Haber Detayı
15 Kasım 2015 - Pazar 19:58
 
DİNAR EĞİTİM İÇİN SEFERBER OLDU
Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği 2015-2016 Eğitim-Öğretim sezonunda eğitime katkı adı altında bir gece düzenledi. Gecede 846 öğrenciye burs verilmesi kararlaştırıldı.
İlçeler Haberi
DİNAR EĞİTİM İÇİN SEFERBER OLDU

Dinar Park Ala toplantı ve konferans salonunda gerçekleşen gecede burs tekliflerinin kabulü yapılarak, kazı kazan kartlarının satışı gerçekleşti. Çeşitli hediyelerin dağıtıldığı çekilişlerde toplanan paralar yine ihtiyacı olan öğrencilere burs şeklinde verileceği ifade edildi.

SAYIMIZIN ARTMASINI ÜMİT EDİYORUM

Düzenlenen gecede bir konuşma gerçekleştiren Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ogün Sezen, her yıl düzenli olarak yaptıkları eğitime katkı gecesine bu yıl katılımın çok daha yüksek olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Dinar’da eğitim gönüllüleri olarak, Dinar’da ya da ilçe dışında okuyan öğrencilerimize destek olmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yine her yıl düzenli olarak öğrencilerimize burs veren eğitim gönüllüsü insanlarımız var. Ben hepinize ayrı ayrı desteklerinizden ötürü teşekkür ederim. Bu yıl daha fazla öğrencimize burs vermek adına çalışma alanlarımızı genişlettik. Daha fazla insanımıza ulaşarak geceye katılmalarını sağladık. Bu gençler hepimizin geleceği, teminatımız. Her insan bulunduğu veya yaşadığı bölgedeki öğrencisine sahip çıkmalıdır. Bu düşüncelerle burs sayımızın artmasını ümit ediyorum” dedi.

BOŞA GİTMEYEN BİR YATIRIM

Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal’ın gecenin ve eğitimin önemine yaptığı konuşma sonrasında Başkan Saffet Acar şunları söyledi; “Tabi ki her şeyin başı eğitim, eğitimli toplum olmak için mutlaka eğitime destek vermek gereklidir. Mutlaka hepimizin üzerine görev düşmektedir, eğitim hiçbir zaman boşa gitmeyen bir yatırımdır” dedi

846 ÖĞRENCİYE BURS TOPLANDI

Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği kurucularından ve eski başkanı olan Mustafa Acar ise derneğin kuruluşu, faaliyetleri, çalışmaları ve gecenin önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Sezen’in konuşmasından sonra davetlilere, Dinar Marsyas Kültür ve Musiki Derneği Türk Müziği konseri sundu. Çeşitli çekilişlerin yapıldığı gecede öğrenciler için maddi destek toplandı. Programda 846 öğrenciye burs toplandı. İzmir’de ikamet eden Dinarlı iş adamı Mehmet Acar 300, Acarlar Vagon 10, Acarlar Çuval 10, Acarlar Sigorta 10 ve Bayanlar Meclisi Başkanı Günsel tarafından Bayanlar Meclisi adına 10 öğrenciye burs verildi.

SEÇKİN DAVETLİLER YER ALDI

Gerçekleşen Geceye Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Mutlu Tokmak, Dinar Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç ve davetliler katıldı.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: dinar, afyon, dinar,afyon, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı