Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 17:51
 
CHP İKTİDARINDA 'DEMOKRASİ' DERS OLACAK
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İkinci Sıra Milletvekili Adayı Hatice Gök, 1 Kasım erken seçimlerinde Türk Milleti'nin CHP'ye yetki vereceğini belirterek "CHP iktidarında 'Demokrasi Kültürü' dersini tüm okullarda okutacağız" dedi.
Siyaset Haberi
CHP İKTİDARINDA 'DEMOKRASİ' DERS OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İkinci Sıra Milletvekili Adayı Hatice Gök, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 1 Kasım erken seçimlerinde iktidar kuracak çoğunluğa erişeceğini belirtti. Gök, CHP'nin eğitime önem verdiğini belirterek demokrasi ve Cumhuriyet kültürünün okullarda yaşatılacağını kaydetti. Gök, "Felsefe ve Demokrasi Kültürü derslerinin tüm okullarda okutulmasını sağlayacağız. Temel etik değerlerin eğitim sisteminin tamamına yayılması için gereken düzenlemeleri yapacağız. İnkılap Tarihi dersinin liselerde Cumhuriyet Dönemi Tarihi olarak yeni ve zengin bir içerikle okutulmasını sağlayacağız" dedi.

DİYARBAKIR CEZAEVİ MÜZE OLACAK

Uluslararası gelişmelerin de müfredatta yerini alacağını kaydeden Gök, "Güncel küresel sorunları ve uluslararası gelişmeleri müfredat kapsamına alacağız. Yaşanmış acı olayların unutulmaması için Madımak Oteli’ni Hoşgörü Müzesi’ne, Diyarbakır Cezaevi’ni İnsan Hakları ve Demokrasi Müzesi’ne dönüştüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel niteliklerine ve Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkacağız. Demokrasi, huzur ve barışı, ulusal birlik ve egemenlikten, taviz vermeksizin eşit yurttaşlık temelinde tesis edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İKTİDARINDA, 'DEMOKRASİ', DERS, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı