Haber Detayı
31 Temmuz 2013 - Çarşamba 02:34
 
Devletimiz çok güçlü ve herkesin yanında
Ramazan ayı nedeniyle iftarını Afyonkarahisar’lı hemşerileriyle birlikte açan Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu kez iftarını Fevzi Çakmak Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklarla iftar açtı.
Siyaset Haberi
Devletimiz çok güçlü ve herkesin yanında

Fevzi Çakmak Yetiştirme Yurdunda, Afyon Yurt Ay Der tarafından organize edilen iftar yemeğine Vali İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Akgün Corav, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yusuf Kenan Topçu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Afyon Yurt Ay Der Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Yılmaz ve yemeğe katkıda bulunan, Gül Anneler Derneği ve Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği yönetim kurulu üyeleri ile iş adamları katıldılar. Dualarla başlayan iftar yemeğinde, açılış konuşmaları sırasında söz alan Vali Balkanlıoğlu; ‘’Engellilere baktığımız zaman diyoruz ki herkes bir engelli adayıdır. Geçenlerde bir otobüsün devrilmesi sonucunda meydana gelen kazada üç tane ölü ve en az yirmiye yakın insanda yaralandı. Bazıları da Allah şifa versin, belki de engelli olarak hayatına devam edecek. Dolayısıyla engellilerin yaşadığı problemleri sadece engelliye ve ailesine yüklememek lazım. Bizimde engellilerle ilgili yardım ve desteği esirgememiz gerekir. Geçenlerde yine son derece acı bir olay gerçekleşti. Bir baba öfkesine yenik düşerek hamile eşini döverek öldürdü ve iki çocuğu öksüz bıraktı. Kendiside ceza evine girdi, çocuklar hem öksüz hem de yetim kaldı.

“Devlet Bu Müesseseleri Kurdu Ve Çok Geliştirdi”

Yani bu çocuklarımızın devletin şefkatli kucağı olan bu tür müesseselere ihtiyacı var. Bu ve bunun gibi çocuklara başka kim bakar. Bazılarının yakınları var sahip çıkıyor. Bazılarının da yakınlarının sahip çıkmaya durumu yok ve bazılarının da hiç yakını yok. Çocuklar dışarıdan bir kötülüğe maruz kaldığı zaman gelir ailesine sığınır. Ama çocuk ailesi tarafından bir kötülüğe maruz kaldığı zaman nereye sığınacaktır. İşte bu tür müesseseler çok önemli, devlet bu müesseseleri kurdu ve çok geliştirdi. Hatta ev sıcaklığında, neredeyse anne kucağında gibi çocuklarımız yetişiyor. Bizim evde yiyemeyeceğimiz yemekleri yiyorlar. Bizim giyemeyeceğimiz elbiseleri giyiyorlar. Yani kısacası her türü imkana sahipler. Onlara yakın ilgi ve şefkat ihtiyaçtır. Buralarda yetişen Türkiye’de önemli mevkilere gelmiş, çeşitli makamlarına gelmiş birçok kişi var.  Benim de tanıdığım kişiler var. Yurtlarda, yuvalarda yetişip de hayata sımsıkı sarılan, hayata tutunan ve sonuçta başarılı insanlar var. Esnaf olanlar yanında bilhassa yetiştirme yurdunda kalan kişileri çalıştıran bireyler var.

“Bu Şefkat Ve Sevgi Dışarıda Da Devam Etmelidir”

 Bunlar bizleri çok sevindiriyor. Derler ya ‘Allah devlete, millete zeval vermesin.’ Devletimiz böyle insanların elinden tutmuş. Tabii ki birilerinde onlara destek olması ve yardımcı olması lazımdır. Yurtlarda ve yuvalarda kalan çocuklarımıza yurt yöneticileri ve çalışanları  şefkat ve sevgi göstermelidir. Tabi ki bu şefkat ve sevgi dışarıda da devam etmelidir. Toplum olarak burada kalan çocukları bizlerde bağrımıza basmalıyız. Bu anlamda bu tür etkinlikler düzenleyerek  buralarda yetişen ve yurtta kalan çocuklara sahip çıkan Yurt Ay Der’e teşekkür ediyorum ve onları tebrik ediyorum. Burada yetişen, okul birincisi olan ve üniversitede iyi bir bölüm kazanan çocuğumuz var. Bu sadece güzel örneklerden bir tanesi. Burada kalan her birey kendini cezalandırmasın ve bunu toplumu, anne, babasını cezalandırmak için yapmasın. Her zaman kendini geliştirmek ve toplumda saygın bir yer kazanmak için çabalasın. Böylesi hem kendisi hem de çevresi için çok daha hayırlı olacaktır. Umuyorum ki bu güzel ortamla birlikte, toplumumuz da destekleriyle bu çocuklarımız ileride çok güzel yere geleceklerdir’’ dedi.>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ramazan, ayı, nedeniyle, iftarını, Afyonkarahisar’lı, hemşerileriyle, birli
Yorumlar
Haber Yazılımı