Haber Detayı
24 Kasım 2015 - Salı 19:32
 
BU TARİHİ ÖDEVİMİZDİR
Afyon Barosu Bayırbucak Türklerine ve Türkmen dağı bölgesine yapılan zulme sessiz kalmadı. Baro’dan yapılan açıklamada, “Türkmen dağına sahip çıkmak karşı tarihi ve milli bir ödevimizdir” denildi.
Gündem Haberi
BU TARİHİ ÖDEVİMİZDİR

FEDAKÂRLIK GÖREVİ BİZE GEÇMİŞTİR

Yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; “Türk milletinin öz evladı öz kardeşi ayrılmaz parçası soydaşlarımız Türkmen kardeşlerimize karşı yapılan insanlık dışı saldırıları, katliamı ve bu katliama sessiz kalanları Afyonkarahisar barosu olarak kınıyoruz. Türkmen kardeşlerimizi şu an bulundukları coğrafyaya biz yerleştirdik: bu güne kadar da iskan sebepleri olan güvenliğimizi temin etme görevini bihakkın yerine getirdiklerine şahidiz! onlar bu güne kadar görevlerini karşılık beklemeksizin yerine getirdiler. Bugün görev sırası bizdedir; fedakârlık görevi bize geçmiştir. Türkmen kardeşlerimizin yalnız olmadığını hatırlatmak isteriz onların acısı acımız kaygıları kaygımızdır. Milletimize sesleniyoruz bölgede,  Suriye’de Türkmenlere karşı, soydaşlarımıza karşı işlenen insanlık suçuna karşı hep birlikte tek yürek tepkimizi göstermeli ve mücadele etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki tüm dünya emperyalist güçlerinin haçlı zihniyeti devam etmektedir. İslam’a karşı, Türk milletine karşı acımasız hain bir birliktelik içerisinde olmaya devam etmektedirler.

İNSAN OLARAK KARŞI KOYMAKTAYIZ

Çok uzaklara gitmeye gerek yok yakın tarihimize baktığımızda dahi görülecektir ki körfez savaşından bu yana ABD’nin hedefi güneyimizde bir koridor oluşturmak ve bölge de sömürü hâkimiyetini sürdürmektir. Rusya’da bölge de kendine bir üs oluşturmak istemekte,  Akdeniz ve bölge petrolü üzerinde hâkimiyet kurmak istemektedir. Emperyal güçler bu yöndeki hedeflerini gerçekleştirmek isterken ise insanlık suçu işlemeye devam etmektedirler. Filler ve çimenler misali emperyalist düzen kendi çıkarları için savaşırken olan masum halka olmakta soydaşlarımıza olmakta, Türkmenlere olmakta Müslüman kardeşlerimize olmaktadır. Hangi milletten olursa olsun nerede olursa olsun,  insanlığa karşı işlenen masum insanlara karşı işlenen her türlü terörist eylem ve saldırılarak karşı savaşa karşı insan olarak karşı koymaktayız. Ancak Fransa’daki patlama da Fransa yanında Fransa lehine tepki gösterenler, aynı haklı tepkiyi neden soydaşlarımız için göstermekten çekinmektedirler?

DÜNYA GÖZLERİNİ KAPATMAKTA

Bölgede sürekli özerk oluşumlardan, kantonlardan bahsedilmekte bu yönde kamuoyu oluşturulmakta basın bu yönde kullanılmakta, ancak Türkmen kardeşlerimizin yurdundan,  acılarından bahsedilmemektedir. Terör eylemleri Fransa’da patlak verdiğinde tüm dünya gözyaşı dökmekte kamuoyunda güzel dinimiz İslam, terör ile yan yana gösterilmekte bu yönde kamuoyu oluşturulmakta ancak Müslüman kanı akıtıldığında tüm dünya gözlerini kapatmaktadır. Konu Türkmenler olunca tüm dünya ve sözde aydınlarımız sessiz kalmaktadır. Unutulmamalıdır ki Türkmen dağı bölgesi, Musul ve Kerkük’le birlikte ülkemizin can damarlarından biridir ve ihmal edilirse yarın Anadolu’muzun birçok bedel ödemek zorunda kalacağı aşikârdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölge de etkin şekilde politika üretmesi ve soydaşlarını sahipsiz bırakmaması gerekmektedir.

ADIMLAR GECİKMEKSİZİN ATILMALIDIR

Soydaşlarımız, kardeşlerimiz Türkmenler yurtlarını savunmak için kısıtlı imkânlarla emperyalist düzene karşı, Rusya’ya karşı canla başla savaşmaktadırlar. Biz bu savaşta Türkmen kardeşlerimizin yanındayız. Yüce Allah yar ve yardımcıları olsun. Bu insanlık suçuna katliama dur diyoruz. Tüm yetkililere sesleniyoruz, soydaşlarımıza sahip çıkmalı gereken hassasiyet gösterilmeli ve bölgede etkin güçlü politikalar üretilmeli ve gerekli adımlar gecikmeksizin atılmalıdır. Türk milleti ve Türkiye cumhuriyeti devleti bu güce sahiptir önemli olan kararlı olmak dik durmaktır.”>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Afyon Barosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı