Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 08:32
 
Düzaağaç ta düğünü kana buladılar
Afyonkarahisar ın Sinanpaşa İlçesi Düzağaç kasabasında, düğünde atılan silahtan çıkan mermiden yaralanan 24 yaşındaki İhsan Önkur, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyor.
Asayiş Haberi
Düzaağaç ta düğünü kana buladılar

Afyonkarahisar ın Sinanpaşa İlçesi Düzağaç kasabasında, düğünde atılan silahtan çıkan mermiden yaralanan 24 yaşındaki İhsan Önkur, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyor.

 


Ağır yaralı evlatlarının başında gözyaşı döken ailesi ise oğulları vuran şahsın aynı gün serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

 

Olay önceki gün, Sinanpaşa İlçesi Düzağaç Kasabasında meydana geldi. Arkadaşlarıyla gittiği düğün töreninde rastgele havaya silah sıkan M.Y. isimli şahsın silahı tutukluk yaptı. Silahını rastgele yere çevirerek tetiğe basması sonucu silahtan çıkan mermi 24 yaşındaki İhsan Önkur'a isabet etti.


 
Kurşun sol kolundan giden, midesini ve dalağı parçalandığı tespit edilen İhsan Önkur, acil olarak Afyonkarahisar Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hayati tehlike kaydıyla müdehale edilen Önkur'un parçalanan dalağı alındı. Önkur'un midesinin hasar gördüğü ve merminin de sol kolunu parçaladığı öğrenildi.

 

AİLE SANIĞIN SERBEST BIRAKILMASINA TEPKİLİ

 

Durumu hayati durumu henüz atlatamayan İhsan Önkur'un ailesi evlatlarının başından bir an olsun ayrılmazken, oğullarını yaralayan şahıstan davacı ve şikayetçi olduklarını söylediler. Şahsın serbest bırakıldığını söyleyen Önkur ailesi, duruma büyük tepki gösterdi.

 

BAŞKALARININ CANI YANMASIN

 

Emlak işiyle uğraşan İhsan Önkur'u yaralayan ve hayatını karartan M.Y. isimli şahsın ilk ifadesinden sonra serbest bırakılması aileyi isyan ettirdi. Düğünlerde silah atılmasının bir türlü önüne geçilemediğini söyleyen Baba Ali Önkur, Düzağaç kasabasında bu kötü alışkanlığın malesef önlenemediğini belirtirken, çok kısa süre önce de buna benzer vakalar yaşandığını söyledi.

 


Baba Önkur; "Evladımız canıyla uğraşıyor. Aile olarak perişan olduk. Kendini bilmez birinin yaptığı bu hareket bir gencin canına mal oluyordu. Evladımız bundan sonra hayatını nasıl sürdürecek bilmiyoruz. Oğlumu vuran kişi ilk ifadesinden sonra serbest kaldı. Aile büyüğü olarak yeğenlerimi zor tutuyorum. Dava açmak için avukatımızı tuttuk.

 

Ama neye yarayacak. Olan oldu. Bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın. Yetkililer buna bir çözüm bulmazlarsa, bundan sonra akacak kanların vebali boyunlarınadır." dedi.
Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde hayati tehlike kaydıyla tedavi altında tutulan İhsan Önkur'un durumu ciddiyetini koruyor. Kadınana

Kaynak: Editör:
Etiketler: Düzaağaç, ta, düğünü, kana, buladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı