Haber Detayı
11 Nisan 2017 - Salı 17:02 Bu haber 816 kez okundu
 
Bu anayasada kadın yok, emek yok
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan ile Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Hafize Özmen, Sinanpaşa'da tarlada çalışan emekçi kadınları ziyaret etti.
Gündem Haberi
Bu anayasada kadın yok, emek yok

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan ile Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Hafize Özmen, Sinanpaşa'da emekçi kadınlarla bir araya geldi. Burada emekçi kadınlarla sohbet eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, "Kadının olmadığı, kadın emeğinin değer görmediği bir Anayasa istemiyoruz. Kadınlarımız, toplumumuzun var olmasında mihenk taşıdır" dedi.

HİÇBİR ÖZGÜRLÜK KISITLANAMAZ

Hiçbir özgürlüğün kısıtlanmaması için "Hayır" dediklerini hatırlatan Köse,"Değiştirilmek istenen Anayasa'da toplumun tamamının bir kişiye biat etmesi isteniyor. Bu değişiklikle tek adamı engelleyecek bir kurul bile yok. Tek adam ne derse o olacak. Toplumumuzda, kadınlara ve erkeklere verilmiş hangi hak varsa geri almak isteyecekler. Biz buna izin vermemek için 'Hayır' diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

BU KADARI DA FAZLA

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan ise Afyonkarahisar'da önemli bir kampanya sürdürdüklerini belirtti. Demirkırkan, "Referandum çalışması başladığından bu yana gitmediğimiz yer kalmadı. Halkımız, bu referandumu kendisini ifade etmek için bir fırsat görüyor. Vatandaşımız, 'Bu kadarı da fazla' diyor, 'Hayır' diyor. Afyonkarahisar, referandumda 'kahverengi' ile gereken mesajı net bir şekilde verecek" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu anayasada kadın yok, emek yok
Bu anayasada kadın yok, emek yok
Bu anayasada kadın yok, emek yok
Yorumlar
Haber Yazılımı