Haber Detayı
31 Ocak 2014 - Cuma 00:00
 
Duraklarda çay servisi başladı
Tureks firması ısıtmalı, internetli, cep telefonu şarj sistemli duraklarda şimdide ücretsiz çay ve kahve ikramına başladı.
Magazin Haberi
Duraklarda çay servisi başladı

Saygı Ulaşım A.Ş. ile işbirliği yaptıktan sonra hizmetlerini artıran ve ‘Akıllı Konforlu Durak’ sistemini devreye geçiren Tureks firması yolcularına hizmette sınır tanımamaya başladı. Her biri 20 TL’ye mal olacak ve kentte 20 noktada hizmet verecek olan durakların ilkini Anıtpark önüne kuran firma, yurt genelinde şehir içi yolcu taşımacılığına farklı bir vizyon getirmeye hazırlanıyor. Elektrikli ısıtıcılar ile ısıtılan, ücretsiz interneti ve cep telefonu şarj imkanı sağlanan duraklarda, şimdide yolculara ücretsiz çay ve kahve ikramına başlandı. Duraklar ve yolculara yapılan ikramlarla ilgili bir açıklama yapan Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri firması ortaklarından Galip Şanlı, Afyonkarahisar’da birlikte yurt genelinde şehir içi yolcu taşımacılığında bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Türkiye’de ilk

Afyonkarahisar’ın soğuk bir iklime sahip olduğunu ve yolcuların otobüs beklerken üşümemeleri için ısıtıcılı durak yaptıklarını ve yolculara çay kahve ikramı başlattıklarını anlatan Şanlı, “Bu hizmetlerimizden hiçbir ücret talep etmiyoruz. İklim şartlarına uygun duraklar yaptık. Yolcularımızın taşımacılıkta bizleri de tercih etmelerinden dolayı belirli gün ve hafta sonlarında çay, kahve ikramı yapacağız. Afyonkarahisar Belediyesi de bu hizmete destek veriyor. Duraklarımızda yaklaşık 1 ay sonra gelecek bir sistemle de hangi otobüs nerede, ne zaman gelecek bunu görebilecek. Bu duraklarımız özellikle yolcu yoğunluğunun fazla olduğu hastane ve üniversite gibi bölgelerde olacak. Duraklarımızda ücretsiz internet ve cep telefonu şarjı da olacak. Günlük yaklaşık standart 5 bin kişilik çay ve kahve dağıtmayı planlıyoruz. Türkiye’de ilk defa konforlu durakları biz yaptık, inşallah vatandaşlar Afyonkarahisar’da üşümeden otobüsleri bekleyecek” dedi. Öte yandan ücretsiz çay ve kahve ikramının başladığını gören yolcular bundan çok memnun olduklarını dile getirerek, çay dağıtım noktasından uzun kuyruklar oluşturdular. İsmail Çavdar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tureks, firması, ısıtmalı, internetli, , cep, telefonu, şarj, sistemli, duraklar
Yorumlar
Haber Yazılımı