Haber Detayı
16 Ağustos 2016 - Salı 17:31 Bu haber 2147 kez okundu
 
DİYETİSYEN KAVAK: “GÖNÜL ÇAYI METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR ”
Afyonkarahisar Özel Park Hayat Hastanesi Diyetisyeni Buket Şeker Kavak, beş bitkinin karışımından oluşan Gönül Çayı’nın antioksidan etkisinin metabolizmayı hızlandırarak, vücuttaki yağ yakımını artırdığını belirtti.
Sağlık Haberi
DİYETİSYEN KAVAK:  “GÖNÜL ÇAYI METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR ”

Uzun zamandır metabolizmayı hızlandırıcı bitkilerle ilgili çalışmalar yaptığını ifade eden Afyonkarahisar Özel Park Hayat Hastanesi Diyetisyeni Buket Şeker Kavak, Yeşil çay, Mate çayı, Goji beri, biberiye ve Tarçın’dan oluşan özel karışım Gönül Çayının insan vücudundaki yağların kolay yakılmasını hızlandırdığını vurguladı.

Beslenme ve diyetetik bölümünün obezite hastalığıyla ilgilendiğini belirten Kavak, kilolu hastaları zayıflatmak için çalışmalar yaptığını kaydetti.

Gönül çayının kendisine özgü bir karışım olduğunu dile getiren Kavak, içeriği ve özellikleri hakkında Medya Afyon’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Karışıma özel bir isim koymadım. Soranlara gönül çayı olarak tarif ediyorum. Hem de hastalarımız ve danışanlarımızla gönül bağımız güçlensin istiyorum. Hiçbir zaman süper dediğimiz veya çok efektif dediğimiz bir sihirli değnek kıvamında bir besin yok. Zayıflama ve formda kalmak için gereken şey doğru diyet ve doğru beslenmedir. Doğru yaşam tarzı ve doğru fiziksel aktivite de çok önemli yer tutuyor. Bunların yanında bu tip efektif besinler sırada geliyor. Öncelikle treni raya oturtacağız. Doğru besleneceğiz ve fiziksel aktivitelerimizi gerçekleştireceğiz. Daha sonra da bu tarz besinlerle gaza basacağız. Bu karışım çaylar destekleyici ürünlerdir. Yani homidi gırtlak yemek yiyip,  daha sonra da bu tarz bir çayla zayıflarım diyorsanız, en büyük yanlışı yaparsınız.”

“Yapımı kolay ve güvenli bir karışım”

Gönül çayı olarak nitelendirdiği karışımın beş bitkiden oluştuğunun altını çizen Kavak, çayın tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırıcı özelliğe sahip olduğunu ifade etti. Gönül çayının içeriği hakkında bilgiler veren Diyetisyen Kavak, yeşil çay ve goji berinin önemine değinerek, şöyle devam etti:

“Yeşilçay doğada en çok antioksidan barındıran bir bitkidir. Yine karışımın en önemli bitkilerinden birisi de goji beridir. Son yıllarda isminden çok bahsettirmiştir. Özellikle de bu bitki hakkında zayıflatmıyor diye spekülasyonlar da vardı.   Bu besin hakkında birçok diyetisyende görüş bildirmişti. Özellikle goji berinin kuru tüketilmesi yaş olarak tüketilmesine göre daha etkili olduğu görüşündeyim. Yine çay olarak tüketilebilir. Gönül çayımın içerisinde bu iki bitkinin olmasına önem gösterdim. Bu iki bitkinin yanına Mate çayı, biberiye ve tarçını ekleyerek mükemmel bir karışım elde ettim. Benim tarafımdan formülüze edilen çok kolay ve güvenli bir içecek oluşturdum. Vücuttaki yağ yakımına da yardımcı oluyor” diye konuştu.>>>Medya Afyon

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber, afyon haberleri, magazin haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DİYETİSYEN KAVAK:  “GÖNÜL ÇAYI METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR ”
DİYETİSYEN KAVAK:  “GÖNÜL ÇAYI METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR ”
DİYETİSYEN KAVAK:  “GÖNÜL ÇAYI METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR ”
DİYETİSYEN KAVAK:  “GÖNÜL ÇAYI METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR ”
DİYETİSYEN KAVAK:  “GÖNÜL ÇAYI METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR ”
Yorumlar
Haber Yazılımı