Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 19:49
 
Bebeği ortağından çıktı!
İstanbul Kağıthane'de kendisine benzemeyen bebeğine DNA testi yaptırınca bebeğin ortağı Cemil Şanlı'dan çıkması üzerine ortağını öldüren Okan Alçıtepe için daha önce müebbet hapis istemiyle dava açılmış, ölen Cemil Şanlı'nın sözlerinin tahrik sayılmasından dolayı Alçıtepe'ye 21 yıl hapis istendi.
Ulusal Gündem Haberi
Bebeği ortağından çıktı!

Kâğıthane'de ortağı Cemil Şanlı'yı (33) öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis istemiyle yargılanan Okan Alçıtepe için 21 yıla kadar hapis istendi.

 

Son dakika haber: Bebeği ortağından çıktı! Sözleri tahrik sayıldı

Ölen Şanlı'nın, 'Etek giyip dolaşsın', 'Sen nasıl delikanlısın' sözleri tahrik sayıldı. Cumhuriyet Savcısı da esas hakkındaki görüşünde sanık Okan Alçıtepe için haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi

Son dakika haber: Bebeği ortağından çıktı! Sözleri tahrik sayıldı

Savcı ruhsatsız silah ve haksız tahrik altında cinayetten sanığın 13 yıldan 21 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Taraflar savunma için süre istedi, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma ertelendi.

Son dakika haber: Bebeği ortağından çıktı! Sözleri tahrik sayıldı

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kâğıthane'de ortağı Cemil Şanlı'yı (33) öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis istemiyle yargılanan Okan Alçıtepe ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadede Okan Alçıtepe, cinayeti nasıl işlediğini anlattı. Alçıtepe'nin savunmasına göre 2014'te bir oğlu dünyaya geldi. Ancak zaman içinde çocuğun kendisine benzemediğini fark eden Alçıtepe babalık testi yaptırdı ve oğlunun kendisinden olmadığını öğrendi. Eşi E.A. Cemil Şanlı'nın kendisine içecek verdiğini ve sonrasını hatırlamadığını iddia etti. Ancak Cemil Şanlı "Ben aşağılık bir insan değilim. Ne bir gönül ilişkisi ne  yoktur" diyerek testin kendisine de yapılmasını istedi.

Son dakika haber: Bebeği ortağından çıktı! Sözleri tahrik sayıldı

Yapılan test sonucunda çocuğun babası Cemil Şanlı çıktı. Çıkan kavgada Alçıtepe'nin ayağı kırıldı. Gelişmeler üzerine evini değiştiren ve başka bir matbaacıda iş bulan Alçıtepe, mal alımı yaptığı sırada Cemil Şanlı ile karşılaştı. Şanlı'nın "Sen burada niye geziyorsun lan pezevenk" demesi üzerine Okan Alçıtepe yanındaki silahla Cemil Şanlı'ya 3-4 el ateş ederek öldürdü. Ara kararını açıklayan mahkeme Okan Alçıtepe'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bebeği, ortağından, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı