Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 23:19
 
Devlethan Barajı Hocalar’a çok şey katacak
Mehmet Koca, “Hocalar ilçemiz özellikle de AK Parti döneminde devasal yatırımlar ilçemize yapıldı. Devam eden Devlethan Barajı da bunlardan birisidir” dedi.
Siyaset Haberi
Devlethan Barajı Hocalar’a çok şey katacak

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını Hocalar ilçesinde sürdüren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Mehmet Koca, esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. AK Parti Hocalar İlçe Başkanı İsmail Özkuleli ve yönetimi tarafından karşılanan Koca, ilçe binasında teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundu. Hocalar ilçesinde son 13 yılda sayısız yatırımın yapıldığını ifade eden Milletvekili adayı Koca, ulaşımdan, sağlığa, gölet ve sulamadan barajlara kadar bir çok yatırım Hocalar ilçesine yapıldığını belirtti.

 

ÇİFTÇİNİN VE ÜRETİCİNİN GELİRİ ARTACAK

Özellikle yapımı devam eden Devlethan barajının bölgedeki çiftçilere önemli bir destek sağlayacağını belirleten Koca, barajın hayata geçmesiyle çiftçinin ve üreticinin gelirinin artacağını söyledi. Koca, “Bu gün Hocalar ilçemizde teşkilatımızla bir araya geldik. Kendileri ile sohbet ederek fikirlerimizi paylaştık. Görüyorum ki partimiz ilçemize büyük bir önem vererek, yatırım yapmış. Okul, hastane, altyapı, üst yapı, çok amaçlı salonlar bunlardan bir kaçıdır. Bunların yanı sıra bölgedeki çiftçiye ve üreticiye nefes aldıracak Devlethan barajının da yapımına başlanmış. Allah’ın izin ile kısa sürede bitirilerek barajımız halkımızın hizmetine geçecek. Bu yatırım ve hizmetlerin devamı için 1 Kasım’da partimiz yeniden iktidara gelerek yoluna devam edecektir” diye konuştu.

DESTEKLEMELER ESNAFIMIZIN ÖNÜNÜ AÇTI

İlçe teşkilatındaki temaslarının ardından esnafları ziyaret eden Milletvekili adayı Koca, yeni dönemde yapılması planlanan yatırımlardan ve hizmetlerden bahsetti. Özellikle Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı seçim beyannamesine değinen Koca, iş kurmak isteyen veyahut işini büyütmek isteyen esnaf ve sanatkara desteklemenin devam edeceğini belirtti. İş kurma isteyen gençlere yönelik 30 bin TL hibe 100 bin TL geri ödemeli destek verileceğini belirten Milletvekili adayı Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hükümetlerimiz bir çok kesime ciddi destek verdi. Özellikle de esnafımıza yönelik yapılan düzenlemeler ve desteklemeler esnafımızın önünü açtı. Esnafımızın bağ-kur borçlarına ödeme kolaylığı getirildi. Vergi borçlarında faiz indirimi yapıldı. Kısacası esnaf ve sanatkarımız hükümetlerimiz döneminde rahat bir nefes aldı.” Milletvekili adayı Koca’ya ziyaretlerinde İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yetginakın, ilçe Başkanı Özkuleli, il genel meclis üyeleri ve teşkilat mensupları eşlik etti. >>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: Devlethan, Barajı, Hocalar’a, çok, şey, katacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı