Haber Detayı
19 Kasım 2015 - Perşembe 19:02
 
BEREKET İÇİN DUA VAKTİ
Çobanlar’da Ekim ayından itibaren Üreticiler tarlalarına ekinlerini ekti. Ekim bazı mevkilerde kuru toprağa yapıldı. Bazı yerlerdede tam tavlı olmayan toprağa yapıldı.Üreticiler ekim işlemlerini tamamladıktan sonra yağmur beklemeye başladılar.
Gündem Haberi
BEREKET İÇİN DUA VAKTİ

Hava durumunu takip eden üreticiler yağışın gecikmesi nedeniyle tedirgin olmaya başladılar.  Bu tedirginliğin nedeni ise yağışın gecikmesi ile toprağa atılan tohumun özellikle tam tavlı olmayan toprakta bozulabilecek olması. Bazı üreticiler kuruya ektikleri ekinlerin çıkması için tarlalarını sulamaya devam ediyor. Hava durumunda yağış görünmemesi nedeniyle üreticiler yetkililerden toplu şekilde Yağmur duası yapılması  talebinde bulunuyorlar.

HER İBADETİN BİR VAKTİ VAR

Üreticiler dinimizde her ibadetin bir vakti olduğu gibi duanın da vaktinin olduğunu duanın vaktinin ise sıkıntılı zamanlar olduğunu  ve geçimini çiftçilikten kazanan insanlar olarak hayırlı ve kazasız yağmura ihtiyaç duyduklarını dolayısı ile dua vaktinin geldiğini duanın tek yürek olarak ilçe halkı ile birlikte toplu şekilde yapılmasının  ilçenin birlik ve beraberliğine de  katkı sağlayacağını belirtiyorlar. Vatandaşlar daha önce toplu şekilde yapılan yağmur duaları sonrasında Allah’ın duaları geri çevirmediğini  ve Allah’ın bereketini esirgemediğini söyleyerek yetkililerden bir yağmur duası organizasyonu düzenlemelerini talep ettiler.>>>Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, medyaafyon, çobanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı