Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 17:51
 
Eğitim bir sen afyonkarahisar 1 no’lu şube divan toplantısı
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminin başlaması ile birlikte Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 No’luŞube teşkilat çalışmalarına hız verdi.
Eğitim Haberi


Özgül Termal Otel’de yapılan Şube Divan Toplantısına İl ve ilçe yönetimleri ile Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Sayın Latif Selvi katıldı.

Toplantıda kısa bir açılış konuşma yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1’Nolu şube Başkanı Abdullah Çelik; katılımlarından dolayı Genel Başkan Vekili Sayın Latif Selvi’ye teşekkür etti. Bu tür toplantıların birlik, beraberlik ve ortak dil oluşturma noktasında çok önemli olduğunu söyledi.

Toplantıda söz alanEğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Sayın Latif Selvi; Afyon’da böylesi güzel insanlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra tarihini, örfünü, geleneklerini, inanç değerlerini unutmamak gerektiğini vurgulayarak, “Kritik süreçleri yaşadığımız bu günlerde ülke adına söz söyleyen çok sayıda kuruluş ve teşkilat var. Bunların içerisine sendikalar da dâhil. Örgütlü bir yapıysanız sizi suiistimal etmek isteyen, manipüle etmek isteyen ve gücümüzden istifade etmek isteyenler olur. Biz sağlam temeller üzerine oturttuğumuz özgürlük ve emek mücadelemizde yükseltmek, ilerlememizi ve daha güzel bir gelecek inşa etmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

 

SÖYLEYEN DEĞİL SÖYLENEN BİR TOPLUM İNŞA ETMELİYİZ

 

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Sayın Latif Selvi, sözlerine şöyle devam etti:

Değerli kardeşlerim; örgütlü bir yapıysanız sizi suiistimal etmek isteyen, manipüle etmek isteyen ve gücümüzden istifade etmek isteyenler olur.Sendikacılık ilk doğduğunda da bu süreçleri yaşadı. Bunlar iyi analiz edildiğinde hep görülür ki hangi ülkede darbe olduysa sendikaların ve başkaca etki katkı yapabilecek örgütlü yapıların bir fonksiyonu mutlaka olmuştur.

Bunun içinde Avrupa'da yoğun bir şekilde tartışılan konulardan bir tanesi de şudur; acaba anjiyolar toplumsal katılım adına toplumu manipüle etme araçları mıdır?

Neden? Çünkü hepiniz bilirsiniz turuncu vesaire devrimlerden söz edilir. Arkasında bir güç odağı, onların kontrol ettiği bir takım sivil organizasyonlar ve sonucu itibariyle ülkelerine ihanet anlamına gelecek şeyler bile olsa küçük kazanırlar hesabına, onlar adına işler yapabiliyorlar. Bunların hepsini görüyoruz.

            Bakın yurt dışında Türkiye aleyhine söz söyleyen, (Ülkemizde eleştireceğiniz birçok şey olabilir.) ülke düşmanlığı niteliği arz edecek konuşmalarda İsrail'i ehven gösterecek açıklamalar yapan bir dünya sivil örgüt var. Bütün ortamlarda bütün dünya Türkiye'nin düşman olsun diye orada sivil toplum örgütleri var, sendikalar var. Yani şunu söylemek istiyorum bileşik kaplar gibi boşluğa yer yok. Eğer örgütlü olan siz değilseniz örgütlü olanların payandası olmaya mahkûm olursun. Onun için birey kalma yok. Her birey bilinçli bir şekilde katkısını örgüt üzerine taşıyacak.  Hep birlikte beraber olacağız. Milletimiz adına, çalışanlarımız adına, arkadaşlarımız adına biz irade koyacağız.  Bunun için de değerli kardeşlerim hem fikirlerin yeşerdiği kitleselleştiği, hem de ülke adına, hayat kazanma adına önemli katkılar sunduğu bir ortam oluşturmak durumundayız. Yoksa unutmayalım ki münferit olarak çok bilgili olabilirsiniz.  Her meseleye çok iyi analizler yapmak suretiyle dikkat çekebilirsiniz.  Ancak bunların hepsi Şemsettin Sami'nin söylediği gibi söyleyen değil, söylenen bir toplum üretmeye yarar. Bir yerlerde konuşursunuz dost ortamlarında izahlarda bulunursunuz ama ülkenin geleceğini şekillendirmeye katkı vermez bunlar. Onun için de değerli kardeşlerim kıymetli fikirleriniz kitleselleşip, geliş bir yekûn tarafından paylaşılırsa arzu edilen neticelerin gerçekleşmesi mümkün olabilir.

 

ÜLKENİN MOTORU OLAN BİR TEŞKİLATIZ

 

Bunun içinde yaptığımız çalışmaları çok önemsemeliyiz. Ülkenin motoru olan bir teşkilatız. Sizden daha bilgili, birikimli organize bir yapı söz konusu değil. Üniversitedeki hocadan anasınıfındaki görevli öğretmenimize kadar herkes bu ülkenin vasatını, bilgi birikimini kendi bünyesinde taşıyan ve Eğitim-Bir-Sen üzerinden örgütlenen bir organizasyonu temsil ediyoruz.

Değerli kardeşlerim, yaptığımız işin ehemmiyetini bilelim.O kadar önemli bir iş yapıyoruz ki bu yapı bu ülkenin geleceğinde bugüne kadar geldiğimiz noktaları değerlendirdiğimizde, ömrü olan arkadaşlarımız şunu diyecekler daha bizim konuştuğumuz şu süreçler başlangıçmış.

 

EMEK VE ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ


            Değerli kardeşlerim sendikal mücadele özgürlük mücadelesiyle başak bir mücadeledir. Adil paylaşımın olmadığı, dünyanın bir tarafı semirirken bir tarafı sefalete bırakıldığı bir dönemde Allah'ın verdiği nimetlerin azlığından dolayı değil adil paylaşım olmadığı için binlerce insan sürekli olarak açlıktan ölüme mahkûm edilmişse, bir milyar insan bir dolabın altında gelirle yaşamaya mahkûm edilmişse bu durum ne onun geri zekalılığındanne de Allah'ın verdiği nimetlerin azlığındandır. Adil paylaşımın olmadığı, bir kitlenin her şeye imtiyazlı olarak sahip olmak arzusuyla başkalarını kendilerine mahkûm eden, köleleştiren bir anlayışı yaşamın gerçeği haline getirmesinden kaynaklanıyor. Bunu tersyüz etmeye mecburuz. Yerelinde de uluslararasında da bu böyledir. Bunun için de unutmayalım ki emek mücadelesi, herkesin insan yaşama hakkıdır diyebilmek için vereceğimiz mücadele o kadar anlamlı ki bununla insanlarda huzuru temin edebiliriz. Aksi halde ne huzur olur, ne memnuniyet olur.    Yaşadığımız bütün süreçlerin arkasında birilerinin haksız hegemonyası yatmaktadır.  Unutmayalım ki yeryüzünde en değerli vereceğimiz mücadele gayretli ve özgürlük mücadelesi ile emek mücadelesidir.    Önemli olan insanca, inancımızla, değerlerimizle kültürümüzle her şeyimizle birlikte yaşayabileceğimiz bir çerçeveyi oluşturabilmek son derece önemlidir. Emeğin paylaşımında adalet tesis edilmezse huzur toplumuna asla ulaşmaz. İktidar da parada doğudan batıya,  batıdan doğuya döner. Bunların merkezi orta doğudur. Aynı zamanda kültürlerin de beşiğidir. Buranın cevherini ortaya çıkaracak, hamiyet perver inancı ve kültürü ile ilgili meseleleri kendi bakış açısından yorumlayabilecek anlayışı üretecek entelektüel, akademik, gayretli ve örgütlü çalışmaları sürdürecek insanlara ve yapılara ihtiyaç vardır. Bunun için görevimiz ve sorumluluğumuz son derece büyük. Bu anlamda yaptığınız ve yapmaya devam edeceğiniz çalışmalar için şükranlarımı sunuyorum, dedi.

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1’Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik’in günün anısına Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Sayın Latif Selvi’ye plaket vermesi ile toplantının birinci oturumu sona erdi.

TÜRKİYE’NİN, OSMANLI’DAN BU GÜNE MODERNLEŞME HİKÂYESİ

 

Toplantının ikinci oturumundaAfyon Kocatepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü hocalarındanProf. Dr. Kenan ÇAĞAN,“Türkiye’nin, Osmanlı’dan Bu Güne Modernleşme Hikâyesi” konulu sunum gerçekleştirdi. İlgi ile takip edilen sunumun ardından,Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1’Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik’in günün anısına Prof. Dr. Kenan ÇAĞAN’aplaket vermesi ile toplantı sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Eğitim, bir, sen, afyonkarahisar, 1, no’lu, şube, divan, toplantısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
İp kütüphane’ye büyük ilgi
Minikler kütüphane hakkında bilgi edindiler
KARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ MİNİK YÜZLERDE TEBESSÜM OLMAYA DEVAM EDİYOR
YENİ ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ DEĞERLENDİRMESİ
SERAMİK GENÇ ELLERDE ŞEKİLLENDİ
Minik Yüreklerde Bir Tebessüm Bırak
EĞİTİM BİR SEN AFYONKARAHİSAR 1’NOLU ŞUBE DİVAN TOPLANTISI
Araç düz yolda takla atarak tarlaya uçtu
Anayasa değişikliğinde cumhurbaşkanına verilen yetkiler yetersiz
Afyonkarahisar gençlik merkezi “ayın gençlik merkezi” seçildi
Gençlerden ecda’da mektup projesi için afyon’da 6951 adet mektup yazıldı
Figen Oflaz: Kadın Gibi Bir Dünya İstiyoruz
Çeyrek asırlık hak arama mücadelemiz devam edecek
EBS’li okul yöneticileri kahvaltıda buluştu
Gelenek bozulmadı
Eğitim bir-sen kuruluşunun 25. yılını kutladı
İyi bir gelecek için yeni bir müfredata ihtiyaç var
Üstek koleji’ne medya ziyareti
EĞİTİM BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE EĞİTİM
Klasik usulde avukatlık türkiye'de son günlerini yaşıyor
Yunus emre ilkokulunda “okulumda güvendeyim projesi” semineri
Afyon da eğitim masaya yatırıldı
Ak parti kadın kollarından köy okullarına ziyaret
Park sağlık koleji'nden halep'e yardım
Afyon da Eğitime Kar tatili
Ali Çağlar Anadolu Lisesi´nden Anlamlı Kampanya ve Kermes
Sağlıkçılardan huzurevine ziyaret
Eğitim bir-sen işyeri temsilcilerine eğitim
AYZADA ÖĞRENCİ VELİ BULUŞMASI
SESİZ DÜNYALARIN SESİ
Minikler yerli malı kullanacak
EĞİTİM BİR-SEN DİNAR’DA BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ
İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ AKÜ AŞÇILIK PROGRAMI MUTFAĞINDA YEMEK YAPMAYI ÖĞRENDİLER
- Park kolejinden obezite farkındalık yürüyüşü
ENGELLİLER MECLİSİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Afyonkarahisar il milli eğitim müdürlüğüne yenilikçilik ödülü
MİNİKLERİN AŞI SEVİNCİ
AFYON’DA YARIM ASIRLIK EĞİTİM NEFERİ: “NEVFEL DİNÇ”
Bir eğitim sistemi ancak öğretmenleri kadar iyidir
BİR EĞİTİM SİSTEMİ ANCAK ÖĞRETMENLERİ KADAR İYİDİR
ÖĞRETMENE VERİLEN DEĞER HER ŞEYE DEĞER
Koçak afyon lisesinden övgü ile bahsetti
TED Afyon koleji’ndeataolbehramoğluşiirdinletisi
MEB’DEN AFYONKARAHİSAR’A İKİ ÖDÜL!
Adaylara kpss öncesi son tavsiyeler
VALİ AZİZ YILDIRIM, SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFINA ZİYARETTE BULUNDU
EVLENELİM YERİNE SECDEDAŞ OLALIM DEDİ
Eğitimciliğin sonu olmaz
Pınar’ın mucize evi açıldı
Öğretmen'e serbest kıyafet istiyoruz
Ulusal Gazeteler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
63
0
7
3
20
30
2
Medipol Başakşehir
62
0
6
5
19
30
3
Beşiktaş
59
0
4
8
17
29
4
Fenerbahçe
57
0
4
9
16
29
5
Trabzonspor
46
0
8
10
12
30
6
Demir Grup Sivasspor
44
0
12
5
13
30
7
Kayserispor
44
0
10
8
12
30
8
Göztepe
43
0
10
7
12
29
9
Kasımpaşa
40
0
11
7
11
29
10
Evkur Yeni Malatyaspor
38
0
11
8
10
29
11
Bursaspor
36
0
14
6
10
30
12
Antalyaspor
35
0
12
8
9
29
13
Teleset Mob. Akhisarspor
34
0
13
7
9
29
14
Aytemiz Alanyaspor
32
0
16
5
9
30
15
Osmanlıspor FK
32
0
14
8
8
30
16
Gençlerbirliği
30
0
14
9
7
30
17
Atiker Konyaspor
29
0
14
8
7
29
18
Kardemir Karabükspor
12
0
24
3
3
30
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv