Haber Detayı
01 Temmuz 2016 - Cuma 17:56
 
Bu ve bunun gibi organizasyonları görmek isteriz
Bu yıl 14.cüsü yapılan Türkiye Minikler Basketbol Şenliği kapsamında ilimize gelen Türkiye Basketbol Federasyonu temsilcileri, görev alan yetkililer ve minik sporculardan oluşan heyet Valimiz Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.
Spor Haberi


Ziyarete TBF İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale’nin yanı sıra TBF Altyapılar Yetkilileri Hakan Şahin ve Ertunç Çubukçu, Teknik Komiser Ahmet Bircan, Hakem Zeynep Yıldırım, Antrenörler Öykü Acar ve Elvan Taşlı, TBF Basın mensubu Fehmi Özgüler ile sporcular Yiğit Özdemir, Furkan Gülcan, Cansu Günrusu ve Suzan Gündoğdu  hazır bulundular.

 

Ziyaret sırasında açıklama yapan TBF İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale, Türkiye Minikler Basketbol Şenliğinin bu yıl 14. sünün yapılacağını belirtirken;“Şenliğimiz boyunca 1200’ e yakın sporcu, 150’ye yakın antrenör ve 60’a yakın hakemimiz organizasyonda aktif rol alacak. 5 gün süresince 6 ayrı spor salonunda değişik illerden 48’i erkek, 24’ü kız toplam 72 takımımız 258 müsabaka oynayacak. Basketbol müsabakalarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerimizde olmaktadır. Bu etkinlikler Afyonkarahisar Kocatepe gezisi, Zafer Yolu gezisi gibi Afyonkarahisar’ın değerlerini ilimizde misafir ettiğimiz çocuklarımıza gösteriyoruz. Bu müsabakalar sonunda tüm katılımcılara başarı belgeleri ve madalyaları dağıtılacaktır.  Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’a, Belediye Başkanımıza ve bize burada yardımcı olan tüm Afyonkarahisar’lılara teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Aziz Yıldırım ise; “Hepiniz hoş geldiniz. Böyle bir etkinliğin ilimizde yapılıyor olması bizi sevindiriyor. 1200 basketbol aşığı, basketbol tutkunu ve spora gönül vermiş gencimizi Afyonkarahisar’da ağırlıyor olmaktan son derece mutlu oldum. Gençlerin spora yönelmesi bu arada basketbol gibi bir branşı tercih etmeleri, hakikaten önemlidir. Türkiye’de spor denilince akla daha çok futbol geliyor, hâlbuki futbol spor dallarından sadece bir tanesi. Basketbolunda gençler vasıtası ile Türkiye’de yaygın hale gelmesi ülke sporu adına büyük önem taşıyor. Ben hepinizi tebrik ediyorum. Gençlerimize basketbol sporunu sevdiren, çocukların başarısında emeği geçen ve özellikle çocukların bu alanda spor yapmalarına fırsat veren ve çalışmalarını destekleyen hocalarına ve ailelerine teşekkür ediyorum. Bu önemli bir spor faaliyeti kapsamında bundan sonraki yıllarda da daha birçok sporcuları inşallah buralarda ağırlayarak, Afyonkarahisar’ımızın tanıtımına katkıda bulunmayı arzu ederiz.” dedi.

 

Sporda yenmekte var yenilmekte var diyerek sözlerine devam eden Valimiz Aziz Yıldırım, her müsabakadan ders alınması gerektiğini belirtirken; “Spor centilmenliği gerektirir. Kimse yenildiği zaman üzülmemeli, daha iyisini yapmak için elinden gelen gayreti göstermelidir. Tabii galibiyetleri ve bu uğurda kazanılan başarıları desteklemeliyiz. Marifet iltifata tabidir. Afyonkarahisar basketbol başta olmak üzere salon sporları konusunda çok başarılı bir il. Afyonkarahisar’da bu ve bunun gibi organizasyonları görmek isteriz. Bizler bu konuda sporcularımızın destekçisiyiz.” dedi.

 

Sözlerinin sonunda çocuklarımızın spor yapmalarının çok önemli olduğunu ve kendisinin de bir dönem spor yaptığını hatırlatan Valimiz Aziz Yıldırım; “Sporcu çocuklarımız, dersleri de dahil olmak üzere hemen her konuda daha başarılı olmaktadırlar. Ailelerin bazı çekintilerinin olması doğaldır. Ama sporcular hem bedenen, hem de moralmen daha başarılı olabiliyorlar. Benim ailelere tavsiyem çocuklarını spora teşvik etsinler. Antrenörlerden de isteğim sadece spor koçluğunu değil, aileleri rahatlatacak ve çocukların derslerini olumlu yönde etkileyecek ders koçluğu da yapmalarıdır.” dedi.

 

Ziyaretin sonunda TBF İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale tarafından Valimiz Aziz Yıldırım’a şenlik için yaptırılan hediyelerden takdim edilirken Valimiz Yıldırım tarafından ise sporcu ve antrenörlere satranç takımı ve kitap hediye edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bu, ve, bunun, gibi, organizasyonları, görmek, isteriz,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Diğer Haberler
Futbol turnuvamızın 17.si başladı
KYK 35. Satranç tunruvası türkiye finali düzenlendi
Yurtkur 34. Satranç Turnuvası Türkiye Finali Afyonkarahisarda başladı
AFDOS tarihe tanıklık etti
Kardeşlik turnuvası yapıldı
AFDOS Kumalar Dağı’nda
Park koleji’nin gururu ramazan yaman türkiye şampiyonu oldu
AFDOS’lu sporculardan anlamlı yürüyüş
Afdos yürümeye devam ediyor
Sağlıklı yaşam yürüyüşü
AFDOS’un yürüyüşleri sürüyor
Sakarya taraftarı yenilgiyi hazmedemedi
Afdos eğerli tepe’de zirve yaptı
MMA SPORCULARI YALOVA’DA BULUŞTU
AFDOS ORNAŞKAYALIKLARI’NDA
AFYONKARAHİSAR’I DÜNYAYA TANITTIK…..
AFYON PAB’DAN ANLAMLI FAALİYET
SPOR CAMİASI YASTA
AFYON VE AYDINLI BİSİKLETÇİLER BİRARADA
AFJET’DE 'ŞİMŞİR' DÖNEMİ BAŞLADI
İGM’DE SPOR’DA ŞİDDET MASAYA YATIRILIYOR!
Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
YÜNTAŞ BELEDİYE: 3- TOKAT BELEDİYE PLEVNE: 1
Afyon motor sporlarının merkezi olacak
Afdos erkmen’de
Bilge spor’da yaratıcı drama eğitimleri başladı
"Spor kompleksi ve destekler amatör sporu geliştirdi"
Afdos’dan uşak çıkarması
AFDOS’dan anlamlı etkinlik
Afyon belediyespor basketbol takımı forma ana sponsoru parkhayathastaneleri oldu
Milli Takımda Deprem!
TÜFAD Genel başkanı ismail dilber’den ziyaret
DARBE GİRİŞİMİ FUTBOLU DA ETKİLEDİ
FUTBOLA DOYACAĞIZ
46. TSYD EGE KUPASI AFYON'DA
Afjet Afyonspor'dan bomba transfer
Türkiye Minik Basketbolcuları Ödüllerini Aldılar
Sandıklı'da otomobiller çarpıştı: 3 yaralı
Afyonlu tenisçi Side Mazi çeyrek finalde
Side Mazi 2 turnuvaya katılıyor
Afyonspor'dan imza şov
Afjet'ten bir transfer daha
Emirdağlı Çapa, Bolu Spor'unbaşına Geçti
GÜREŞTE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU
MOTOR SPORU TUTKUNLARINA MÜJDE
Fenerbahçe Liberosu Afyon'da
Emirdağlı Gençler Terim'in Takibinde
Belediyespor'da Dört İmza Birden
Bisiklet Yarışmasına Büyük İlgi
Akü Kadın Bayrak Futbolu Takımı Rektör Prof. Dr. Solak’ı Ziyaret Etti