Haber Detayı
06 Ağustos 2013 - Salı 02:47
 
BELEDİYE, ÜCRETSİZ İNTERNET AĞI KURDU
Afyonkarahisar Belediyesi, şehrin altı ayrı noktasında ücretsiz açık alan internet ağı oluşturarak ve belediyenin internet sitesi üzerinden canlı yayın sistemi kurarak halka yönelik bilişim hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.
Bilim Haberi
BELEDİYE, ÜCRETSİZ İNTERNET AĞI KURDU

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi'nin oluşturduğu yeni bilişim hizmetlerini Dumlupınar 2. Cadde'de düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı.

24 SAAT ÜCRETSİZ İNTERNET

Afyonkarahisar Belediyesi olarak bilim ve teknoloji çağında teknolojiye meraklı herkes için yeni bir hizmet daha başlattıklarını belirten Başkan Çoban, "Şehrimizin 6 ayrı noktasında kurduğumuz 25 wi-fi cihazıyla 24 saat ücretsiz internet paylaşımını başlattık. Vatandaşlarımız artık bu noktalardan, akıllı cep telefonları, laptopları  ve ıpadleri ile TC kimlik numaralarını ve istenilen kimlik bilgilerini girerek internet hizmetimizden yararlanabilecek. İnternet paylaşımı, Nüfus Vatandaşlık Sistemi ile bağlantı olduğu için TC kimlik numarası ve istenilen kimlik bilgilerinin doğru olarak girilmesi zorunlu. Çünkü günümüzde, internet üzerinden bir takım bir suçlar işlenebiliyor ya da yanlış sitelere girilebiliyor. Bu sayede kişinin takibi sağlanabilecek" dedi.

 ŞEHİR CANLI CANLI İZLENECEK

 İnternet hızının 3 G'den daha yüksek olacağını belirten Başkan Çoban, günlük giriş limitinin ise 100 mb ile sınırlı olduğunu söyledi. Akarçay'ın genelinde, Anıtpark'ta, İmaret Camii bahçesinde, Dumlupınar 2. Cadde'de ve Hıdırlık Mesire Alanı ile Fuar Alanı'ndan hizmet verileceğini açıklayan Başkan Çoban, ayrıca bu noktalardan hd kalitesinde canlı yayın sistemi kurduklarını kaydetti. Canlı yayınların belediyenin internet sitesinden izlenebileceğini aktaran Başkan Çoban, "Afyonkarahisar Belediyesi olarak, halkımıza böyle bir hizmeti sunmaktan son derece mutluyuz" diye konuştu.>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Belediyesi, şehrin, altı, ayrı, noktasında, ücretsiz, açık, alan
Yorumlar
Haber Yazılımı