile haftada yeniliyoruz” diyerek konuştu.  

 Seçim ziyaretlerine eşlik eden gazetecilerinde sorularına cevap veren Belediye Başkan Adayı Çoban, billboard ihalesinin iptali ile ilgili şunları söyledi; “Billboard sistemini bir şirkete kiraya vererek çalıştırdık. Ve kira şartlarımız var ve sözleşmede ne yapılacağı yazılmıştır. Rakip firmalar ise kiracı şirketimizin kira şartlarına uygun iş yaptığını ve bize başvurmuştur. Ve zabıta ekiplerimiz inceleme sonucu aykırılık iş olduğuna ve encümen sözleşmeyi iptal etmiştir. Şu an yargıda dava devam etmekte sonuca göre Lehimize sonuçlanırsa sözleşme iptal olacak kiracı şirket adına sonuçlanırsa sözleşme devam edecek.”>>haber merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçim, çalışmalarını, bütün, hızıyla, devam, eden, AK, Parti, Afyonkarahisar, Be
Yorumlar
Haber Yazılımı