Haber Detayı
29 Aralık 2016 - Perşembe 05:12 Bu haber 988 kez okundu
 
Bolvadin’in hayvan hırsızlarıyla başı dertte!
Bolvadin’de yaklaşık 4 ay içerisinde kadın kılığına giren ‘Organize Hayvan Hırsızlık Çetesi’ tarafından, 300’e yakın küçükbaş ve çok sayıda büyükbaş hayvanın ağıllardan çalındığı öğrenildi.
Asayiş Haberi
Bolvadin’in hayvan hırsızlarıyla başı dertte!

Organize Hayvan Hırsızlık Çetesi’nin Bolvadin’de oluşturduğu vaka sayısı her geçen gün artıyor. İlçede hayvancıları çalılanan vatandaşların bir türlü yakalanamayan hırsızlar hakkında akıllarında çok sayıda soru işareti oluştuğu görüldü. 2016 Eylül ayından bugüne hırsızlık vaka sayısının hızla arttığı Bolvadin’de hayvan yetiştiricilerin diken üstünde olduğu ve geceleri nöbet tuttukları öğrenildi.

Organize Hırsızlık Çetesi’nin Bolvadin’de oluşturduğu çok sayıda mağdur hayvan yetiştiricisi hem çetenin yakalanmasını hem de çalınan hayvanlarının bulunmasını istiyor.

Bolvadin’de yaşayan Battal Sert, organize hırsızlık çetesinin 52 küçükbaş hayvanını çaldığını belirtti. Yaklaşık zararının 70 bin lira olduğunu dile getiren Sert, başına gelen olayı şöyle anlattı:

“Hırsızlık olayı tahminen 15-20 gün oldu. Gece saat ikide hayvanlara ot ve saman verdim. Daha sonra eve geçtim yattım. Sabah komşum telefon etti. Dama geldim baktım içeride üç koyun, iki kuzu kalmış. Hırsızlar 52 koyunumu götürmüşler. Bolvadin İlçe Emniyetine haber verdik. Polisler geldi. Damın kapılarını sökmüşler. Asma kilidi vardı, onu kırmışlar. İçeriden kazmayı, küreği de almışlar.  Maddi zararım 70 bin liraya yakın. Ben geçimimi hayvancılıkla sağlıyorum. Açıkça mağdurum, devlet yetkililerinden biran önce haber bekliyorum.”

‘Hırsızların yakalanıp, yakalanmadığından bir bilgim yok’ diyen Sert, koyunların da hala bulunamadığını kaydetti.

“Hayvan hırsızlığı Bolvadin’de kronikleşti”

Babasının hayvanları için 18 gündür ilçede arama tarama çalışmaları yaptığını aktaran Adem Sert de, hırsızlığın olduğu gün koyunların damdan gece beş ile altı saatleri arasında çalındığını belirtti.

Hırsızlık olayının ardından Bolvadin İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvuruda bulunduklarını ifade eden Sert, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maalesef, babamın 52 kuzulu koyunu çalındı. Hemen olayın sıcağı sıcağına müdahalede bulunduk. Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini polislerimizle paylaştık. Hali hazırda hiçbir sonuç yok. Bizde gidip bilgi almaya çalışıyoruz. Emniyet yetkilileri teknik takibin devam ettiğini söylüyorlar. İncelemelerin devam ettiğini belirtiyorlar. Bizden önce de yine 3-4 arkadaşımız da aynı şekilde mağdur oldular. 25 koyun bir yerden, 30 koyun bir yerden. Hayvan hırsızlığı her yıl oluyordu duyuyorduk. Ama son 4-5 aydır Bolvadin’in kronikleşen problemi oldu. Hırsızların bir kısmının yakalandığını duyuyoruz ama hayvanları bulamıyoruz. Ya da hayvanlar bulunuyor, hırsızlar bulunamıyor.”>>>Arif Yavuz

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bolvadin’in hayvan hırsızlarıyla başı dertte!
Bolvadin’in hayvan hırsızlarıyla başı dertte!
Yorumlar
Haber Yazılımı