Haber Detayı
01 Temmuz 2014 - Salı 00:00
 
Dini Kitap Satışında % 100 Artış Yaşandı
Afyonkarahisar Medrese Kitap Evi Genel Müdürü Abdülkadir Gündoğan, Mübarek Ramazan-ı Şerif Ayının başlamasından sonra il genelindeki dini kitap satışlarında %100 artış yaşandığını söyledi.
Bilim Haberi
Dini Kitap Satışında % 100 Artış Yaşandı

Afyonkarahisar’da Ramazan ayının gelmesi ile birlikte dini kitapların, özellikle de ‘oruç tutmak’ konusunda bilgilerin yer aldığı kitapların satışında önemli oranda bir artış yaşandığını dile getiren Medrese Kitap Evi Genel Müdürü Abdülkadir Gündoğan, “Alınan kitapların insanların manevi hayatlarına büyük oranda katkılar sağlamaktadır. Ramazan ayının gelmesi ve bunun yanında okulların tatile girmesi ile dini içerikli kitapların satışlarında ciddi manada artış yaşandı.  Ve de çok memnunuz. Satışları artan dini kitaplar arasında en çok satılan kitapların ise insanların Kur’an-ı Kerim öğrenme merakı son yıllarda arttı. Bunun içinde Elifba Kitaplarının satışı bir hayli arttı. Yazın hem tatili denk gelmesi, hem de çocukların okullarının olmaması bu dönemde genelde Elifba’dan başlanıyor. Satışlar daha sonra Elifba kısa sürede öğrenildikten sonra arkasından tecvid ve dini bilgiler kitapları isteniyor. Dini konularda kısa ve özet bilgilerin yer aldığı kitaplar isteniyor bizlerden. Arkasından ise Kur’an-ı Kerim satışlarımız aynı parelerde devam ediyor. Kur’an-ı Kerimler’de de genelde bilgisayar hattı olanlar, hatları daha sık ve net olanlar tercih ediliyor. Çocuklar pratik, orta boy olarak taşınanları, yaşlılar ise büyük yazılı olanları, orta boy, rahle boy dediğimiz Kur’an-ı Kerimleri ise genelde yetişkin grupları tercih ediyorlar” dedi.

“Oruçla İlgili Kitaplara İlgi Fazla”

Ramazan ayında, ‘oruç tutmak ve oruç tutmakla ilgili bilinmesi gerekenler’ konularının yer aldığı kitap satışlarının da iyi durumda olduğundan da bahseden Medrese Kitap Evi yöneticisi Abdülkadir Gündoğan, "Ramazan ayı sebebi ile oruçla ilgili kitapları çok soruyorlar. Doğru bilgi olması anlamında kaynakları müspet olan kitapları öneriyor ve satıyoruz. Öte yandan, Kur’an-ı Kerim öğrenmede teknolojinin yeniliklerinden de yaranıldığını söyleyen Gündoğan, elektronik Kur’an-ı Kerim ve bunları okumaya yarayan kalemlere de büyük ilgili olduğunu sözlerine ekledi.>>Arif Yavuz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Medrese, Kitap, Evi, Genel, Müdürü, Abdülkadir, Gündoğan, Mübare
Yorumlar
Haber Yazılımı