Haber Detayı
23 Mart 2017 - Perşembe 14:41
 
“Büyüklerimize hürmet kararımız evet”
18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Atlı Spor Kulübünde yaşlılara yönelik “Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet” yemeği düzenlendi.
Siyaset Haberi


AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından 81 ilde aynı anda “Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet” sloganıyla İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde Atlı Spor Kulübünde yaşlılarımıza yönelik program düzenlendi. Programın açılış konuşmasını AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaşlılar Koordinasyon Merkez (YKM) Başkanı Mustafa Kocaşaban yaptı. Yaşlı bireylerin erdem ve deneyim kaynağı olduğunu ifade eden YKM Başkanı Kocaşaban, “Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet adı altında gerçekleştirdiğimiz bu özel programda sizlerle birlikte olmanın memnuniyetini belirtmek istiyorum. AK Parti olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla büyüklerimize yük değil servetimiz olarak bakmaktayız. Sizlerin geçimlerinizi kolaylıkla karşılamanızı, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmenizi amaçlamaktayız. Bizler siz kıymetli büyüklerimizi aile ve sosyal hayatımızın içinde, erdem ve deneyim kaynakları olarak görmekte; sizlere hürmet ve itibar etmeyi inancımızın ve geleneğimizin temel bir unsuru olarak kabul etmekteyiz.Bu düşünceyle Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve talimatı ile Sosyal Politikalar Başkanlığımız bünyesinde 22 Temmuz 2004 tarihinde Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizi (YKM) kurduk” dedi.

 

BİZLER KONUŞMAK YERİNE ÜRETMENİN DERDİNDEYİZ

“Büyüklerimiz için erişilebilir olmayı en önemli ayrıcalıklarımızdan biri olarak görüyoruz” diyen YKM Başkanı Kocaşaban, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bugün hamdolsun 81 il ve 970 ilçe teşkilatımızda hizmet veren Yaşlılar Koordinasyon Merkezimiz ile sizlerin yaşadığı her türlü sıkıntıda yanınızda olmayı hedefliyoruz.Bu merkezimiz ve bakanlıklarımızın önemli çalışmaları ile birçok politika geliştirdik. İlk kez hayata geçirdiğimiz “evde bakım ve evde sağlık hizmetleri”, yaşlı yaşam evlerin projesi, maaş kuyruklarında çekilen çileye son vermek, 65 yaş üstü aylığını artırmak, ücretsiz ulaşım imkanları, yaşlı dostu mekanlar, otel konforundan huzurevleri siz değerli büyüklerimize hizmetlerimizin yalnızca ufak bir kısmıdır. AK Parti olarak bizler konuşmanın değil üretmenin derdinde olduk. Hamdolsun bu zamana kadar da birilerinin aklına hayaline gelemeyecek hizmetleri hayata geçirdik. Ama biz bunlarla sınırlı kalmak istemiyoruz, attığımız her adımda ayağımıza dolanan parlamenter sistemden kurtularak icraatlarımızın daha büyük çapta olmasını istiyoruz.”

 

ÇATIŞMALAR ÜLKEMİZE ZARAR VERİYOR

Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında yaşanan bir çatışma ile ülkenin yarası zor kapanacak krizlere sürüklendiğini söyleyen YKM Başkanı Kocaşaban, “Koalisyonlar, güçsüz, siyaset dışı vesayet odaklarının müdahalesine açık bir yönetim sistemi milletimize, güzel ülkemize neler yaşattı. Kaos, yokluk, yoksulluk. Tüp kuyrukları, yağ kuyrukları, ekmek kuyrukları, ilaç kuyrukları. Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında yaşanan bir çatışma ile ülkenin yarası zor kapanacak krizlere sürüklenmesi. Bunları hatırlayınca bile hepimizin gözleri doluyor. Ama hamdolsun 2002 yılında ülkemiz hak ettiği güçlü bir iktidara kavuştu. Önce kalan enkazı dönüştürdük, bunun üzerine bir de önemli icraatlar başardık. Şimdi ise icraatlarına, güçlü Türkiye’nin önünü daha da açacak bir sistem değişikliğine gidiyoruz. 16 Nisan bizlere çok şey ifade ediyor ama eminim sizlere daha çok şey ifade ediyor” diye konuştu.

 

FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNDÜK

Türkiye’nin 9 ay önce bir felaketin eşiğinden döndüğünü hatırlatan Kocaşaban, 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması için 16 Nisan’da güçlü bir ‘Evet’in çıkması gerektiğini ifade etti. Başkan Kocaşaban, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “16 Nisan’da evet demek, geçmişe perde çekerek evlatlarınızın, torunlarınız geleceğini inşa etmek demek, evet demek Rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayalini gerçekleştirmek demek.16 Nisan’da evet demek 1960’ları, 1980’leri, 28 Şubatları, işgal girişimleri ve darbeleri, darbe anayasalarını, 15 Temmuz’ları bir daha yaşamamak demek inşallah. Çok değil yaklaşık 9 ay kadar önce bir felaketin eşiğinden döndük. Hain çok ama Hamdolsun bu vatana sevdalı yiğitler daha çok. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde vatan müdafaası için yaşlı genç demeden hepimiz meydanlara koştuk. Sizler hepimizden çok daha iyi biliyorsunuz darbe dönemlerinin canım ülkemize ne acılar yaşattığını, nasıl geri götürdüğünü biliyoruz. İnanıyorum ki 16 Nisan’da herkesten önce sizler sandıklara gidecek ve bir daha o görüntüler yaşanmasın diye hep birlikte ‘Kararımız Evet’ diyeceksiniz. Bizim kararımız belli ‘Büyüklerimize Hürmet, Kararımız evet.”

 

SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ

18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle partileri tarafından düzenlenen “Büyüklere Hürmet Kararımız Evet” programına katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, yaşlıların sadece bir gün değil, her zaman hatırlanması gerektiğini vurguladı.

Yaşlıların her zaman baş tacı olduğunu vurgulayan Yurdunuseven, “Siz değerli büyüklerimiz her zaman başımızın tacı oldunuz ve olmaya da devam edeceksiniz. Hep büyüklerimiz derdi ki; ‘Bir şeyi kaybettiğiniz de kıymetini anlarsınız.’ Ama biz Ak Parti olarak 2002 yılından bu güne kadar 15 yıllık süre içerisinde sizlerin değerini kaybetmeden anladık. Sizler için ne yapılması gerekiyorsa yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü partimizde bir slogan vardı; ‘Onlar konuşur AK Parti yapar.’ Biz bu zamana kadar yaptık ve Allah’ın izni ile yapacağız” dedi.

 

HER ZAMAN SİZLERİN YANINDAYIZ

Yaşlılar haftası nedeniyle AK Parti İl Başkanlığının hazırladığı programa katılan Milletvekili Hatice Özkal, programda emeği geçenlere teşekkür etti. AK Parti hükümetlerinin her zaman yaşlı bireylerin yanında olduğunu hatırlatan Milletvekili Özkal, “Partimiz kurulduğu ilk günden bu güne kadar yaşlısına, engellisine, yardıma muhtaç vatandaşına hep sahip çıktık ve çıkmaya da devam ediyor. Hükümet olarak, sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek, devletin şefkat ve merhamet elini insanımıza uzatmak, yediden yetmişe bütün insanlarımıza hizmet üretmek için yoğun gayret içindeyiz. Bu çerçevede, yaşlılarımızın sorunlarına çözüm bulmak için var gücümüzle çalışmaya, onların refahını sağlamaya öncelik atfediyoruz. Bütün hayatını, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış yaşlılarımıza hizmet götürmek, onları memnun etmek, hepimiz için toplumsal bir görev olduğu kadar, aynı zamanda bir insanlık görevidir. Unutmayalım ki, yaşlı insanlarımız, milletimizin belleğidir. Bu vesile ile bu programı hazırlayan İl Başkanlığımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından günün anlam ve önemini anlatan sinevizyon gösterisi yapılarak, halk oyunları gösterisi ile sona erdi. Programa, Milletvekili Hatice Özkal, İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın eşi Emine Çoban ve çok sayıda davetli katıldı. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: afyon haber,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
"Aylık kazanç borç ödemeye yetmiyor"
“Kadınlar karar aldığın karşısında kimse duramaz”
Köksal sordu, Bakan Eroğlu doğruladı;
“Türkiye artık eski Türkiye değil”
Saadet partisi işiklar kasabasi ve karaaslan köyü ziyaret ettiler
“Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’a geliyor”
Ülkücü hafıza çalışmalarına başladı
Milletvekili Özkal, insan hakları toplantısına katıldı
Bolvadin İYİ Parti 1. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı
2019 TÜRKİYE İÇİN MİLAT OLACAK
CHP’yi dinleyeceksiniz
İyi parti merkez ilçe 1. olağan kongresi yapıldı
MHP Şaha kalktı
YERLİ OTOMOBİL PROJESİ ÜLKEMİZİN GURURU OLACAKTIR
Köksal, masal kitabındaki skandalı gündeme taşıdı
HAK ile helal sertifikaları dünya çapında tanınacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ BAŞINA DEVLETİNE MİLLETİNE BAĞLI BÖLÜCÜ VE AYRIŞTIRICI İNSANLARDAN SEÇİLMEMELİDİR
Taşeron’a, emekliye verilen sözler ne oldu?
MİLLET PARTİSİ SELAHATTİN GENÇ DEDİ
Şehidimizin ailesine başsağlığı
Devlet, parti devleti oluyor
Parlamenter sistemden yana olan 25 milyon kişi var
Aziz türk milleti’ne teşekkür ediyoruz
Hak, hukuk, adalet tek adama teslim edilecek
Köksalda, dur durak yok
Anayasa değişikliği parlamentoya darbedir
15 Yıldır hangi kanunu çıkaramadınız?
Özkal, cumhurbaşkanlığı sistemi halk egemenliğinin sigortası
''Yaşanabilir bir türkiye, yeniden büyük türkiye, yeni bir dünya ''
Sanayi esnafı 16 nisan’da ‘evet’ deneme hazır
Özkal’dan, emirdağ’da çıkartması
"Türkiye, 'başkan ve adamları' ülkesi olmayacak"
Gazi ve şehit yakınlarını başımızın tacı
İşte o gün yeniden "çanakkale geçilmez" olacak
Her türlü baskıya rağmen "hayır" çıkacak
Özkal, çocuklarınızı ve torunlarınızın geleceğini düşünerek karar verin
Ak parti down sendromlu çocukları unutmadı
"Ülkemizde demokrasi 'hayır'la kazanacak"
Kılıçdaroğlu hayır diyecek de yıldırım ne diyecek?
STK Toplantısında ali özkaya konuştu
Afyon pab’dan çanakkale faaliyeti
Evet, sonu belirsiz bir macera olacak
BAKAN EROĞLU, İLÇELER'E TESİSLER KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR
Polis meslek eğitim merkezi 18. dönem mezununu verdi
Gaz yedik, haram yemedik
Özkal gönülleri fethetti
AFDOS Çanakkale şehitleri anısına yürüdü
Özkal, meslektaşlarından ‘evet’ sözü aldı
Cumhurbaşkanını göreceğim diye gazi oldu
Bacağını kesilmekten böyle kurtardılar
Ulusal Gazeteler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
47
52
6
2
15
23
2
Medipol Başakşehir
46
41
4
4
14
22
3
Fenerbahçe
44
44
2
8
12
22
4
Beşiktaş
41
41
3
8
11
22
5
Kayserispor
38
33
5
8
10
23
6
Trabzonspor
36
38
5
9
9
23
7
Sivasspor
34
30
8
4
10
22
8
Göztepe
33
35
7
6
9
22
9
Akhisarspor
30
31
9
6
8
23
10
Kasımpaşa
29
36
10
5
8
23
11
Yeni Malatyaspor
28
24
8
7
7
22
12
Bursaspor
27
31
10
6
7
23
13
Gençlerbirliği
25
29
9
7
6
22
14
Antalyaspor
24
26
10
6
6
22
15
Alanyaspor
21
35
14
3
6
23
16
Atiker Konyaspor
21
23
12
6
5
23
17
Osmanlıspor FK
19
31
13
4
5
22
18
Kardemir Karabükspor
12
15
16
3
3
22

TRT Spor Haberler

En Son Haberler  |  Spor Toto Süper Lig
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv