Haber Detayı
03 Kasım 2015 - Salı 16:39
 
MUTLU OLMAYI BİLMELİ İNSAN
Gündem Haberi
MUTLU OLMAYI BİLMELİ İNSAN

                Mutlu olmak hiçte zor değil aslında, mutluluk aradığımız yerde yani dışımızda yada başka bir yerde değil kendi içimizdedir.

               

Hayatı sevmenin dünyada mutlu olmanın bir çok yolu var. Her mevsimin ayrı bir yeri var benim içimde kışın ayrı,yazın ayrı bir güzel,yağmur yağıyor,güneş doğuyor,gece oldumu yıldızlar göz kırpıyor..kuşların büyüleyici renkleri,ötüşleri her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yaratılmış.Bütün bu yaratılmışların hayranı olan ben,bazen oturup camın kenarına dakikalarca dışarıyı seyrediyorum,bütün bu güzellikleri görebiliyorum ve bir kez daha şükrediyorum. Görme engelli olmak sadece gözlerin kör olması değildir Şayet baktığımızda bu güzellikleri  göremiyorsak bir anlamda görme engelli sayılmazmıyız?                                                                                                                                            

             

Biz insanoğlu mutlu olmak için çoğu zaman önümüze şartlar koyuyoruz.Örneğin ‘’hayırlısıyla bir işe başlayabilirsem dünyanın en mutlu insanı benim,istediğim evi bir alayım,arabamda olsun başka bişey istemiyorum’’gibi cümleleri kurmaya alışkınız.Ne kadarda doyumsuzuz değilmi mutluluğumuzu hep şartların sonucuna bağlıyoruz.. sanki istediklerimiz gerçekleşmese hiç mutlu olamayacağız gibi bir durum söz konusu.. İnsanoğlu bir noktada doymasını bilmeli ve elindekilerle mutlu olmalıdır..İnsan dilediğine ulaşıpta mutluluk  duyamazsa zamanını  boşa harcamış olur.     

              Mutluluğunuzu şartlara bağlayarak ertelemeyin,,hazır olalım yada olmayalım,birgün hepimiz nasıl olsa sona geleceğiz.Ogün geldiğinde zenginliğimiz,planlarımız ve yapmak istediklerimizin hiçbir önemi kalmayacak.          

Hafize Savaş 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu sayfa içeriğiyle ilgili kelime tanımlamayabilirsiniz. Ör. ismail, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı