Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 15:23
 
Çobanlar’a kurulacak tekstil fabrikasında 500 işçi çalışacak
AK Parti Çobanlar Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş ilk toplantısında bombayı patlattı
İlçeler Haberi
Çobanlar’a kurulacak tekstil  fabrikasında 500 işçi çalışacak

AK Parti Çobanlar Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş, projelerini açıklayacağı ilk toplantısında bombasını patlattı.

Yatırımı gerçekleştirilecek tekstil şirketinin sahibi Hakan Çelik ile Çobanlarlılara seslenen Başkan Adayı Altuntaş, “Yatırımcımız ve Başkanımız Salih Alaka ile toplantı yaptık. Tekstil fabrikasının binasını nerede yapabiliriz, araştırmasını gerçekleştirdik. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren fabrikanın yapımı için çalışmalara başlayacağız. Yüzde 90’ı bayan işçilerden oluşacak fabrikamızın acilen işletmeye açılması için belediye olarak her gayreti göstereceğiz” dedi.

ÇOBANLAR’DA İŞSİZLİK KALMAYACAK

Çobanlar’ın ihracat yapan ikinci işletmesinin yine AK Parti zamanında açılacağını söyleyen Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş, “Amacımız, Çobanlar’da işsizliği sıfıra indirmek. Tekstil farikamızın sahibi Hakan Çelikde sizlere konuyu enine boyuna anlattı.  Hedefimiz, Çobanlarımıza ikinci ihracat yapan fabrikayı kurulmasına vesile olmaktır” diye konuştu.

TEKSTİL FİRMASI SAHİBİ HAKAN ÇELİK, “TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TEKSTİL İHRACATÇISIYLA ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Çobanlar seçim bürosunu dolduran kalabalığa konuşan şirket sahibi Hakan Çelik, “Biz yıllardır Afyon’dayız. Sinanpaşa ilçemizde de fabrikamız var. Başkanımız, iyi niyetli çalışkan biri. Bizi ikna etti ve Çobanlar’a yeni yatırım yapmaya karar verdik. Hem mevcut belediye başkanımız Salih Alaka hem de adayımız Ali Altuntaş ile görüşmelerimizi yaptık. Biz çalışmalar hemen başlıyoruz. Çobanlar’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

KADIN İŞÇİLERİN ÇOCUKLARI İÇİN KREŞ DE YAPILACAK

Çobanlar AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş, 500 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikasının hizmete girmesiyle, kreş sorunu ortaya çıkacağını bildiklerini söyledi. Başkan Adayı Altuntaş, “Tekstil fabrikamızın yakınlarına kreş açılması için de çalışmalar yapıyoruz. Çobanlar’lı hanım kardeşlerimizin, hem ailelerine, hem Çobanlarımıza hem de ülkemize büyük katkıları olacaktır” diye konuştu.

ALTUNTAŞ, “PAZARTESİ TOPLANTILARIMIZ SON GÜNE KADAR SÜRECEK”

Ekip ruhu ile çalıştıklarını, tüm AK Partililerin ben değil bizdediklerini söyleyen Çobanlar AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş, “Biz göreve geldiğimizde 3 ay içinde seçimlere unutturacağız. Eleştiriye açık, şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımız sürecek. Biz alnımızın akıyla siyaset yaptık, böyle de olmaya devam edeceğiz.  Rotamız, yolumuz, davamız, trenimiz birdir. 15 yıllık AK Parti belediyeciliğinde sadece makinist değişikliği olmuştur. 15 yıl başarılarla dolu hizmetlerini gerçekleştiren Sayın Salih Alaka ile yine birlikteyiz ve onun engin tecrübelerinden yararlanacağız” dedi.

MİLLETVEKİLİMİZ ALİ ÖZKAYA’NIN MÜJDELERİ  ÇOBANLARLI VATANDAŞLARIMIZI MUTLU ETTİ

Çobanlar’a 5 bin başlık damızlık düve çiftliğinin kurulmasını sağlayan Milletvekili Sayın Ali Özkaya’ya minnet ve şükran borçluyuz diyen  BaşkanAdayı Altuntaş, “Sadece hayvancılıkta değil, Çobanlarımıza doğalgaz getirilmesi için çalışan Milletvekilimiz Sayın Özkaya,  pancar üreticilerinin de derdine çare olmuş ve 20 Mart günü pancar paralarının ödenmesini sağlamıştır. Yaparsa AK Parti yapar” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çobanlar’a, kurulacak, tekstil, , fabrikasında, 500, işçi, çalışacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı