Haber Detayı
15 Ekim 2016 - Cumartesi 18:52
 
Bilge spor’da yaratıcı drama eğitimleri başladı
Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi’nde 7 yaş ve üzeri çocuklar için yaratıcı drama eğitimleri başladı. Konuyla ilgili bilgi veren Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi Yetkilisi Ferhan Çınar yaratıcı drama konusunda bilgiler verdi.
Spor Haberi
Bilge spor’da yaratıcı drama eğitimleri başladı

“Drama atölyesi eğitimin yaşamla iç içe olduğu ortamdır”

“Drama aslında hayatın provasıdır” diyen Çınar, “Drama, insan davranışlarını disipline etmenin, sağlıklı şekilde organize etmenin önemli bir yoludur. Drama, tüm duyu organlarını aktif hale getirmesinin yanı sıra duyguları da eğitim sürecine dâhil eder. Becerilerin geliştirilmesi ve hedeflenen davranışların kazandırılması noktasında keyifli bir eğitim uygulamasıdır. Drama ile oyun iç içe olduğundan çocuklarımız neşeli ve eğlenceli bir ortamda bedensel, duygusal, sosyal ve kültürel yönden gelişirler. Drama atölyesi eğitimin yaşamla iç içe olduğu ortamdır. Drama atölye kayıtlarımız devam ediyor. 7 yaş ve üzeri tüm çocukları merkezimize bekliyoruz” şeklinde bilgi verdi.

“Yaratıcı drama yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar”

Yaratıcı dramanın bir grubu oluşturan üyelerin yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, bir amacın, düşüncenin, doğaçlama rol oynama gibi tekniklerden yararlanarak canlandırılması olduğunu belirten Çınar, “Bu canlandırma süreçleri deneyimli bir eğitmen eşliğinde yürütülürken doğaçlamaya, şimdi ve burada ilkesine, -mış gibi yapmaya dayalıdır ve oyunun genel özelliklerinden yararlanır. Yaratıcı drama yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar. Eleştirel düşünme becerisi sağlar. İletişim, özgüven ve problem çözme becerilerini geliştirir. Ayrıca dil becerilerini, hayal gücünü, dinleme becerilerini de geliştirir. Olayları değerlendirme yetisini geliştirirken empati becerisi de kazandırır. Yaratıcı drama oyun oynamak, tiyatro veya dramatizasyon değildir” diye değerlendirmede bulundu.

Yaratıcı drama eğitimleri Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi’nde hafta sonları yapılıyor.

Ayrıca Kodlama ve Robotik Atölyesi de Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi’nde hizmete girdi. Bu atölye ile çocuklar kendi orijinal robotlarını tasarlayarak, bunları programlama becerisi kazanıyorlar. Bu sayede çocukların bilgisayarı sadece bir eğlence aracı olarak değil, üretim yaparak hayallerini hayata geçirmek için kullanacakları kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bilge spor’da yaratıcı drama eğitimleri başladı
Bilge spor’da yaratıcı drama eğitimleri başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı